Robot ASK

Jak spędzasz czas po pracy?

To jak spędzamy czas po pracy jest często podyktowane wieloma czynnikami. Otoczenie, dieta, sport, stan zdrowia. Zarówno fizycznego jak i psychicznego. Przeglądając ostatnio informacje na temat kryptowalut znalazłem instrukcję na Youtubie dotyczącą mojego drugiego biznesu, który jestem właśnie na etapie przekształcania. I tam jest opisana niemal taka sama praca jaką właśnie wykonuję. Jak się okazuje, żyjemy w czasie gdzie można znaleźć niemal każdą informację. Nawet to jak rozwinąć firmę produkcyjną.

czas po pracy

 

Trwają zapisy na Kurs AI dla Administratora Serwerów!

Stań się ekspertem w dziedzinie wykorzystania AI w swojej pracy! 

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/ai/

 

 

Podcast i Youtube

Zresztą Youtube, ksiązki czy ludzie jakimi się otaczamy często mocno na nas wpływają. Ostatnio nawet, mój wspólnik Marcin na Youtubie opublikował film o tym jak można spędzać czas po pracy. Niektórzy przepalają godziny na oglądaniu seriali, a inni robią coś naprawdę produktywnego. Zachęcam. Link do kanału Marcina poniżej:
https://www.youtube.com/channel/UCYpb_EdZsa1SukXOJ5lm93Q
Marcin to jest akurat przykład ciekawego człowieka, który również potrafi fajnie zmotywować i popchnąć do roboty. Rezultatem tego był piątkowy wieczór gdy nagrywałem drugi odcinek podcastu. Hah, tak też można spędzać czas po pracy. Tym razem z Tomkiem Jaroszkiem. Obecnie oba odcinki nie zostały jeszcze opublikowane, jednak o nagrywaniu podcastów wspominałem już od jakiegoś czasu. Mimo wszystko, zawsze miałem jakieś wymówki, które powodowały ciągłe odkładanie tematu. I można powiedzieć, ze to Marcin sprzedał mi głównego kopniaka, który zmotywował mnie do działania.

Pierwsze nagranie było mocno stresujące, ale już drugie przebiegało całkiem naturalnie. Po części głównie spowodowane tym, iż z Tomkiem zawsze się świetnie rozmawiam. Jeżeli ktoś nie kojarzy tego Pana to zapraszam na jego blog:

Doradca.tv – Tomasz Jaroszek o finansach i inwestowaniu

Powoli zaczynam sobie nawet przypominać jeden z moich wymarzonych zawodów w dzieciństwie jakim było zostanie DJem lub spikerem radiowym. Dwoma pozostałymi było zostanie dziennikarzem oraz… Billem Gatesem 😉 Pasję pisania realizuję obecnie na tym blogu, a byciem CEO ogromnej firmy informatycznej jest w drodze. Wszak, nasz zespół cały czas się rozrasta!

Sport

Mimo, iż zakończyliśmy nagrywanie bardzo późno to wysoki poziom energii w dalszym ciągu dawał o sobie znać. Natomiast, piękna pogoda zachęcała do tego, by na koniec dnia po raz pierwszy w tym roku pójść pobiegać. Po długiej kontuzji i operacji na koniec zeszłego roku, forma jest jeszcze daleka od szczytów. Wynik jaki udało się osiągnąć to zaledwie 3,5 kilometra. Jeszcze rok temu nazwałbym siebie cieniasem za taki wynik. Tym razem jednak uważam, iż jest to dobry początek powrotu do formy. Szczególnie, że udało się jeszcze trochę pobiegać przez resztę pięknego i słonecznego weekendu.

czas po pracy

Swoją drogą, podczas biegania zacząłem rozważać nad tym jak się zmieniło życie przez ostatnie lata. Jest piątek, a ja siedzę po godzinach pracy nagrywając podcast, a dzień kończę na treningu. Tymczasem większość ludzi spędza w tym momencie czas na imprezach. Jeszcze dwa lata temu wybrałbym podobną aktywność. Dziś mi jednak szkoda czasu na takie zajęcia. Jedyne co to daje to przepalanie godzin po którym zostaje jedynie kac.

Można i tak spędzać czas po pracy.

Co nie znaczy, że nie jestem w stanie wyjść na piwo w dobrym towarzystwie. Tak było właśnie w sobotę gdy po wykonaniu poprawek w serwerowni u klienta, razem z ekipą WBT-IT niczym rodzina Soprano spotkaliśmy się we włoskiej pizzerii, by porozmawiać na trochę luźniejsze tematy niż tylko praca. Jak się okazuje chłopaki po godzinach pracy bardzo fajnie i aktywnie spędzają czas. Przykładowo jeden członek naszej ekipy tworzy ciekawy portal internetowy razem z bratem – programistą. Jak uruchomią aplikację to na 100% wspomnę na blogu.

Wracając do tematu, piękne jest to jak ludzie potrafią ambitnie spędzać czas po pracy. Grunt to cały czas się rozwijać i iść do przodu. Oczywiście, nie oceniam osób, które lubią sobie usiąść z piwkiem przed Netflixem po pracy. Każdy robi to co lubi. Mimo wszystko, może da się jakoś ciekawiej zagospodarować dodatkowy czas po pracy? Dajcie znać w komentarzach jakie Wy macie zajęcia 🙂

 

Trwają zapisy na Kurs AI dla Administratora Serwerów!

Stań się ekspertem w dziedzinie wykorzystania AI w swojej pracy! 

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/ai/

 

 

Kurs AI rusza 17 lipca!

X