Robot ASK

 

Wybór obsługi informatycznej do firmy może być trudnym zadaniem. Prowadzenie własnego biznesu jest wystarczająco ciężkie i czasochłonne. Nie zawsze jest czas aby robić research firm konsultingowych. Zwłaszcza, że na rynku jest cała masa firm proponujących usługi IT i każda kusi ładnie brzmiącymi hasłami reklamowymi…

Przechodząc do sedna, poniżej znajdziesz kilka punktów i aspektów, które pomogą zwłaszcza właścicielom małych przedsiębiorstw wybrać odpowiednią firmę doradczą i usługi informatyczne.

 

Ruszyły zapisy na Kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux".

Otrzymasz ponad 170 lekcji, 15 godzin nagrań video, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy oraz unikatowe bonusy.

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/sec/

 

 

Doświadczenie firmy IT

W przeciwieństwie do tego co mogą myśleć absolwenci uniwersytetów doświadczenie naprawdę ma znaczenie przy doborze doradztwa informatycznego. Małe firmy wybierają wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów IT ponieważ chcą żeby praca była skończona profesjonalnie oraz szybko.

O ile jest możliwe zaoszczędzenie pieniędzy poprzez zatrudnienie młodych mniej doświadczonych ludzi do wykonania wielu zadań, istnieje jednak ryzyko opóźnień, straty pieniędzy lub co gorsze pogorszenie sytuacji. Chociaż technologia w świecie IT zmienia się prawie codziennie, zasady rozwiązywania problemów dla małych przedsiębiorstw nie zmieniły się od lat. Warto zatem szukając współpracy wybrać firmę w której znajdziemy sprawdzonych w boju specjalistów.

Rozwój firm IT

Doświadczanie pokazuje co konkretna firma IT robiła w ciągu ostatnich kilu lat. Jednak czy nadążają za rozwiązaniami przyszłości? Firma informatyczna zaangażowana w zdobywanie certyfikatów uznawanych w świecie IT, pokazuje swoją chęć bycia na bieżąco z aktualnym trendami technologicznymi. To zaangażowanie pokazuje także chęć dostarczenia swoim klientom najlepszych jakościowo usług.

Firma konsultingowa IT, która ciągle szkoli swoich pracowników oraz dostarcza im niezbędne technologie wymagane przez klientów, z większym prawdopodobieństwem dostarczy wysokiej jakości usługi firmie którą się opiekuje. Brzmi logicznie prawda?

Reputacja firmy IT

Kiedy firma zleca wykonanie jakiejś usługi informatycznej na zewnątrz, jej własna wiarygodność jest związana z tą firmą, która będzie wykonywała konkretną usługę. Podczas wyboru firmy IT ważne jest zbadanie reputacji danej firmy.

Jak długo działają na rynku? Jaka jest ich specjalność? Czy na pewno są zdolni do rozwiązywania problemów, które deklarują. Co sądzą o nich inni klienci? Czy biorą odpowiedzialność za swoją pracę?

Wybór firmy konsultingowej z dobrą reputacją nie tylko pozwala spać ze spokojną głową, lecz także gwarantuje wzrost reputacji własnego przedsiębiorstwa.

Koszta obsługi informatycznej

Chociaż wszyscy chcą mieć ciastko i zjeść ciastko, w życiu trzeba wypracowywać kompromisy. Właściciele małych firm doskonale zdają sobie sprawę z ograniczeń swojego budżetu i muszą wybrać taką firmę konsultingową na jaką ich stać. Podjęcie decyzji o podpisaniu umowy z firmą działającą w branży outsourcingu IT jest na pewno dobrym wyborem, ponieważ zatrudnianie eksperta na miejscu jest często zbyt drogie dla małych firm. Jest to nic innego jak przekazanie kontroli nad własnymi zasobami informatycznymi zewnętrznemu usługodawcy. Taka firma posiada swój skład informatyków, którzy zarówno zajmą się wykonywaniem drobnych zleceń informatycznych jak i administracją serwerów. A w przypadku umowy o wyższym poziomie wsparcia, zajmą się również wdrożeniami oraz zarządzaniem projektami informatycznymi.

it-outsourcing

Oczywiście, podpisując umowę z takim podmiotem należy zadbać o umowę, która odpowiednio zabezpieczy Twoją firmę. Wszak, oddajesz w cudze dłonie dostęp do swoich zasobów informatycznych. A to oznacza dostęp do wszelkich danych wrażliwych jak Twoja poczta czy kontakt do Twoich klientów.

W temacie kosztów, które trzeba uwzględnić wybierając obsługę informatyczną dla firm chciałbym przestrzec przed zatrudnianiem zbyt „tanich specjalistów IT”.

Kiedy przychodzi czas wybrania konkretnej oferty, ważna jest właściwa ocena kosztów. Część firm, może zachęcić nas do skorzystania z jej usług, np. niską stawką wynagrodzenia za godzinę pracy. Może się to zakończyć katastrofą jeżeli zignorujemy wcześniejsze rady, jak doświadczenie, posiadanie istotnych certyfikatów czy reputacja.

Postaraj się podejść do kwestii kosztów w sposób całościowy kiedy jest to możliwe. Oceń całość oferty włączając sprzęt, plan czy wsparcie. Choć jedna z ofert może się wydawać droższa niż inna, często okazuje się, że jest jednak tańsza w dalszej perspektywie.

Przedsiębiorstwa rzadko inwestują w rozwiązania IT na krótki okres. Decyzje finansowe związane z IT powinny być przemyślane oraz w podejmowane w perspektywie długoterminowej.

Obsługa informatyczna dla firm Warszawa

Zatrudnienie informatycznej firmy konsultingowej może przynieść wiele korzyści. Nasi konsultanci czyli ludzie z którymi współpracuję na co dzień, wiedzą z jakimi problemami borykają się małe firmy. A to zrozumienie jest kluczowe, na nim opiera się nasze indywidualne podejście do współpracy. Umów się na darmowe i niezobowiązujące konsultacje i przekonaj się osobiście jak bardzo możemy Ci pomóc.

Zachęcam do kontaktu z nami.

obsługa nieruchomości

 

Ruszyły zapisy na Kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux".

Otrzymasz ponad 170 lekcji, 15 godzin nagrań video, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy oraz unikatowe bonusy.

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/sec/

 
 

Bezpieczeństwo Serwerów Linux dla Początkujących - Szkolenie z certyfikatem

X