Robot ASK

Recenzja ICO Unibright i Sentinel Chain /FINAS #20/

Dziś recenzja ICO Unibright oraz Sentinel Chain. Zapraszam do lektury.

Recenzja ICO
Recenzja ICO

Wszystko o kryptowalutach

Unibright

Recenzja ICO – Inibright

Twórcy zamierzają uprościć proces implementacji smart contract. Osobiście, podoba mi się się przedstawienie na ich stronie przypadków użycia.

https://unibright.io/index.html#cases

Recenzja ICO
Recenzja ICO

Jako, że działam w branży IT to mogę stwierdzić, iż temat jest mocno obiecujący i przyszłościowy. Branża związana z integracją systemów informatycznych nieustannie się rozwija od wielu lat. Dodatkowo, połączenie z blockchain może zapewnić twórcom dodatkowe korzyści.

Zespół to firma programistyczna działająca w branży już ponad 20 lat. W głównej mierze są to ludzie, którzy przeszli z GmbH. Generalnie, ekipa wygląda na bardzo doświadczony zespół. Z dotychczasowych działań warto wymienić prototyp, który został uruchomiony w II kwartale 2017 roku. Natomiast w pierwszym kwartale tego roku planują integrację Unibright z SAPem. Pierwsza działająca wersja ma ujrzeć światło dzienne w do końca czerwca.

 

Ruszyły zapisy na Kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux".

Otrzymasz ponad 170 lekcji, 15 godzin nagrań video, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy oraz unikatowe bonusy.

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/sec/

 

 

A jak to wygląda pod względem czysto inwestycyjna – spekulacyjnym?

ICO startuje 10 kwietnia tego roku. Twórcy zamierzają udostępnić 150 000 000 tokenów o nazwie  UBT po cenie 0,14$. Liczą na zebranie od 2 200 000 do 13 542 375 dolarów. W teorii wyższa cena wydaje się być dosyć prostym do przekroczenia progiem, jednak jeżeli za miesiąc dominować będą w dalszym ciągu spadki na giełdach kryptowalut to niekoniecznie może to być łatwy do przekroczenia pułap.

Na chwilę obecną projekt wydaje się być interesujący. Prawie 4 tysiąca członków na Telegramie i ponad 2000 osób na Twitterze tylko potwierdzają, iż na ICO szykuje się wiele osób. Osobiście, zapisałem się na listę subskrybentów strony i będę bacznie obserwował dalsze poczynania twórców.

Sentinel Chain

Recenzja ICO – Sentinel Chain

Kolejny ciekawy i nieszablonowy projekt w świecie kryptowalut.

Recenzja ICO
Recenzja ICO

Twórcy system, który ma umożliwić wycenę wartości gospodarstw wiejskich w tokenach. W uproszczeniu, za pomocą tokenu SENC rolnik będzie mógł wycenić swoją krowę, owcę czy cokolwiek tam ma. Cel tego jest taki, by za pomocą kryptowaluty można było ubezpieczyć inwentarz czy wziąć pożyczkę pod zastaw hodowli. Z dodatkowych możliwości twórcy wymieniają: – zbiórki crowfoundingowego finansowania lokalnych firm rolniczych – płatność za pomocą tokenów u lokalnych rolników.

Przyznam, iż jest to interesujący projekt. Nie słyszałem wcześniej o wykorzystaniu w ten sposób tokenów Blokchain.

Twórcy to przede wszystkim założyciele i pracownicy InfoCorp. Firmy  założonej w Singapurze w 2015 roku. Liczne partnerstwa i grupa doradców, którzy są już dobrze kojarzeni w świecie Blockchain. Zespół rokuje pozytywnie.

Gdyby ktoś chciał zapoznać się z tym jak działa propotyp to zachęcam do obejrzenia tego filmu:

Ocena

Problemem w tym projekcie może się wydawać implementacja. Przykładowo funkcja pożyczek. Pomysł jest dobry jednak kto będzie kontrolował proces? W tym momencie nie jest to w żaden sposób prawnie unormowane. I nawet jeżeli ja komuś pożyczę pieniądze pod zastaw czyjejś krowy to skąd mam mieć pewność, ze w przypadku braku spłaty to zwierzę faktycznie trafi do mnie?  Aczkolwiek, z tego co widzę to twórcy podpisują partnerstwa z instytucjami finansowymi, więc może to jakoś zabezpieczą.

Mimo wszystko, podoba mi się pomysł. Szczególnie kwestia rozliczania się u rolnika za pomocą e-płatności z wykorzystaniem tokenów. Obecnie choćby w Polsce jest tu spory problem. Mam nadzieję, że nie mylę się w kwestii obecnych przepisów (jeżeli tak to prośba o poprawienie w komentarzach) jednak jeszcze do niedawna nie było możliwe zapłacenie rolnikowi bezpośrednio za jego lokalne produkty jeżeli ten nie miał kasy fiskalnej. Konieczny był pośrednik (jak np. supermarket) sprzedający artykuły. Dlatego też powstają sklepy ze zdrową żywnością lub tzw. „od rolnika” gdzie mamy pewność, ze dostawał została dostarczona bezpośrednio od hodowcy. Takie płatności za pomocą tokenów mogłyby rozwiązać ten problem. Aczkolwiek, faktem jest, iż rządy i tak by to opodatkowały.

Dla tych, którzy nie boją się ryzyka i inwestują w ICO to muszę Was zasmucić, iż zbiórka już się zakończyła. Łącznie rozdysponowano 500 milionów tokenów w dwóch fazach: Pre Sale i ICO.

W pierwszej fazie można było zakupić tokeny po cenie 6,4 centa. W ICO wycena wynosiła 8 centów. Jeżeli ktoś jednak widzi tu potencjał to doradzę obserwowanie poczynań tokenu po wejściu na giełdę. Kapitalizacja projektu była dosyć niska porównując do obecnych w ICO standardów. Jest to niecałe 14 miliona dolarów. I jeżeli marazm na giełdach blockchain będzie się dalej utrzymywał to można się spodziewać, że cena jeszcze spadnie. A wtedy warto będzie pomyśleć o wejściu.

Na zakończenie

Zdaję sobie sprawę, iż wchodząc w artykuł o tytule „Recenzja ICO ” spodziewałeś się zapewne konkretnej oceny. 7 na 10. 3 na 10. Lub 9 na 10. Ci co czytają moje artykuły regularnie zdają sobie sprawę z mojego niestandardowego podejścia do kryptowalut. I tak samo jak zachęcam do unikania wszelkich analiz technicznych kryptowalut, tak samo zachęcam do uważania na wszelkie recenzje ICO. Warto nauczyć się samemu analizować poszczególne projekty, by być w stanie odpowiedzieć na pytanie „Czy powinienem włożyć w to pieniądze?” Nie można się nigdy sugerować tym co pisze dany bloger. Wszak, skąd wiesz, ze ktoś mu za tą opinię nie zapłacił?

 

 

Ruszyły zapisy na Kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux".

Otrzymasz ponad 170 lekcji, 15 godzin nagrań video, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy oraz unikatowe bonusy.

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/sec/

 
 

Bezpieczeństwo Serwerów Linux dla Początkujących - Szkolenie z certyfikatem

X