Robot ASK

Jak poprawić stronę internetową?

Strona internetowa w firmie

Strona internetowa w dzisiejszych czasach jest główną wizytówką firmy. To tu w pierwszej kolejności zagląda nasz potencjalny klient. Na całość dobrej strony internetowej składa się wiele elementów, dziś wspomnę o kilku:

– bezpieczeństwo

– optymalizacja

– pozycjonowanie

Na każdy z tych elementów należy zwrócić uwagę.

Optymalizacja strony firmowej

Optymalizacja strony jest istotnym czynnikiem. Jeżeli nasza witryna nie będzie odpowiednio szybko i poprawnie wczytywała się urządzeniach, potencjalny klient może zrezygnować z dalszego czekania i nie wchodzić na kolejne strony. A co za tym idzie, nie trafi również na najbardziej kluczową podstronę, czyli „Kontakt”. Optymalizacja ma również mocny wpływ na naszą pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Warto zwrócić uwagę na to jak prezentuje się nasza strona za pomocą odpowiedniego narzędzia. Przykładowo, darmowy skaner oferuje Google:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl7

Dzięki niemu możemy sprawdzić jak prezentuje się nasza witryna pod względem szybkości wczytywania. Przykładowo, u jednego klienta zastaliśmy tak złą sytuację:

optymalizacja

Oczywiście, wszystko jest możliwe do naprawienia i tu na szczęście również udało się poprawić kod strony, a zarazem mocno przyśpieszyć jej działanie. Konieczna jest  jednak współpraca z programistą od witryn internetowych. Idealnym rozwiązaniem jest przekazanie prac nad stroną osobie, która ma odpowiednie doświadczenie i nie zostawi nas z takimi kwiatkami.

 

Trwają zapisy na Kurs AI dla Administratora Serwerów!

Stań się ekspertem w dziedzinie wykorzystania AI w swojej pracy! 

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/ai/

 

 

Pozycjonowanie strony firmowej

Pozycjonowanie zostało szerzej opisane na naszej firmowej stronie. W skrócie dodam, iż pozycjonowanie wpływa na pozycję w wyszukiwarkach jaką zajmuje strona po wpisaniu konkretnych fraz.

Bezpieczeństwo strony firmowej

Bezpieczeństwo naszej witryny jest kluczowym elementem. Należy zadbać o to, by strona internetowa nie tylko potrafiła się obronić przed atakami hakerów, lecz także przed wirusami. Niestety, wirusy komputerowe nie są tylko problemem komputerów. Zdążają się przypadki, iż w wyniku źle zaprojektowanego serwera, strona www ulega infekcji. A to oznacza nie tylko problem z działaniem lub całkowite wyłączenie witryny. Może to również spowodować uznanie przez Google naszej witryny jako niebezpiecznej. A w dalszym rezultacie również usunięcie jej z Google. Chyba nie chciałbyś, by Twoja internetowa wizytówka nagle zniknęła z wyszukiwarki?

Jak się przed tym chronić? Podobnie, jak z optymalizacją należy postawić na odpowiednich ludzi przy wdrażaniu naszej strony internetowej. I nie ma się co łudzić, że programista będzie wiedział jak zaimplementować odpowiednie zabezpieczenia. Jego zadaniem jest kod źródłowy strony. I w tym przypadku faktycznie musi się orientować jak wszystko zakodować, by witryna była jednocześnie zoptymalizowana i bezpieczna. Jednak kluczową rolę w zabezpieczeniu witryny odgrywa administrator. To on musi zadbać, by serwer był odpowiednio chroniony przez zagrożeniami z zewnątrz.

Warto jednak na bieżąco śledzić stan naszej strony internetowej poprzez wdrożenie monitoringu internetowego. Na temat monitorowania strony WWW pisaliśmy już w tym miejscu:

Monitorowanie strony WWW

O autorze
Jak zawsze, zachęcam do kontaktu:

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:

pinterest_1475538227_280social_facebook_box_blueinstagram_askomputerpobrany plik

 

Trwają zapisy na Kurs AI dla Administratora Serwerów!

Stań się ekspertem w dziedzinie wykorzystania AI w swojej pracy! 

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/ai/

 

 

Kurs AI rusza 17 lipca!

X