kryptowaluty

Kryptowaluty wzbudzają niezmiennie emocje, a te z kolei są całkiem skuteczną siłą napędową do dalszego rozwoju. Tak rodzą się nowe projekty, na które dziś chciałbym zwrócić Waszą uwagę.

Wszystko o kryptowalutach

Zapraszam na kolejną część serii FINAS i porównanie trzech nowych i ciekawych projektów ze świata kryptowalut.

Warsztaty z Wirtualizacji Serwerów

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Niedługo poprowadzę darmowe warsztaty z Proxmox i Wirtualizacji Serwerów.
Chcesz zacząć z wirtualizacją? To wydarzenie jest dla Ciebie.

W czasie warsztatów nauczysz się:
- Podstaw tworzenia wirtualnych serwerów i kontenerów
- Wirtualizacji Linux, Windows, a nawet systemu Mikrotik.
- Optymalizacji zasobów serwera oraz Archiwizacji i Odzyskiwania

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/s7/

warsztaty Proxmox

 

 

Projekt 1 – Nebulas

Pierwszy na liście to Bebulas – silnik do budowania wyszukiwarek blokchain. Twórcy obrali sobie za cel wyszukiwanie różnych rodzajów danych. Do tego ma ułatwić tworzenie analiz oraz raportów. Projekt w całości open source i kompatybilny z językami Ruby, Python i JS. Na dniach ruszyły testy platformy.

Nebulas

Więcej o projekcie tutaj: Nebulas

Najciekawszym punktem projektu jest jednak drużyna w skład której wchodzą twórcy kryptowaluty NEO, która jest chińskim odpowiednikiem Ethereum. Twórcy zakończyli zbiórkę funduszy w grudniu. Udało im się zgromadzić od inwestorów aż 60 milionów dolarów! Ich token NAS wart był 2$. W tym momencie cena oscyluje na giełdach w okolicy 5,7$. Mimo już prawie trzykrotnego wzrostu ceny, projekt dalej wydaje się być finansowo korzystny.

Projekt 2 – Nucleus

Nucleus to kolejny nowy projekt w świecie kryptowalut. To system identyfikacji ludzi bez konieczności prezentowania ID. Wszystko z wykorzystaniem odpowiednich sensorów, aplikacji i skanowania twarzy.

Zostało to omówione dość dokładnie w poniższym filmiku:

I przyznam, iż bardziej człowieka przechodzą ciary niż doznaje ekscytacji. Jakby jednak nie patrzeć to faktem jest, iż takie rozwiązania będą stosowane w przyszłości. Natomiast firma, która pierwsza je z powodzeniem zastosuje ma szanse na ogromne pieniądze.

Więcej w tym miejscu: Nucleus

Zespół tworzy rozbudowane grono członków oraz partnerów (w tym Vodafone). Niestety, również Ian Balina. Gdyby ktoś nie kojarzył to jest to znany youtuber w świecie kryptowalut. Robi niezłą robotę, jednak można się spodziewać, iż jego społeczność zakupi dużą ilość tokenów nCash, które będzie sprzedawało Nucleus podczas swojego ICO. A to często oznacza nagłą wyprzedasz i spore spadki. W długiej perspektywie jest to zdecydowanie dobry projekt. Jeżeli jednak ktoś liczy na szybki zysk to w tym przypadku można się rozczarować.

Obecnie aplikacja jest już w fazie testowania w sklepach. Twórcy liczą, ze w pierwszym kwartale rozwiązanie znajdzie się w 50 sklepach. Data ICO również jest planowana na ten okres. Drużyna Nucleus liczy na zebranie kapitału o wartości 40 milionów dolarów.

Projekt 3 – Bluzelle

Bluzelle czyli silnik do budowania baz danych opartych na blockchain. Twórcy udostępniają programistom odpowiednie narzędzia, które mają ułatwić skalowanie, zwiększyć prędkość oraz dostępność zdecentralizowanych baz danych. W założeniu projekt opiera się to na tym, iż użytkownik udostępnia swoją moc obliczeniową komputera do wykonywania zapytań na bazach, a w zamian otrzymuje tokeny BLZ. Można więc stwierdzić, iż jest to rozwinięcie bitcoinowych koparek. Z tą jednak różnicą, iż tu moc faktycznie zostanie wykorzystana na coś bardziej produktywnego.

Więcej o projekcie tu: Bluzelle

kryptowaluty

Póki co jednak moje nastawienie do tego projektu ze świata kryptowalut jest umiarkowane. Mimo, iż twórcy niewątpliwie chcą stworzyć ciekawe narzędzie to jednak w tym momencie brak prototypu. Chyba, że się mylę? Jeżeli ktoś znajdzie inną informację to proszę mnie poprawić w komentarzu.

Samo ICO planowane jest na 18 stycznia. Twórcy zamierzają sprzedać 165 milionów tokenów po cenie 12 centów. Oznacza to, iż poszukiwany kapitał to 19,5 miliona dolarów. Co w świecie kryptowalut wydaje się być niską kapitalizacją. Mimo wszystko, przed zainwestowaniem wato dowiedzieć się więcej o prototypie. Przy tak rozbudowanym projekcie jak zdecentralizowana baza danych, jakakolwiek działająca wersja ma ogromne znaczenie. Coś na ten temat wiem, ponieważ od 2012 roku zajmuje się administracją baz danych oraz projektami z nimi związanymi. Jeżeli twórcy nie udostępnią nam większej ilości detali o działaniu systemu to ICO z pewnością sobie odpuszczę. Z drugiej strony warto obserwować rozwój tego projektu zwłaszcza poczynania tokenów po wejściu na giełdę.

A co Wy sądzicie o kryptowalutach i jak oceniacie nowe projekty?

Jestem ciekawy Waszych spostrzeżeń, a jeśli macie wątpliwości, pytania – zapraszam do kontaktu

Pamiętaj o warsztatach:

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/s7/

warsztaty Proxmox