Recenzja ICO Harmony i DxChain /Finas # 26/

Recenzja ICO
Dziś dosyć przewrotnie nazwany wpis. Ci co mnie czytają dobrze wiedzą, iż unikam tego typu nazewnictwa w przypadku moich publikacji. Szczególnie, że wszelkiego rodzaju twórczości w internecie, które często są nazywane jako „Recenzja ICO” to tak naprawdę płatne reklamy. I nie ma się co oszukiwać. Twórcy stojący za projektami ICO często płacą blogerom i vlogerom za pozytywne opinie. Nawet ja, mimo iż mój blog nie wielkich zasięgów to jednak również otrzymywałem tego typu propozycje.
Nigdy jednak ich nie akceptowałem. Podobnie jak nie przyjmowałem do wiadomości opinii innych osób ze świata kryptowalut, które sugerowały bym zamieszczał reflinki pod tego typu artykułami. Mi to nie jest potrzebne. Zarabiam na informatyce i nieruchomościach. Szkoda mi czasu na zabawę z reflinkami. A tym bardziej nie zamierzam przyjąć prowizji za płatną Recenzję ICO. Nie zamierzam niszczyć swojej reputacji i jednocześnie nie rozumiem tych blogerów oraz vlogerów, którzy w ten sposób postępują. Wszak, kiedyś wszystko się kończy i jeżeli ktoś nieuczciwie będzie polecał dany projekt to prędzej czy później los mu się za to odpłaci.
Mimo wszystko, od ponad roku regularnie dzielę się swoimi przemyśleniami w stylu czegoś co można by było nazwać „Mini Recenzja ICO”. Stąd przewrotne nazwanie tego wpisu. A jeżeli przy okazji będę mógł podbić pozycjonowanie swojego bloga pod tego typu frazę to liczę, iż mi wybaczysz 🙂

Wszystko o kryptowalutach

I pamiętaj, zawsze wykonuj swoją analizę. Nawet jeżeli czytasz opinię nawet najbardziej zaufanego przez Ciebie blogera to jednak konieczne jest, byś sam zweryfikował dany projekt. A dziś omawiam dwa, dosyć mocno „zhypowane” ICO. Kto wie, być może nawet któraś opłacona „Recenzja ICO” spowodowała to zamieszanie. 😉

Recenzja ICO

Projekt Harmony

Protokół którego celem jest przyśpieszenie transakcji blokchain do 10 milionów na sekundę oraz zmniejszenie opóźnienia do 100 milisekund. W uproszczeniu, protokół ten ma na celu przyśpieszenie wykonywania transakcji kryptowalut. W teorii nic nowego, jednak o projekcie zrobiło już na tyle głośno, że postanowiłem go Wam przedstawić.

W zespole mamy ludzi, którzy latami pracowali w Google lub Apple, a to już trochę znaczy. Szczególnie, że gdy przyjrzymy się ich osiągnięciom to kreuje się w naszych oczach naprawdę doświadczona ekipa. Projekt wystartował w 2017, a to zawsze rodzi obawy, iż twórcy liczą na kasę w wyniku hypu na kryptwaluty i projekty ICO. Według roadmap planują zrealizować swój cel, czyli wdrożenie projektu w 2019 roku.

Trochę cyferek:

Twitter prowadzi do twórcy projektu. Obecnie śledzi go 3408 osób.

21 miliardów tokenów będzie w obiegu. Z czego do ICO trafi 20% wymienionej puli.

Czegoś mi tu brakuje

Jak dla mnie największą wpadką wizerunkową zespołu jest brak konkretnej strony internetowej. Mamy coś takiego. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRv68HPwiC19IXhPuXoMOGsUWhyRljLhPXZabtDir5vPASDw/viewform

Z drugiej strony to wiele zespołów zaczynało od tego typu prezentacji. Dopiero teraz w dobie ogromnej popularności ICO oraz kryptowalut twórcy starają się jak najlepiej sprzedać tworząc rozbudowane i zachęcające inwestora witryny. I kto wie, być może to nie ma aż takiego znaczenia. Mimo wszystko, mogliby się trochę postarać, bo nie sprawia to najlepszego wrażenia.

Warto?

Strona internetowa i tylko 20% tokenów, które trafi do sprzedaży publicznej powoduje, iż mam mieszane uczucia co do tego projektu. Generalnie zbyt mało informacji, by cokolwiek teraz zdecydować. Zespół wydaje się ciekawy i jeżeli uda im się spełnić obietnice to będzie to niewątpliwie ogromne osiągniecie. Warto więc śledzić poczynania twórców.

