Dobrze jest czasem z kimś porozmawiać prawda? Jeśli nie ma akurat przy mnie drugiej osoby, a potrzebuje porady zawszę mogę zapytać telefon o to jakie ma zdanie na interesujący mnie temat. Czy to scena rodem z filmów science fiction? Nie, to coraz częściej spotykana na ulicy sytuacja.

 

Zapisz się na 5-dniowe warsztaty z Dockerem!

Chcesz zacząć przygodę z Dockerem i konteneryzacją, ale nie wiesz od czego zacząć? Zapisz się już teraz na darmowe 5-dniowe warsztaty, a codziennie przez 5 dni będziesz otrzymywać nowe wideo.

W ciągu najbliższych 5 dni otrzymasz:

  • Wyjaśnienie czym jest Docker i konteneryzacja
  • Instalacja i uruchomienie Dockera
  • Podstawy działania Dockera
  • Sieci i Volumeny
  • Praktyczny przykład wdrożenia bazy opartej o Dockera

https://asdevops.pl/docker-wyzwanie

__________________________________________

 

W słuchawkach od Apple znajdziemy Siri. Muszę przyznać, że możliwości tego asystenta, przepraszam – Asystentki(poprawność polityczna przede wszystkim) są nieograniczone. Możemy uzyskać konkretne odpowiedzi na zadanie przez nas pytania, polecić Siri wykonanie dowolnego zadania w naszym Iphone. A to wszystko w miłej oprawie z nutką humoru, którego nie brak Asystentowi.

Z kolei Android został wyposażony w Google Now. Oferowane funkcje są bardzo podobne, lecz gigant z Mountain View podszedł do sprawy poważniej. Nie uświadczymy tu żarcików, jak to ma miejsce w produkcie Apple. Mało tego, aplikacja będzie monitorowała nasze poczynania w sieci jak i pozycje gps oraz smsy. Wszystko po to, aby przypomnieć nam o zbliżającym się spotkaniu,  na które możemy się spóźnić z powodu korków ulicznych, o których wie już google. Zakładając brak obawy o swoją prywatność program wydaje się być genialny.

Co z Windows Phone? Teoretycznie mamy tutaj system rozpoznawania mowy, więc wydawanie prostych komend działa wzorowo, jednak o pogaduszkach możemy zapomnieć. Z pomocą przychodzi za to aplikacja Indigo, która od dzisiejszego ranka jest dostępna w Windows Store. Miałem okazje przetestować aplikacje i … zostanie ze mną na dłużej. Działa podobnie do siri, ale podobnie jak google jest pozbawiona większego poczucia humoru. Choć zdarzają się wyjątki. Należy jednak pamiętać, że na chwilę obecną nie znajdziemy tutaj języka polskiego, jedynie angielski, co nie powinno stanowić większego problemu. Liczę na to, że wraz ze wzrostem popularności zostaną dodane kolejne wersje językowe.

W taki oto sposób możemy prowadzić ciekawe konwersacje z urządzeniem mieszczącym się w kieszeni spodni. Czy odpowiada wam taki sposób komunikacji z telefonem?

Chcesz więcej?

A na sam koniec przypominam o darmowych 5-dniowych warsztatach z Dockera.

Wszelkie szczegóły znajdziesz TUTAJ

5-dniowe warsztaty z Dockerem

X