Dobrze jest czasem z kimś porozmawiać prawda? Jeśli nie ma akurat przy mnie drugiej osoby, a potrzebuje porady zawszę mogę zapytać telefon o to jakie ma zdanie na interesujący mnie temat. Czy to scena rodem z filmów science fiction? Nie, to coraz częściej spotykana na ulicy sytuacja.

Zanim przejdziemy do głównego tematu to... mam dla Ciebie prezent.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Ansible". TOTALNIE ZA DARMO

darmowe-szkolenie-ansible

Z darmowego kursu nauczysz się:

1. Tworzenie i wykorzystanie Playbooków oraz Modułów Ansible
2. Automatyzacja instalacji i konfigurowania aplikacji
3. Konfigurowanie serwera i zmiennych środowiskowych
4. Fakty i zmienne
5. Zarządzanie firewallem i usługami
6. Połączenie wszystkich zadań w jeden scenariusz i wdrożenie automatyzacji.

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s4/

PS: Liczba miejsc ograniczona. Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

W słuchawkach od Apple znajdziemy Siri. Muszę przyznać, że możliwości tego asystenta, przepraszam – Asystentki(poprawność polityczna przede wszystkim) są nieograniczone. Możemy uzyskać konkretne odpowiedzi na zadanie przez nas pytania, polecić Siri wykonanie dowolnego zadania w naszym Iphone. A to wszystko w miłej oprawie z nutką humoru, którego nie brak Asystentowi.

Z kolei Android został wyposażony w Google Now. Oferowane funkcje są bardzo podobne, lecz gigant z Mountain View podszedł do sprawy poważniej. Nie uświadczymy tu żarcików, jak to ma miejsce w produkcie Apple. Mało tego, aplikacja będzie monitorowała nasze poczynania w sieci jak i pozycje gps oraz smsy. Wszystko po to, aby przypomnieć nam o zbliżającym się spotkaniu,  na które możemy się spóźnić z powodu korków ulicznych, o których wie już google. Zakładając brak obawy o swoją prywatność program wydaje się być genialny.

Co z Windows Phone? Teoretycznie mamy tutaj system rozpoznawania mowy, więc wydawanie prostych komend działa wzorowo, jednak o pogaduszkach możemy zapomnieć. Z pomocą przychodzi za to aplikacja Indigo, która od dzisiejszego ranka jest dostępna w Windows Store. Miałem okazje przetestować aplikacje i … zostanie ze mną na dłużej. Działa podobnie do siri, ale podobnie jak google jest pozbawiona większego poczucia humoru. Choć zdarzają się wyjątki. Należy jednak pamiętać, że na chwilę obecną nie znajdziemy tutaj języka polskiego, jedynie angielski, co nie powinno stanowić większego problemu. Liczę na to, że wraz ze wzrostem popularności zostaną dodane kolejne wersje językowe.

W taki oto sposób możemy prowadzić ciekawe konwersacje z urządzeniem mieszczącym się w kieszeni spodni. Czy odpowiada wam taki sposób komunikacji z telefonem?

I jeszcze przypominam.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Ansible". TOTALNIE ZA DARMO. Liczba miejsc ograniczona 🙁  Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s4/

darmowe-szkolenie-ansible