Całkiem niedawno rozpocząłem cykl opisujący najciekawsze i najbardziej znane giełdy kryptowalut. Dzisiejszy temat to giełda Binance. Jako bonus, dołączyłem do tego artykułu prosty kalkulator do przeliczania cen kryptowalut. Znajdziesz go w dzisiejszym artykule. Natomiast poniżej masz linki do wcześniejszych artykułów:

Część 1: WSTĘP DO GIEŁD KRYPTOWALUT

Część 2: ZDECENTRALIZOWANA GIEŁDA ETHERDELTA – JAK KORZYSTAĆ?

Część 4:GIEŁDA KRYPTOWALUT BITBAY

Zachęcam również do lektury:

Ostatniego artykułu “Bezpieczeństwo Giełd Kryptowalut” gdzie omawiam atak hakerski na Binance oraz…

WSZYSTKO O KRYPTOWALUTACH

Startujemy!

Giełda Binance

Link:

https://www.binance.com/?ref=11059895

Osobiście, jestem wielkim fanem giełdy Binance. Jest ona mocno przejrzysta, wsparcie techniczne odpowiada zaskakująco szybko. Bardzo sprawnie kontaktują się z użytkownikami za pomocą mediów społecznościowych, a interfejs jest mocno intuicyjny. I to ostatnie w świecie giełd kryptowalut to niewątpliwy plus. Niestety, większość giełd straszy interfejsem za pomocą którego wykonanie jakiejkolwiek czynności często trwa strasznie dużo. Fakt, jeżeli już nauczysz się korzystać z jednej giełdy to raczej bez problemu przesiądziesz się na kolejną. Co nie znaczy jednak, iż użytkowanie będzie należało do przyjemnych.

Co innego zrozumienie zasad działania giełd, a co innego sprawne się nim posługiwanie. Na szczęście, posługiwanie się giełdą Binance jest w porównaniu z innymi giełdami bardzo proste.

Przede wszystkim, po zalogowaniu ujrzymy następujące zakładki:

Giełda Binance

Zanim przejdziemy do handlu, czyli Exchange, musimy zasilić swoje konto. Robimy to za pomocą tej ikonki:

Giełda Binance

Wybieramy „Estimated Value”. W oknie, które się pojawi możesz sprawdzić swoje konto, liczbę posiadanych tokenów danego aktywa oraz adres blockchain na które musisz wysłać środki, by zasilić swoje konto. Dla przykładu weźmy token TRON, czyli TRX. Jak widać na moim koncie jest zero tokenów TRX:

Giełda Binance

Najzwyczajniej uważam, iż ta kryptowaluta jest mocno przereklamowana i nie kusiło mnie, by ją kupować (co jednak nie znaczy, iż nie planuję jej zakupu po odpowiedniej cenie). Gdybym jednak posiadał pewną liczbę tych tokenów i chciał je sprzedać to w pierwszej kolejności muszę je przesłać na moje konto Binance.

To co muszę w tym przypadku zrobić to wybrać przycisk „Deposit”. Okienko, które się pojawi wyświetli nam adres TRX, na które mamy przesłać posiadane środki (miejsce zaznaczone przeze mnie czarnym prostokątem):

Giełda Binance

Gdy przeniesiesz już swoje tokeny z portfela na giełdę to teraz możesz przejść do handlu. Aby to zrobić należy przejść do zakładki Exchange. Giełda Binance oferuje dwa widoki panelu giełdy. Basic – podstawową i Advanced, czyli zaawansowaną. W tym momencie wybierzemy Basic. Jeżeli poznasz podstawy to będzie to odpowiedni zalążek do tego, by dalej rozwijać swoją wiedzę i jednocześnie z czasem nauczyć się zaawansowanych opcji giełdy.

Giełda Binance

Gdy już wejdziesz w tą opcję ujrzysz tego typu okno:

Giełda Binance

Załóżmy, że chcesz kupić wspomniany wcześniej TRX.

To co nas w tym momencie interesuje to ten pasek po prawej stronie:

Giełda Binance

Masz tu wyszczególnione wszystkie pary dostępne do handlu jakie oferuje Giełda Binance. Przykładowo wybierając pierwszą pozycję ADA/BTC wejdziesz w okno wymiany kryptowaluty ADA na Bitcoin i Bitcoin na ADA.

Natomiast, za pomocą tych przycisków:

Giełda Binance

Możesz przełączyć się na pary:

– Ethereum

– Binance Coin

– Tether

Załóżmy, że chcesz wymienić TRX na Ethereum. Klikasz zatem przycisk oznaczający ETH. Następnie w wyszukiwarce wpisujesz część nazwy danej kryptowaluty:

Giełda Binance

Z wymienionej listy wybierasz TRX/ETH. Po kliknięciu ujrzysz pole wymiany kryptowaluty TRX:

Giełda Binance

Po lewej stronie masz wszystkie aktywne zlecenia sprzedaży oraz kupna innych użytkowników. Natomiast po prawej stronie w Trade History widzisz wykonane transakcje, czyli wszystkie ostatnie wymiany między użytkownikami.

To co Ciebie najbardziej interesuje to ta część okna:

Giełda Binance

W polu Amount podajesz liczbę tokenów TRX jakie chcesz kupić. Załóżmy, że wpiszesz 10 000 sztuk. Automatycznie w polu Total zostanie zaprezentowana całościowa kwota jaką musisz posiadać na swoim koncie i jaką wydasz, by zakupić tokeny.

Giełda Binance

Oczywiście, na tej same zasadzie działa okienko do sprzedaży, czyli Sell TRX. To tak w uproszczeniu. Wydaje mi się, iż jest to naprawdę bardzo proste i intuicyjne.

Jeżeli jednak kalkulacja całości w przeliczeniu na Ethereum lub Bitcoin wydaje Ci się nie intuicyjna i chcesz w szybki sposób nauczyć się przeliczać koszt w dolarze lub złotówkach to zachęcam Cię do pobrania mojego prostego kalkulatora Excel. Formularz do pobrania znajdziesz na dole.

Oczywiście, są również dodatkowe możliwości jak Sell Market czy Stop-Limit.

Giełda Binance

To już jednak zagadnienia wykraczające poza dzisiejszy temat i wydaje mi się, że każda osoba zaznajomiona z analizą techniczną wie o co tu chodzi. A jeżeli nie to zalecam cierpliwość. Przygotowuje obecnie poradnik kryptowalut, w którym dokładnie zostaną opisane te aspekty.

Nie chcesz go przegapić? Zapisz się na moją listę subskrybentów pobierając poniższy plik Excela, a nic Ci nie umknie.

Kalkulator Kryptowalut

 

 

 

 

 

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek Usługi informatyczne