Kryptowalutowe szaleństwo trwa w najlepsze. Wszyscy o temacie rozmawiają i wszędzie o tym piszą. Bitcoin powoli wchodzi do mainstreamu, więc można zacząć się zastanawiać kiedy nastanie koniec wzrostów.

Na szczęście póki co w mediach głównego nurtu głównie się Bitcoinem straszy, więc jest jeszcze nadzieja, że zanim to nastąpi to jeszcze trochę czasu minie.Clipboard01

Bitcoin – aktualności ze świata

Tymczasem po niewypale jakim był fork Bitcoina, kurs tej waluty wrócił aż do 8000$. Tak, tym forku:

https://blog.askomputer.pl/fork-bitcoina/

Wzrost ceny jest związany miedzy innymi z przewrotem jaki obecnie dokonuje się w Zimbabwe. Obywatele tego kraju, jak często dzieje się w czasie wojny uciekają z kapitałem w środki, które są diametralnie najbardziej bezpieczne. Często tak właśnie bywało ze złotem. W tym jednak przypadku popularnym zabezpieczeniem jest Bitcoin. Popyt w tym kraju jest tak duży, iż na lokalnych giełdach cena skoczyła aż do 14 000$!


Zanim przejdziemy do głównego tematu to... mam dla Ciebie prezent.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Zabbix". TOTALNIE ZA DARMO

Z darmowego kursu nauczysz się:

- Instalacja i Wdrożenie Serwera Zabbix
- Monitoring Dockera
- Monitorowanie serwerowni (iCMP,UPC, klimatyzacja , szafa rakowa)
- Monitorowanie Serwerów Na Praktycznych Przykładach
- Discovery (automatyczne wykrywanie zasobów w sieci)
- Dobre Praktyki Monitoringu

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s3/

PS: Liczba miejsc ograniczona. Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Oczywiście, należy pamiętać również o niedawnych ogłoszeniu bankructwa przez Wenezuelę, które również przekłada się na zainteresowanie Bitcoina. Wystarczy spojrzeć na wykres prezentujący wolumen waluty w tym kraju:

Clipboard01

W ostatnich miesiącach odnotowano tam gigantyczną ucieczką pieniędzy do blockchain.

Dla porównania Europa:

Clipboard02

Zamykając jeszcze temat Bitcoina czy ktoś z czytających czeka na dostawę 70 koparek? Taką właśnie liczbę urządzeń skonfiskowali ostatnio celnicy pełniący służbę na lotnisku w Rębiechowie. Koparki za kwotę ponad 400 000 zł leciały do nas z Chin. Transport został zatrzymany ponieważ nie posiadał odpowiednich oznaczeń bezpieczeństwa.

Decyzję taką podjął Wojewódzki Urząd Komunikacji Elektronicznej w Gdańsku. Ciekawe czy w tym urzędzie nie wzrosną teraz rachunku za prąd 😉

koparki_bitcoin

Nie samym BTC człowiek żyje i w ostatnim czasie mogliśmy też obserwować gorączkę Liskowego złota, o której wspominałem za to w tym miejscu:

https://blog.askomputer.pl/czym-jest-lisk-zima-w-swiecie-krypto-finas-8/

Poruszenie rozpoczęło się wcześniej niż początkowo można było się spodziewać. Kto się załapał na pociąg ten świętuje ładny zysk procentowy. Aczkolwiek, faktem jest, iż po odwołaniu forka wiele walut dało zarobić. Osobiście, poza wejściem w LISK, udało mi się ładnie wstrzelić w Ripple oraz… RDN.

Raiden

Pod skrótem RDN ukrywa się Raiden. Technologia, która ma na celu przyśpieszenie, usprawnienie i zmniejszenie opłat transakcyjnych.

Więcej znajdziecie na stronie:

https://raiden.network

Film:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=83&v=R1tIy1XgdPw

Oczywiście, nie namawiam nikogo. Faktem jest, iż jeszcze tydzień temu można było się załapać na cenę 1,5 USD. Od tamtego czasu kurs urósł już o 45%. Czy dalej się opłaca to każdy musi sam przeanalizować. Osobiście, w tym momencie bym już się mocno wahał

BitBean

Ostatnio zrobiło się również głośno o BitBean

Głównie ze względu na informacje o nadciągającym rebranding. Przyznaję osobiście, że nie szukałem nawet potwierdzenia tej informacji. Faktem jest, iż cena tych tokenów jest zachęcająco niska. Przynajmniej na stan w dniu 20 listopada 2017 roku:

https://coinmarketcap.com/currencies/bitbean/#charts

Przykładowo, gdyby nastąpił wzrost do dolara to ze 100 dolarów by się zrobiło aż 29K USD. Mimo wszystko, przeglądając stronę twórców jedynie zostałem zniechęcony. Jeżeli witryna opisująca jakiekolwiek ICO lub kryptowalutę ukrywa informację o twórcach to z jakiegoś powodu Ci ludzie mają powód, by się chować. A tak jest właśnie w tym przypadku.

Dajcie znać w co Wy weszliście lub do jakiej inwestycji się przymierzacie.
O autorze
Jak zawsze, zachęcam do kontaktu:

Usługi informatyczne

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:
instagram_askomputerpinterest_1475538227_280social_facebook_box_bluepobrany plikArkadiusz_Siczek_linkedin

 

I jeszcze przypominam.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Zabbix". TOTALNIE ZA DARMO. Liczba miejsc ograniczona 🙁  Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s3/