Machine learning w Blockchain

Właśnie wystartował KYC projektu DxChain. Jako, że jest dosyć głośno o tym ICO to warto go przedstawić bliżej.   DxChain to próba połączenia blockchain z AI. Dwie technologie, które są obecnie w trendzie wzrostowym.

Jak wiadomo sieci blockchain posiadają ogromne zasoby obliczeniowe. A takich potrzebuje machine learning, czyli na nasze uczenie maszynowe. Przy okazji zespół chce rozwiązać problem dużych danych związany z autorstwem, prywatnością  i bezpieczeństwem. Twórcy opierają swój projekt na architekturze zbudowanej z jednego głównego chaina i dwóch pobocznych. Jak sami przyznają, pomysł wziął się z inspiracji Lightning Network.

Tzw. Łańcuch Główny przechowuje rejestr oraz informacje o zasobach. Łańcuch poboczny o nazwie DSC służy do przechowywania metadanych, czyli danych na temat danych. Ja wiem,wydaje się to być masłem maślanym, ale metadane używane są wszędzie. Chociażby zdjęcia jakie robisz na telefonie zawierają takie informacje. A są to m.in. rozdzielczość czy informacje o tym kto wykonał zdjęcie. I ostatni, tzw. łańcuch CSC to rejestr wszystkich procesów obliczeniowych.  Więcej informacji o protokołach i technologii znajdziecie w Whitepaper twórców na stronie https://www.dxchain.com

O czym my tu rozmawiamy?

Oczywiście, wszystkie te informacje o łańcuchach i protokołach to tylko w tym momencie dywagacje, ponieważ całe środowisko ma ruszyć w lipcu. Co jest raczej standardem w przypadku ICO. Wszyscy zawsze są u progu startu tylko… potrzebują jakichś kilkudziesięciu milionów ze zbiórki 😉 I to jest wg. mnie największy problem tego projektu. Brak prototypu. I nie ukrywam, że w momencie gdy zorientowałem się, iż jest to kolejny projekt bez prototypu to mocno straciłem nim zainteresowanie i odpuściłem sobie dalszą, głębszą analizę. Ja wiem, wiem… Możesz powiedzieć, ze jestem leniwy Jednak bądźmy szczerzy. W tych czasach, brak prototypu dla ICO to jak działalność giełdy kryptowalut w Polsce. Po prostu się tak nie da, a twórcy prosząc o pieniądze najzwyczajniej się ośmieszają w oczach rozgarniętych inwestorów.

Moją niechęć co do dalszego analizowania projektu wspomógł jeszcze fakt, iż w dziale „zespół” twórcy nie podlinkowali swoich profili Linkedin. Ok, może to być tylko przeoczenie, jednak mimo wszystko jest to ogromna wpadka wizerunkowa. Najzwyczajniej, powoduje to, iż jeszcze bardziej tracę zaufanie do twórców.

Czy warto?

Dla mnie decyzja w tym przypadku jest prosta. Nie zamierzam brać udziału w zbiórce. Mimo wszystko, będę się przyglądał projektowi. I jeżeli tylko wypuszczą prototyp  to niewątpliwie zmienię opinię o tym projekcie.

W tym momencie główny plus to udział tokenów w ICO. Zapewne przez sytuację z  prototypem, twórcy zaoferowali aż 44% tokenów dla inwestorów w ICO. Jest to dużo jak na ostatnie czasy. Wystarczy spojrzeć na to ile zaoferował Harmony. Tam mówimy o 20%

Jeżeli jednak nie zniechęciłem Cię drogi czytelniku to dodam, iż obecnie trwa proces KYC, czyli rejestracja przed sprzedażowa. Aby się zapisać, należy napisać prywatną wiadomość do bota DxChain na ich kanale Telegram, a następnie wykonać cały proces. Przy okazji, ich kanał na Telegramie zawiera 48 533 członków. Sporo. Kto wie, może hype ich uratuje.

Tyle na dzisiaj. Daj znać w komentarzach czy taka „Mini Recenzja ICO” to jest coś co chcesz czytać na tym blogu. Jak zawsze zachęcam do odwiedzenia kanału Youtube i zasubskrybowaniu bloga. Dzięki temu, żaden nowy artykuł Ci nie umknie.

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

Bezpieczeństwo Serwerów Linux dla Początkujących - Szkolenie z certyfikatem

X