Na wczorajszej konferencji Marka Zuckerberg’a zaprezentowano dwa istotne produkty. Jednym z nich jest innowacyjna nakładka na system android o nazwie HOME, która w wielkim skrócie ma za zadanie uczynić smartfon jeszcze bardziej zintegrowanym z serwisem społecznościowym Facebook. Kolejną nowością okazał się telefon przedstawiony przez Peter’a Chou, szefa HTC. Będzie to pierwsza słuchawka z preinstalowaną aplikacją home, choć jako launcher można dalej używać sense 4.1. Co tak naprawdę wiadomo o nowym modelu ? 

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Przede wszystkim będzie pracował pod kontrolą, nie najnowszego już androida 4.1, choć to nie powinno spędzać nam snu z powiek, gdyż zapewne otrzymamy aktualizacje. HTC wystąpi w czterech wersjach kolorystycznych tj. białym, czarnym, czerwonym oraz niebieskim. Możliwość wyboru barwy obudowy jest dla mnie jak najbardziej na plus, za dużo szarości i czerni w dzisiejszych urządzeniach. Ekran w rozdzielczości 720p jest na tą chwilę standardem w klasie mid-end, za to Gorilla Glass 2 już nie. Jeśli dodamy fakt, iż technologia wykonania to Super LCD w trzeciej odsłonie, powinniśmy być usatysfakcjonowani.

Podzespoły są „wystarczające”, więcej nie można powiedzieć o Snapdragon S4 plus (dwurdzeniowy 1.4 GHz), 1GB pamięci ram oraz układ graficzny Adreno 300. Oprócz standardowych modułów wifi, Bluetooth oraz GPS pojawi się tutaj łączność LTE. Bateria o pojemności 2000 mAh powinna wystarczyć od rana do wieczora na jednym ładowaniu.

Dwie wbudowane kamery, jedna przednia do videorozmów 1,6 mpx. Druga 5mpx pozwoli nagrywać filmy Full HD na 16gb pamięci flesh, która w łatwy sposób można rozszerzyć o kartę microSD.

O ile sama specyfikacja telefonu zwyczajnie nie powala, koncepcja produktu na kształt telefonu od Facebook’a może przyciągnąć przyszłych nabywców. Jeśli odpowiada Ci system mobilny od googl’a oraz regularnie korzystasz z serwisu Zuckerberg’a to smartfon dla Ciebie.

 

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X