Czy Bitcoin urośnie?Czy Bitcoin urośnie

Przez ostatni czas świat wstrzymywał oddech w napięciu. Czy Bitcoin urośnie?  Twitter przycichł, a wszyscy guru analizy kryptowalut na Youtube nagle przepadli jak kamień w wodę. Wszystkiemu była winna sytuacja gdy Bitcoin w zaledwie 12 dni potaniał aż o 4000$ lądując w okolicy 7426$ za sztukę. Od poniedziałku jednak jesteśmy na fali wzrostowej i cóż…. Euforia. Znowu wszyscy w internecie świętują i śnią o swoim Lamborghini.

Czy Bitcoin urośnie

Ale momencik. Hola hola. Obecna wycena to coś powyżej 8000$. A to oznacza jeszcze daleką drogę do odrobienia strat z ostatnich tygodni. Tymczasem ożywienie w sieciach społecznościowych na temat kryptowalut jest naprawdę duże. Z jednej strony może to być całkiem dobry zwiastun rosnącego zainteresowania. Wszak, jeżeli jest więcej osób chętnych do kupna to większa szansa na wzrosty. Mimo wszystko z lekkim rozbawieniem obserwowałem w ostatni czasie choćby Twitter. Obecnie gdy zajrzę na ten portal to widzę całą masę postów poświęconych wzrostom. Fakt, związane jest to z tym, iż obserwuję trochę witryn ze świata blockchain, jednak przez ostatnie dni, aż do niedzieli panowała niemal grobowa cisza.

 

 

 

 

 

Zmiana nastąpiła dopiero w momencie gdy opublikowałem ten screen na swoim Twiterze:

Czy Bitcoin urośnie

Dotarcie do linii wsparcia, którą swego czasu zaprezentowałem w jednym z odcinków FINAS:

Wszystko o kryptowalutach

Obecnie wygląda to następująco:

Czy Bitcoin urośnie

Czy Bitcoin urośnie?

I osobiście obecnie obstawiałbym jakieś obicie od linii oporu na poziomie 9000$. Następnie spadek do 7000$ i w niedługim okresie ostateczną walkę byków z niedźwiedziami.

Czy Bitcoin urośnie

Specjalnie użyłem słowa „obstawiałbym”, ponieważ wydarzyć się może wszystko. Zarówno powtórkę szalonego rajdu w górę z ubiegłego roku jak i dalszą, ostrą korektę w dół. A  można się spodziewać, że w przypadku wybicia dołem z tego kanału moglibyśmy się spodziewać naprawdę ostrej przeceny. Osobiście, teraz nie odważyłbym się na kupno i ocenianie “czy Bitcoin urośnie?”.Czas na zakupy był w niedzielę gdy publikowałem wpis na Twitterze. Obecnie lepiej poczekać, aż cokolwiek się zdeklaruje.

Mimo wszystko, dla mnie pozytywną sytuacją jest zmniejszające się zainteresowanie kryptowalutami. W sens istnienia tego rynku jestem przekonany zupełnie. Jednak, jako inwestor obecne spadki są dla mnie czymś zupełnie pozytywnym i szansą na dokupienie. Jak to się zwykło mawiać, gdy taksówkarz wspomina o tym, że warto w coś zainwestować to lepiej wycofać się z inwestycją. Tak jest obecnie na rynku nieruchomości i podobnie było niedawno z kryptowalutami. Na szczęście, zainteresowanie przycichło. Widzę to choćby po malejącym zainteresowaniu wpisów o kryptowalutach na tym blogu oraz po liczbie wyszukiwań „Bitcoin” w wyszukiwarce Google. Wykres przedstawiający liczbę wyszukiwani na przestrzeni ostatnich miesięcy wygląda następująco:

Czy Bitcoin urośnie

Czy czegoś Wam to nie przypomina? Bo mnie to:

Czy Bitcoin urośnie

Szczyt G20

Jeszcze tak z szybkich informacji, warto wspomnieć, iż obecnie odbył się szczyt G20. I na tym spotkaniu poruszono temat kryptowalut. Jak się okazuje, panowie i władcy tego świata są przeciwko regulacjom. Jak twierdzą, kryptowluty są jeszcze daleko od zachwiania światową gospodarką nie ma sensu poświęcać czasu na to zagadnienie. Oby się nie zdziwili 😉 Moja opinia jest taka, że  mimo tego, iż wszyscy entuzjaści blockchaina ucieszyli się tą informacją to ja jednak nie byłbym w zupełności taki szczęśliwy. Obecnie wokół kryptowalut oraz ICO jest wiele niepewności. Nikt tego rynku nie kontroluje i przez to pojawia się cała masa oszustw na rynku jak choćby zbiórki ICO, które przedstawiają fikcyjne projekty tylko w celu zebrania kasy od naiwnych inwestorów.

Więcej o G20 poczytacie tu:

https://bithub.pl/wiadomosci/g20-przeciwne-regulacjom-kryptowalut/

I na koniec dla grafika otuchy dla tych co weszli na rynek w grudniu i cały czas „HODLują”

Czy Bitcoin urośnie

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek Usługi informatyczne


zarządzanie nieruchomościami warszawa