Inwestowanie w kryptowaluty _ Finas #7_


Ciekawe projekty ICO

W ostatnich miesiącach jest coraz głośniej o nowej metodzie inwestowania w świecie kryptowalut.

Mowa w tym przypadku o ICO, czyli initial coin offerings. Wspominałem już nieraz o tym na blogu, a teraz najwidoczniej za ICO zabrały się fundusze inwestycyjne. Jak donosi Bloomberg, organizacje te coraz częściej wybierają nową taktykę do pomnażania swojego kapitału. Kupują tokeny w początkowej fazie ich sprzedaży, by szybko sprzedać i wejść w kolejną inwestycję. Jeżeli ktoś się dalej zastanawia skąd ostatnie, częste spadki po debiucie konkretnej spółki na blockchainowej giełdzie to zachęcam do zapoznania się z materiałem: https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-10-03/hedge-funds-flip-icos-leaving-other-investors-holding-the-bag

Wydaje mi się, iż w tym momencie oczywiste już jest kto wyprzedaje tokeny na starcie. Jeżeli będzie zainteresowanie to mogę przygotować materiał na temat tego jak dołączyć do ICO. Tymczasem, przyjrzyjmy się kolejnym, dwóm debiutantom na rynku, których tokeny już niedługo pojawią się w obrocie.

 

 

 

 

 wanchain

Wanchain jest platformą finansową, która pozwala na realizowanie płatności niezależnie od rodzaju używanej kryptowaluty z wykorzystaniem „Sprytnych Kontraktów”. Twórcy celują w uproszczenie transakcji związanych z wirtualnymi walutami. Inwestowanie, pożyczki, wymiany na giełdach, a przede wszystkich obsługa rozliczania różnych typów kryptowalut. To główne cele firmy.

Twórcy zakończyli w zeszłym tygodniu zbieranie funduszy na dalszą działalność. Sprzedano aż 107,1 miliona tokenów. Zbiórkę podzielono na kilka faz. Tzw. złota i średnia lista inwestorów. W zależności od wielkości zainwestowanej kwoty i czasu partycypacji, inwestorzy mogli liczyć na różne zniżki. Łącznie zebrano aż 36,5 miliona dolarów. Zbiórka była na tyle interesująca, iż firma jest chińskiego pochodzenia. A osoby obeznane w świecie kryptowalut doskonale sobie zdają sprawę, iż obecnie kraj ten jest na etapie wprowadzania sankcji oraz uregulowań wirtualnych walut. I to właśnie te informacje miały największy wpływ na spadki blockchainowych giełd we wrześniu.. Większość firm działających w tej dziedzinie przenosi się obecnie do Hong Kongu.

Ocena:

Świetny zespół złożony z ambitnych ludzi, którzy maja na swoim koncie interesujące doświadczenie już wykonał odpowiednią pracę, by pokazać się światu, podpisując wartościowe umowy z partnerami. Ponadto, jest to kolejna, ciekawa inicjatywa, która ma ułatwić normalnym ludziom wejście w świat kryptowalut. A takie idee są zawsze warte pochwalenia. Pytanie jednak czy w tym momencie plany zespołu nie są zbyt ambitne?

bumpredpulse

Red Pulse to platforma która zbiera, analizuje i przetwarza informacje z rynku chińskiego a następnie udostępnia je swoim użytkownikom w formie krótkich raportów. Wczoraj przeprowadzone zostało ICO tokenu RPX, który ma służyć do płatności w obrębie aplikacji oraz do nagradzania autorów raportów. Aplikacja ma obecnie ponad 60 000 użytkowników więc daje stosunkowo solidną podstawę dla nowej kryptowaluty. Dla wielu osób najciekawszy był jednak sposób pozyskiwania funduszy przez RPX – przyjmowane są wyłącznie tokeny NEO.

www.coin.red-pulse.com

Ocena:

Przyznam, iż nie widzę w tym projekcie nic nowatorskiego. Dziwię się więc towarzyszącej spółce euforii ze strony inwestorów. Ponadto, samo NEO nie wyróżnia się w tym momencie niczym ponad to, iż jest to czysto chińska waluta. Jedynym plusem firmy jest to, iż posiada już zaufaną bazę użytkowników.bump
O autorze
Jak zawsze, zachęcam do kontaktu:

Usługi informatyczne

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:
instagram_askomputerpinterest_1475538227_280social_facebook_box_bluepobrany plikArkadiusz_Siczek_linkedin