Jakie to ekscytujące. Kurs bitcoin coraz bliżej punktu, którego wszyscy wyczekują. Czy poleci w kosmos czy zanurkuje w błoto?
Tego nie wie nikt. Wygląda to następująco:
Można się jednak spodziewać, iż najpóźniej do 12 kwietnia jest szansa, że wydarzy się coś ciekawego.
Jak zawsze zachęcam do zapoznania się z wcześniejszymi wpisami i przypominam, że artykuł ten to nie jest żadna porada inwestycyjna. Każdy jest panem swego losu, a ja jestem tylko informatykiem, który co jakiś czas przygląda się kryptowalutom 😉
BlockV
W połowie lutego pisałem o swoim wyjściu z BlockVee:
http://blog.askomputer.pl/kryptowaluty-2018-finas-17/
Wersja video:
https://www.youtube.com/watch?v=QWqTV2AVvVkY
Wygląda na to, ze słusznie. Mamy koniec marca, a bety dalej nie widać. Od tamtego momentu cena tokenu spadła z 0,29 do 0,11 zł.
Wanchain
Ostatnio na giełdzie Binance zadebiutował token Wanchain. Na otwarciu mieliśmy świetny wynik 1352% wzrostu w stosunku do ICO.
Pisałem o tym projekcie w tym miejscu:
Wracając do tematu oceniania tokenów w fazie postICO zajmijmy się kilkoma projektami, które recenzowałem już wcześniej.

Nebulas
Sprawdźmy w takim razie, co słychać w Nebulas? W porównaniu do tego jak kurs Bitcoin niemal ciągle od kilku miesięcy spada, w tym przypadku cena praktycznie nie zmienia się od dłuższego czasu. Co prawda, minimalnie spada, jednak mimo wszystko utrzymuje się na stabilnej cenie powyżej 6$. Obroty również są bezpieczne. Wahają się od 10 do 20milionów $.
Wcześniej pisałem o nich w styczniu:
Przyjrzyjmy się w takim razie na jakim etapie są prace!
Cieszy fakt, iż zespół na bieżąco komunikuje się ze społecznością. Projekt żyje! A to w świecie ICO gdzie po zbiórce pieniędzy często słuch o zespołach zanika świadczy już całkiem dobrze. I co najlepsze, wygląda na to, że dotrzymają swoich obietnic. Wg raportu:
https://medium.com/nebulasio/nebulas-weekly-report-22-89d68649f0fe
ich mainnet ma zostać uruchomiony 29 marca, więc zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym kwartale. W tym momencie twórcy skupiają się w głównej mierze na optymalizacji infrastruktury blockchain, dzięki której Nebulas ma się stać w przyszłości bardziej przystępny dla programistów. Jest dobrze. Czekam na więcej i potwierdzenie!
Opus
Na koniec projekt, który lubię pod wieloma względami. Opus tworzy polski zespół z Mateuszem Machem na czele. Pisałem o nich już prawie rok temu w pierwszej części cyklu Finas:
http://blog.askomputer.pl/future-is-now/
W skrócie – zdecentralizowana platforma muzyczna. Taka konkurencja Spotify w świecie blockhain.
Z perspektywy czysto inwestorskiej na wyróżnienie zasługuje zachowanie kursu na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Gdy kurs Bitcoin i niemal wszystkie, inne tokeny lecą systematycznie w dół to OPUS jest od końca stycznia niezwykle stabilnie wyceniany. Niepokoją tu jedynie niskie obroty. Nawet po ostatnich świetnych wieściach, wynosiły zaledwie 24 000 $. Dlatego mimo, iż posiadam pewną ilość tokenów OPT to jednak jest to bardzo „bezpieczna” i nie wprowadzająca mnie w dyskomfort liczba.
A jakie wieści się pojawiły? Według newsa opublikowanego na oficjalnym kanale Medium ekipy OPUS, już w maju ma się pojawić zdecentralizowany odtwarzacz. Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie przetestuję gdy już ujrzy światło dzienne. Więcej w tym miejscu:
http://opus-foundation.org/coming-soon/
Co do oceny projektu to dalej podtrzymuję w nich wiarę i czekam do maja!
Bez odbioru!
Tyle na dziś. Dosyć pozytywnie wyszło. Spróbuję następnym razem wybrać projekty, w które już tracę nadzieję 😉 Dajcie znać w komentarzach czy posiadacie wymienione tokeny lub w co zamierzacie wejść.
Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:





Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym
Moim zdaniem to nie jest jeszcze ostatnie słowo bitcoina, a na pewno nie kryptowalut.
Jestem tego samego zdania 🙂
Kryptowaluty mają więcej przed sobą niż za sobą. Co róż widzę informacje, że jakieś nowe kryptowaluty pojawiają się na rynku. Już słyszałem od znajomego o nowym bitcoinie, ale jeszcze nie czytałem nic na ten temat.
Pozostaje jeszcze kwestia tego ile z tych kryptowalut przetrwa 🙂