kryptowaluty

mobius

Mobius jest systemem, którego zadaniem jest zintegrowanie światów nowoczesnych technologii oraz struktury blockchain. W zamierzeniu, twórcy chcą stworzyć platformę, która ma nie tylko pozwolić ułatwić wdrażanie płatności za pomocą kryptowalut na wszelkiego rodzaju stronach i aplikacjach. Idea jest również zbudowanie środowiska, które ułatwi programistom budowanie tego typu rozwiązań.

Więcej informacji możecie znaleźć na witrynie twórców z dosyć ciekawie zaprojektowanym tłem:

https://mobius.network/

W tym momencie twórcy budują własna platformę do sprzedaży aplikacji.

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Ocena:

Zdecentralizowany handel to piękna idea. Popieram wszelkiego rodzaju pomysły, które na celu mają sprawić, iż technologia blockchain będzie dla zwykłych śmiertelników bardziej przystępna.  Wspominałem już o tym przy okazji narzędzia Blockcat:

Finas #2: Kot z bryły, czyli sztuczna inteligencja nadchodzi!

Ponadto, zespół składa się z osób, które już dowiodły swoją przydatność w świecie nowoczesnych technologii, więc jest szansa na powodzenie projektu.

thumbup

 

 

ox

0x ma być protokołem służącym do realizacji zapisów zawartych w smart contract z wykorzystaniem wirtualnej waluty Ethereum. Ideę Sprytnych Kontraktów opisywałem również w tym wątku:

Finas #2: Kot z bryły, czyli sztuczna inteligencja nadchodzi!

Ponadto, twórcy zamierzają również zbudować platformę dla developerów, którzy dzięki bibliotekom Javascript będą w stanie zbudować odpowiednie narzędzia do wymiany.

Więcej o projekcie:

https://0xproject.com

W uproszczeniu 0x ma być platformą, która ułatwi programistom okiełznanie realizacji blockchainowych transakcji realizacji zapisów w umowach. Natomiast, użytkownikom ułatwi posługiwanie się tą technologią.

Ocena:

Skład twórców technologii to zespół osób z wizją. Udowadnia to również projekt 0x. Obecnie dostępny jest już testowy produkt, gotowe są biblioteki Javy, a wszystko zostało opisane w przejrzystej dokumentacji. Również biznesplan zespołu brzmi przekonywająco, a ekipa już pozyskała status partnera z interesującymi podmiotami. 0x jest obecnie w fazie zbiórki funduszy na dalsze inwestycje. Miejmy nadzieję, że przeznaczą to na powiększenie zespołu, bo póki co ograniczone zasoby mogą stanowić jedyny problem w dalszym rozwoju projektu.

thumbup

O autorze
Jak zawsze, zachęcam do kontaktu:

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:

pinterest_1475538227_280social_facebook_box_blueinstagram_askomputerpobrany plik

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X