Robot ASK

FINAS #1:Future Is Now

Projekty, które mogą zmienić świat

Ostatnio sporo się dzieje w świecie startupów i przyznam, że pojawia się cała masa nowatorskich pomysłów, które mają szansę zrewolucjonizować świat technologii.

Poniżej przedstawiam dwa, bardzo ciekawe projekty.

dent

Dent, czyli nietypowe podejście do tematu roamingu. Twórcy chcą stworzyć system wymiany pakietów danych między użytkownikami. W uproszczeniu wygląda to tak, iż wykupując pakiet danych u operatora otrzymujesz konkretną paczkę gigabajtów do wykorzystania. Przykładowo 20 GB. Za pomocą usługi DENT masz mieć możliwość udostępnić „część” internetu podróżującym z zagranicy użytkownikom. Obecnie twórcy zbierają fundusze na rozwój platformy.

Ty zarabiasz za udostępnienie, a oni nie muszą opłacać wysokich stawek za roaming. Więcej w tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=4B-ynjiIll8

Strona twórcy:

https://www.dentcoin.com

Ocena:

Projekt bardzo ambitny i będę im mocno kibicował. Sharing Economy rewolucjonizuje światową gospodarkę, a takie firmy jak AIRBNB czy Uber z powodzeniem walczą o dominację ze światowymi gigantami w swojej branży. Z chęcią bym zobaczył firmę, która ureguluje trochę ceny dostawców internetu bezprzewodowego. Niestety, wydaje mi się, iż projekt zbyt ambitny jak na obecne czasu i będzie ciężko to wdrożyć. W przyszłości nie wykluczone. Przybijam twórcom „żółwika” i życzę powodzenia.

bump


Szkolenie z Bezpieczeństwa Serwerów Linux

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Otworzyliśmy zapisy na pełny kurs na temat zabezpieczenia serwerów Linux.
Chcesz zacząć z bezpieczeństwem? To szkolenie jest dla Ciebie.

Tylko teraz:

- Mega promocja na Kurs -58%
- Maksymalnie, praktyczne podejście
- 10 Tygodni zajęć | Jasno wytłumaczona teoria + Praktyka na codziennych zadaniach administratora
-  Hardening, Audyt, Wdrażanie Poprawek, Automatyzacja, Firewall, SELinux i wiele innych 

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/sec/

 

kurs bezpieczeństwa linux

 

 

 


opus

Kolejna próba zrewolucjonizowania rynku i również autorzy są na etapie zbierania funduszy. Tym razem jednak twórcą jest Polak. Mateuszu Machu zasłynął dzięki aplikacji Five App, której zadaniem jest pomoc w komunikacji głuchym.

Jego nowy pomysł to aplikacja Opus. Ma być pierwszą zdecentralizowaną platformą muzyczną, która pozwoli w głównej mierze zarabiać artystom na swojej twórczości. Obecnie większą część ich zysków zjadają wytwórnie muzyczne, więc cel szlachetny. Aplikacja ma się opierać na blockchainowej technologii ethereum oraz protokole IPFS.

Więcej o projekcie i zbiórce w tym miejscu:

http://opus-foundation.org

Ocena:

Muzyczny Robin Hood. Jestem ZA! Projekt ma prawo wypalić. Szczególnie, że Spotify słabo przędzie.

thumbup

Trzeba jednak przyznać, że mają w sobie potencjał, mogą być projektami, które zmienią świat technologii. Jak to wyjdzie w praktyce czas pokaże.

Dajcie znać w komentarzach jakie Waszym zdaniem, projekty są warte wyróżnienia.

 

Pamiętaj o szkoleniu:

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/sec/

kurs bezpieczeństwa linux

 

 

Zapisz się na kurs Bezpieczeństwo Serwerów Linux!

X