Celer Network

ICO Celer Network

Dzisiaj startuje ICO Celer Network.

Jak zawsze przypominam, że to nie jest porada inwestycyjna, a ja nie jestem doradcą. Musisz zrobić swoją analizę. Pomoże Ci w tym moja checklista analizy kryptowalut. Znajdziesz ją tu:
Checklista
Ponadto, jeżeli interesujesz się kryptowalutami to zachęcam do lektury mojego poradnika:

Versja Video:

https://youtu.be/ayaM6U73ZVg

Versja Audio

Czym jest Celer?

Jest to platforma do budowania i zarządzania zdecentralizowanymi aplikacjami. W tym celu został udostępniony zestaw narzędzi developerskich. Twórcy obiecują szybkie oraz niskie koszty transakcji.
Co najważniejsze, posiadają już działający testnet. I to już w wersji 2.0. W najnowszej wersji dodano m. in.:

Zespół:

Celer to dziecko aż czterech założycieli. Z czego wyróżnić można Junda Liu, który przez 6 lat pracował w Google. Głównie jako Starszy Inżynier do spraw Androida. I tam współuczestniczył przy starcie Google Fi.
Poza tym, ciekawe doświadczenie prezentuje również Xiaozhou Li. Czy jest to jednak dreamteam? Widać, że panowie to przede wszystkim techniczne osoby. Zresztą, większa część zespołu to właśnie inżynierowie. Mamy jednak również na pokładzie projektanta, który pracował przez dwa lata nad tworzeniem rozwiązań w SAP. Do tego dwie panie odpowiedzialne za marketing. Co oznacza, że zespół zdaje sobie sprawę iż bez promocji biznesu nie zrobią. W teorii żadne odkrycie, jednak analizując przez lata różne projekty ICO zauważyłem, że nie zawsze twórcy zdają sobie z tego sprawę.

Społeczność:

Twitter – 8279 obserwujących
Facebook – Ponad 2600 obserwujących
Telegram – 28620 obserwujących
Całkiem nieźle!

Metryki:

Na platformie Binance udostępnionych zostanie 597,014,925 tokenów CELR.
Cena każdego to 0,0067$
Czyli twórcy zamierzają zebrać niecałe 4 miliony dolarów. To nie jest dużo jak na obecne standardy ICO. Ustalono również indywidualną kwotę jaką może wpłacić każdy inwestor. Jest to 1 500 dolarów. A to oznacza, że wpłacają taką kwotę na zbiórkę załapie się tylko 2666 osób. Całkiem możliwe, że ponownie będziemy obserwować szybką wyprzedaż tokenów na Binance. Tak jak to było z Fetch.AI i Bittorent.
Teraz najsmutniejsza metryka:
Do ICO zostanie dopuszczonych zaledwie 5% wszystkich tokenów.

Podsumowanie:

Pełny whitepaper znajdziecie w tym mijscu:
https://www.celer.network/assets/doc/CelerNetwork-Whitepaper.pdf

Niezły produkt, logiczny hardcap, budzący nadzieję zespół, a do tego jeszcze spory hype. Warto jednak uważać kto będzie posiadał pozostałe 95% tokenów. I właśnie te 95% w mojej opinii jest szalenie ryzykowne i nie sprzyja długoterminowej inwestycji w Celer Network.

ICO startuje 19 marca. Co najciekawsze, CelerNetwork będzie na Binance sprzedawane dwa razy taniej niż podczas prywatnej sprzedaży.
https://cryptobriefing.com/amp/celer-network-token-sale-binance/?__twitter_impression=true …
Ciekawy obrót sprawy. Z reguły to zawsze inwestorzy z private sale mieli bonusy.

Pamiętajcie, by zrobić swoją analizę i w żaden sposób nie odbierać poruszonych dzisiaj tematów jako porada inwestycyjna. Ja nie jestem doradcą inwestycyjnym, a to nie jest żadna porada.

Twitter:
https://twitter.com/arkady86

Instagram:
https://www.instagram.com/arek_siczek/

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

 

 

 

 

 

Zapisz się na kurs Bezpieczeństwo Serwerów Linux!

X