Robot ASK

Jak poprawić stronę internetową?

Strona internetowa w firmie

Strona internetowa w dzisiejszych czasach jest główną wizytówką firmy. To tu w pierwszej kolejności zagląda nasz potencjalny klient. Na całość dobrej strony internetowej składa się wiele elementów, dziś wspomnę o kilku:

– bezpieczeństwo

– optymalizacja

– pozycjonowanie

Na każdy z tych elementów należy zwrócić uwagę.

Optymalizacja strony firmowej

Optymalizacja strony jest istotnym czynnikiem. Jeżeli nasza witryna nie będzie odpowiednio szybko i poprawnie wczytywała się urządzeniach, potencjalny klient może zrezygnować z dalszego czekania i nie wchodzić na kolejne strony. A co za tym idzie, nie trafi również na najbardziej kluczową podstronę, czyli „Kontakt”. Optymalizacja ma również mocny wpływ na naszą pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Warto zwrócić uwagę na to jak prezentuje się nasza strona za pomocą odpowiedniego narzędzia. Przykładowo, darmowy skaner oferuje Google:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl7

Dzięki niemu możemy sprawdzić jak prezentuje się nasza witryna pod względem szybkości wczytywania. Przykładowo, u jednego klienta zastaliśmy tak złą sytuację:

optymalizacja

Oczywiście, wszystko jest możliwe do naprawienia i tu na szczęście również udało się poprawić kod strony, a zarazem mocno przyśpieszyć jej działanie. Konieczna jest  jednak współpraca z programistą od witryn internetowych. Idealnym rozwiązaniem jest przekazanie prac nad stroną osobie, która ma odpowiednie doświadczenie i nie zostawi nas z takimi kwiatkami.

Darmowe szkolenie Portainer Od Zera, czyli Interfejs Graficzny do Dockera

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Możesz zapisać się na darmowe szkolenie Portainer Od Zera, czyli Interfejs Graficzny do Dockera.
Chcesz zacząć przygodę z konteneryzacją? To szkolenie jest dla Ciebie.

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/s29/

 

 

 

Pozycjonowanie strony firmowej

Pozycjonowanie zostało szerzej opisane na naszej firmowej stronie. W skrócie dodam, iż pozycjonowanie wpływa na pozycję w wyszukiwarkach jaką zajmuje strona po wpisaniu konkretnych fraz.

Bezpieczeństwo strony firmowej

Bezpieczeństwo naszej witryny jest kluczowym elementem. Należy zadbać o to, by strona internetowa nie tylko potrafiła się obronić przed atakami hakerów, lecz także przed wirusami. Niestety, wirusy komputerowe nie są tylko problemem komputerów. Zdążają się przypadki, iż w wyniku źle zaprojektowanego serwera, strona www ulega infekcji. A to oznacza nie tylko problem z działaniem lub całkowite wyłączenie witryny. Może to również spowodować uznanie przez Google naszej witryny jako niebezpiecznej. A w dalszym rezultacie również usunięcie jej z Google. Chyba nie chciałbyś, by Twoja internetowa wizytówka nagle zniknęła z wyszukiwarki?

Jak się przed tym chronić? Podobnie, jak z optymalizacją należy postawić na odpowiednich ludzi przy wdrażaniu naszej strony internetowej. I nie ma się co łudzić, że programista będzie wiedział jak zaimplementować odpowiednie zabezpieczenia. Jego zadaniem jest kod źródłowy strony. I w tym przypadku faktycznie musi się orientować jak wszystko zakodować, by witryna była jednocześnie zoptymalizowana i bezpieczna. Jednak kluczową rolę w zabezpieczeniu witryny odgrywa administrator. To on musi zadbać, by serwer był odpowiednio chroniony przez zagrożeniami z zewnątrz.

Warto jednak na bieżąco śledzić stan naszej strony internetowej poprzez wdrożenie monitoringu internetowego. Na temat monitorowania strony WWW pisaliśmy już w tym miejscu:

Monitorowanie strony WWW

O autorze
Jak zawsze, zachęcam do kontaktu:

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:

pinterest_1475538227_280social_facebook_box_blueinstagram_askomputerpobrany plik

 

Chcesz więcej?

A na sam koniec przypominam o zapisach na darmowe szkolenie Portainer Od Zera, czyli Interfejs Graficzny do Dockera.

Wszelkie szczegóły znajdziesz TUTAJ

Darmowe szkolenie "PORTAINER OD ZERA, CZYLI INTERFEJS GRAFICZNY DO DOCKERA"

X