Robot ASK

5 lat bloga, własna książka i konkurs

Z życia wzięte…

Siedzę w domu w tą niezwykle leniwą sobotę, kurując się z przeziębienia, które nagle i bez wyprzedzenia zaatakowało na koniec pracowitego tygodnia. A ten był naprawdę udany. Nowy klient pozyskany, dużo rozmów z kolejnymi. Można powiedzieć, że bajka gdyby nie kaszel i katar gdy za oknami świeci piękne słonce.

Na Facebooku kumpel ze studiów wspomina, że prawdopodobnie będzie zakładał firmę w IT. Jako, że i tak mamy się zgrać to uznaliśmy, że przedyskutujemy ten temat przy spotkaniu. Później zaczynam się zastanawiać czy kiedyś pisałem na blogu o zagadnieniu, w które on chce wejść. Wchodzę na stronę przez telefon i sprawdzam. Odpowiedź jest pozytywna. Mobilny widok bloga jest trochę inny i moją uwagę przykuwa jednak coś innego.

Clipboard01

Dokładnie, pierwszy wpis na tej stronie powstał ponad pięć lat temu. Można uznać, że przegapiłem ten motyw i zamiast w stylu wszystkich blogerów przeprowadzić konkurs na każdym popularnym „socialu” to ja bezczelnie się o tym fakcie teraz przyznaję. Właściwie to przez okres tych pięciu lat tylko raz przeprowadziłem konkurs z nagrodami. Później trochę zaniedbałem tą witrynę i lekko się przykurzyła, jednak teraz powoli wracam do cyklicznego pisania i przyznam, iż właśnie jestem w trakcie pisania własnej książki.


 

Trwają zapisy na Kurs AI dla Administratora Serwerów!

Stań się ekspertem w dziedzinie wykorzystania AI w swojej pracy! 

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/ai/

 

 

Konkurs

Licząc z Poradnikiem Administratora Zabbix, będzie to już drugie moje wydawnictwo, jednak tym razem wydane zostanie także na papierze. W związku z tym chciałbym przeprowadzić taki szybki konkurs. Otóż, wśród wszystkich osoba, które do 31 lipca podeślą mi w wiadomości na Facebooku propozycję tytułu dla tej książki, wylosuję pięć. Te osoby zostaną nagrodzone wersją cyfrową wydawnictwa gdy już zostanie wydane.

Szacuję, iż pojawi się na początku jesieni, więc już nie tak daleko.

Moja książka

A o czym będzie książka? W głównej mierze o połączeniu świata informatyki i biznesu, a opierać się będzie w całości na moim doświadczeniu. Wydawnictwo zostało podzielone na dwie części:

– Informatyka w biznesie

– Kariera w IT

ksiazka

Pierwsza część to potężna dawka wiedzy dla osób, które nie mają doświadczenia w informatyce, a jednocześnie muszą się z nią na co dzień mierzyć w pracy. Menadżerowie, właściciele firm oraz zarządzający działami technicznymi, osoby chcące wejść w karierę w świat technologii informatycznych, osoby rekrutujące informatyków oraz programistów, a także ludzie odpowiedzialni za komunikację z działami  IT. Dla nich jest przeznaczona pierwsza połowa. Oczywiście, w zrozumieniu całości pomoże im także druga.

A ta jest poświęcona karierze w IT i w głównej mierze przeznaczona jest dla osób, które zamierzają rozpocząć swoją drogę zawodową w dziedzinie informatyki. Zarówno w przypadku gdy myślą o etacie jak i o prowadzeniu firmy. Do przeczytania zachęcam również tych, którzy pracują w IT, jednak zastanawiają się nad dalszym losem swojej kariery. Być może chciałbyś pójść w innym kierunku, jednak zastanawiasz się gdzie będzie Ci lepiej i jakie ryzyko niesie upatrzone przez Ciebie gniazdko? Ta część przyniesie na to odpowiedź.

Na zakończenie dziękuję wszystkim, którzy odwiedzają ten blog. Zachęcam do komentowania oraz polubienia Facebooka, by być na bieżąco z nowymi materiałami:

FANPAGE

 

Trwają zapisy na Kurs AI dla Administratora Serwerów!

Stań się ekspertem w dziedzinie wykorzystania AI w swojej pracy! 

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/ai/

 

 

Kurs AI rusza 17 lipca!

X