Robot ASK

Inteligentne domy – futurystyczna wizja staje się rzeczywistością

58528_house2_lg

Każdy chciałby czasem odpocząć, zarówno fizycznie jak i psychicznie od prostych codziennych czynności wykonywanych w gospodarstwie domowym. A gdyby tak, za pomocą sprytnych algorytmów oraz wielu czujników zaprogramować określone działania zaawansowanych urządzeń znajdujących się w domu?

 

Ruszyły zapisy na Kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux".

Otrzymasz ponad 170 lekcji, 15 godzin nagrań video, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy oraz unikatowe bonusy.

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/sec/

 

 


Wyobraźcie sobie sytuacje, w której każdy sprzęt znajdujący się w mieszkaniu byłby podłączony do zarządzającego nim systemu. Ten regulowałby działania oraz reakcje na podstawie naszych przyzwyczajeń oraz zasad bezpieczeństwa, tak aby zapewnić nam jak największy komfort. W poniedziałkowy poranek żaluzje podnosiłyby się stopniowo odsłaniając słońce kilkanaście minut przed budzikiem. Ten z kolei wcześniej poinformowałby ekspres o konieczności zaparzenia świeżej kawy, a na ekranie blatu kuchennego pojawiły by się najnowsze informacje, dobrane pod kątem oglądanych przez nas witryn internetowych.

Tak, dzień zaczął się świetnie, a my schodząc do garażu nie musimy pamiętać o konieczności wyłączenia telewizora, światła, czy nawet radia. System zrobi to za nas, przy okazji uaktywniając tryb zabezpieczania domostwa pod nieobecność właściciela. Każda próba włamania byłaby rejestrowana przez kamery, przesyłające obraz bezpośrednio do ochrony, dlatego też nie powinniśmy obawiać się o swój dobytek.

Mając za sobą naprawdę ciężki dzień w pracy, staramy się usilnie przypomnieć czego brakuje w lodówce. Na szczęście system również pomyślał o tym za nas, oszczędzając nam tym samym wizytę w markecie. Lodówka na podstawie dostępnych produktów wybierze przepis na obiad, a w razie braków złoży zamówienie w sklepie internetowym. Po 15 minutach od powrotu do domu u drzwi zjawi się kurier z siatką zakupów.

Czy taka wizja przyszłości jest dla was atrakcyjna? Z pewnością tak, więc mam dobrą wiadomość. Sytuacje opisane powyżej mają już miejsce. Co prawda potrzeba do tego sporego zasobu gotówki, jednak jest to jak najbardziej realne. Jeśli myślicie inaczej , przypomnijcie sobie film „Raport mniejszości”, a teraz wyjmijcie z kieszeni iPhona i wykonajcie wideo-rozmowę. Kiedyś technologia, którą trzymacie w rękach była co najwyżej tematem produkcji popularnonaukowych. Świat idzie do przodu i niedostępne niegdyś gadżety są naturalną częścią życia i nie przykładamy do nich wagi.

Pytanie, jak daleko pójdzie człowiek na polu rozwoju technologicznego, gdzie granice okażą się nieprzekraczalne. Podzielcie się z nami Waszą opinią.

 

Ruszyły zapisy na Kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux".

Otrzymasz ponad 170 lekcji, 15 godzin nagrań video, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy oraz unikatowe bonusy.

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/sec/

 
 

Bezpieczeństwo Serwerów Linux dla Początkujących - Szkolenie z certyfikatem

X