Inwestowanie w kryptowaluty Finas #7

Inwestowanie w Bitcoin

10 745$. Taka jest obecnie cena BTC. Sytuacja zmieniła się diametralnie przez kilka dni. W ostatni weekend kurs skoczył o prawie 2000$, a od wczoraj umacnia się powyżej 10 tysięcy. Wczoraj zostało wyznaczone nowe ATH na poziomie 11047$. W tym momencie,  jak w hazardzie, są dwie możliwości. Po przekroczeniu magicznej bariery 10K można się spodziewać, że informacja pójdzie do mainstreamu. A to zachęci więcej osób do wejścia w tą inwestycję. Z drugiej strony oczywiste jest, że nastąpi teraz korekta. Pytanie czy ta przecena nie przerodzi się nagle w pęknięcie bańki. To już nie do mnie pytanie. Aczkolwiek, z tego co widzę to już coraz więcej osób zaczyna przewidywać, iż w 2018 roku zobaczymy nowe szczyty na poziomie 20 000$, a nawet 40 000$. Tą ostatnią wycenę zasugerował ostatnio Michael Novogratz w telewizji CNBC. Gdyby ktoś nie wiedział to ten pan jest  byłym dyrektor funduszu inwestycyjnego Fortress Investment Group oraz były partner w niesławnym Goldman Sachs.

Warsztaty z Wirtualizacji Serwerów

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Niedługo poprowadzę darmowe warsztaty z Proxmox i Wirtualizacji Serwerów.
Chcesz zacząć z wirtualizacją? To wydarzenie jest dla Ciebie.

W czasie warsztatów nauczysz się:
- Podstaw tworzenia wirtualnych serwerów i kontenerów
- Wirtualizacji Linux, Windows, a nawet systemu Mikrotik.
- Optymalizacji zasobów serwera oraz Archiwizacji i Odzyskiwania

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/s7/

warsztaty Proxmox

 

 

Enigma i AIRSWAP

Dwa projekty, które pod względem inwestycyjnym są bliźniaczo podobne i jednocześnie od czasu ICO ich wycena mocno poleciała w dół. Wydaje się więc, iż warto rozważyć kupno ich tokenów.

Enigma  to platforma inwestycyjna, która pozwala deweloperom budować i tworzyć środowisko do handlowania środkami inwestycyjnymi w świecie kryptowalut. Mają prototyp stworzony w języku programowania Python. Zespół tworzy ekipa ludzi, którzy dają nadzieję na realny rozwój projektu. Obecna kapitalizacja to 34,9 mln $. Czyli 22% mniej niż w momencie debiutu ICO.

AIRSWAP to narzędzie do handlu oraz negocjacji cen tokenów ERC-20. W uproszczeniu, kolejna przyjazna w obsłudze giełda kryptowalut. Prezentacja poniżej:

https://youtu.be/LTTUzICnazU

Drużyna robi jeszcze lepsze wrażenie niż w przypadku Enigmy. Szczególnie doradca Joseph Lubin, który jest jednym z założycieli firmy odpowiedzialnej za stworzenie Ethereum. Obecna wycena spółki to 24,5 mil $. Czyli 17% mniej od wyceny ICO i 0,4 miliona mniej od Enigmy.

Patrząc jednak na te dwie spółki ewidentnie widać, iż większy hype jest na Enigmę. Wystarczy spojrzeć na Twiterra gdzie profil firmy obserwuje prawie 4 razy więcej osób.

engvsast

Enigma vs Airswap

BlockV

Na koniec jeszcze jeden ciekawy projekt, o którym mogło niewiele osób słyszeć.

Platforma do handlu aplikacjami opartymi na Blockchain. W uproszczeniu, coś w stylu sklepu Play od Google. Wśród twórców jest Reeve Collins oraz Craig Sellars. Twórcy Tether, którego kapitalizacja wynosi obecnie $677,316,727. BlockV to tylko 20 mln $. Jest więc pewien potencjał wzrostu.

https://blockv.io/#/?playlistId=0&videoId=0

Demo:

https://blockv.io/experience

Pamiętaj o warsztatach:

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/s7/

warsztaty Proxmox