Inwestowanie w kryptowaluty to nie jest łatwy kawałek chleba. Ostatnio pisałem o tym, iż nie należy zbytnio ufać wszelkim wróżbitom analizy technicznej kryptowalut w internecie. Tak naprawdę w poprzednim tygodniu byliśmy na wykresach w miejscu gdzie nijak nie można było przewidzieć czy pójdziemy w górę czy w dół. Oczywiście, jeżeli ktoś wierzy w to jaką przyszłość i zmiany niesie ze sobą blockchain, ten zawsze będzie wierzył w wzrosty. Jeżeli nie w krótkim to na pewno w długim terminie. I mówię tu o naprawdę długim terminie. Nawet w okolicy 10 lat. Aczkolwiek, faktem jest, iż przez tyle lat większość z dzisiejszych projektów i zarazem tokenów przepadnie i przykryje je kurz. Dlatego uważam, iż inwestowanie w kryptowaluty to zajęcie dla twardzieli i należy do tego tematu podchodzić w pełni przygotowanym

Inwestowanie w kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty


Zanim przejdziemy do głównego tematu to... mam dla Ciebie prezent.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Zabbix". TOTALNIE ZA DARMO

Z darmowego kursu nauczysz się:

- Instalacja i Wdrożenie Serwera Zabbix
- Monitoring Dockera
- Monitorowanie serwerowni (iCMP,UPC, klimatyzacja , szafa rakowa)
- Monitorowanie Serwerów Na Praktycznych Przykładach
- Discovery (automatyczne wykrywanie zasobów w sieci)
- Dobre Praktyki Monitoringu

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s3/

PS: Liczba miejsc ograniczona. Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Z obecnych dzisiaj kryptowalut zostaną tylko najmocniejsze projekty. Zarówno pośród tych, które już istnieją na rynku jak i tych które dopiero powstaną. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego w najbliższym czasie zamierzam mocno przyjrzeć się tokenom, które obecnie posiadam i pozbyć się tych, które od czasu ICO nie spełniły swoich założeń. Jako, że przez ostatnie miesiące był wysyp ICO i trochę tokenów przybyło w portfelu to jest co zrewidować. Dosyć dużo już ich obecnie jest w portfolio, więc tym lepiej będzie przeprowadzić taki proces. Wszak, łatwiej będzie zarządzać mniejszą liczbą tokenów.

Na bieżąco dzielę się zmianami w swoim stanem portfolio na Twitterze, więc gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam do obserwowania:

https://twitter.com/arkady86

Zachęcam również do zapoznania się z wcześniejszymi materiałami na temat kryptowalut:

Wszystko o kryptowalutach

Dzisiejsza sytuacja na rynku

Przyjrzyjmy się popularnemu Bitcoinowi. Kurs obecnie oscyluje poniżej 10000$ i na wykresie wygląda to tak:

Inwestowanie w kryptowaluty

Możemy zauważyć kilka linii trendu. Dwie opcje wzrostu i dwie spadku. Aczkolwiek jako, że cena wróciła ponad 9000$ to można już raczej odpuścić najbardziej drastyczny scenariusz. Osobiście, wcale się nie zdziwię jak zobaczymy wzrosty do poziomu 10800$, a później znów BTC poleci w okolicę 6000$. To jest jednak tylko moja opinia i jak będzie, tego nie wie nikt.

Cały rynek dziś mocno rośnie:

Inwestowanie w kryptowaluty

Szczególną uwagę przyciąga Litecoin. O nim jednak postaram się przygotować materiał w najbliższym czasie. Przyznam szczerze, że podobały mi się w ostatnie, delikatne i stabilne wzrosty w okolicy 2% dziennie. Dzisiejszy, zdecydowanie mocniejszy ruch może oznaczać intensywną „pompę” przez kilka dni, a później znów ostry spadek. Przykładowo, dla BTC do wspomnianego poziomu 6000$.

 

 

 

 

 

Co słychać w świecie ICO? 

W 14 odcinku Finas wspominałem o Metronome:

Krew się leje na giełdzie kryptowalut / FINAS #14

Napisałem wtedy, iż nie podoba mi się ich podejście do modelu aukcyjnego ICO. Budziło to we mnie obawy, iż twórcom zależy głównie na tym, by się „nachapać” zielonych od inwestorów. I niestety, potwierdzili moje obawy ostatnim zachowaniem. Otóż, cała zbiórka została przesunięta w czasie w bliżej nieokreślony termin końcówki lutego lub początku marca.

Jakie jest moje zdanie na ten temat? Dla mnie sytuacja jest oczywista. Twórcy wystraszyli się obecnych spadków na rynku kryptowalut i postanowili przeczekać krwawą łaźń do czasu, aż ceny wrócą do wyższych poziomów i jednocześnie więcej inwestorów znów zacznie łaskawiej patrzeć na rynek. Słabo. Ja im definitywnie w tym momencie podziękuję i przyjrzę się wycenie tokenów po wejściu na giełdy.

Kolejny cios

Z innych ciekawych projektów ICO i jednocześnie nieciekawych zagrywek ich twórców to warto wspomnieć o HAVVEN.

https://havven.io/token-sale

Co obiecują twórcy?

Generalnie, projekt jest ciekawy. HAVVEN zamierza uruchomić zdecentralizowaną sieć płatniczą Niestety, twórcy popisali się nieciekawym zachowaniem podnosząc nagle oczekiwany podczas zbiórki kapitał. Tłumacząc na polskie:

Zauważyli, iż ich ICO cieszy sie sporą popularnością, więc postanowili przygarnąć więcej zielonych. Gdy zrobił się szum, wrócili do wcześniejszej kwoty. Niestety, nie wszyscy lubią takie zagrywki i ja zdecydowanie sobie odpuszczę. Przykład Enigmy doskonale pokazuje, iż czasami lepiej poczekać z wejściem tokenu na giełdę.

Ciekawi mnie czy takie zagrywki twórcą zrażają Was do inwestowania. Dajcie znać w komentarzach.

 

I jeszcze przypominam.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Zabbix". TOTALNIE ZA DARMO. Liczba miejsc ograniczona 🙁  Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s3/