Często dla bezpieczeństwa w firmach blokuje się pewne załaczniki w poczcie. Np. z roszrzerzeniem .exe lub .zip.
Dziś na przykładzie Exchange’a 2010 pokażę jak tego dokonać. Zablokujemy sobie pliki z rozszerzeniem .pdf.
Aby tego dokonac, należy na serweru z zainstalowaną rolę Edge w Powershellu wpisać następującą komendę:
Add-AttachmentFilterEntry -Name *.pdf -Type FileName
 

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

I to tyle.
Dziękuję za uwage 😉
 
Warto jednak wspomnieć, że pomocnymi rozwiązaniami są specjalne aplikacje tworzone do zarządzania ochroną środowiska Exchange.
Tego typu aplikacją jest TrendMicro ScanMail dor Microsoft Exchange.
Aby za jego pomocą zablokowac PDF’a należy w menu głównym kliknąć „Attachment Blocking”. Następnie na zakładce „Target” zaznaczyć opcję Adobe Portable Document Format (.pdf) znajdującą się w następującym miejscu:
TrendMicro ScanMail dor Microsoft Exchange jest oczywiście tylko jedną z wielu aplikacji. Jeżeli macie jakieś ciekawe narzędzia tego typu to dajcie znać 🙂

 

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X