wszystko o kryptowalutach

Kantor kryptowalut /Finas #27/

Dziś omawiam dwa ICO. Kantor kryptowalut oraz kolejne podejście do chmur opartych na blockchain. I co najciekawsze, po całej masie dziwnych i podejrzanych projektów, wreszcie mamy do czynienia z ICO, które naprawdę dobrze rokuje. Nie przedłużając – startujemy!

Gdybyś chciał poczytać o wcześniej omawianych na blogu projektach to zapraszam w to miejsce:

Wszystko o kryptowalutach

Chmura obliczeniowa blockchain

 

Blockcloud

Zanim przejdziemy do głównego tematu jakim jest nowy kantor kryptowalut, na początek ICO Blockcloud. 

Blockcloud to kolejny projekt ICO związany z chmurą obliczeniową. Co to się ostatnio dzieje?!!

O chmurach obliczeniowych blockchain rozmawialiśmy w tym miejscu:

https://blog.askomputer.pl/chmura-obliczeniowa-blockchain/

Tym razem jest jednak o tyle różnica, iż tu mamy do czynienia z mocno rozwijającą się branżą Internet of Things. I dokładnie w takiej branży chcą działać twórcy Blockcloud. Protokół blockchainowy skalowany i przystosowany do rozwiązań pokroju IoT. W standardowych rozwiązaniach tego typu za komunikację urządzeń odpowiada scentralizowany serwer. A to oczywiście oznacza problemy związane z architekturą oraz skalowalnością.  Twórcy Blockcloud chcą zastąpić serwery za pomocą zdecentralizowanej technologii blockchain.

Niestety, znajdziemy zaledwie szczątkowe informacje na ten temat. Brak oficjalnego roadmap na ich stronie czy whitepaper. A to nie świadczy dobrze i nie wpływa na zaufanie.  Jedyna konkretna informacja to właśnie wspomniany wcześniej testnet. A ten ma się dopiero pojawić w połowie 2019 roku. I to niestety oznacza również brak prototypu. A Ci co czytają moje analizy ICO, dobrze wiedzą, iż nie inwestuję w projekty bez choćby dema.

Członkowie zespołu to w głównej mierze ludzie pochodzący  firmy Oudman. Ludzie wykształceni z wysokimi tytułami naukowymi.  Niestety, bez gruntownego doświadczenia w w konkretnych firmach.

Hype na projekt jest średni. Twitter 3,7 K Telegram – 40K FB- 100 osób(?!). Zamierzają zebrać 12 milionów dolarów, a przy obecnym zainteresowaniu kryptowalutami może się okazać, iż będzie to dosyć trudne do wykonania.

Podsumowując:

1. Brak prototypu

2. Średni hype

3. Średni zespół

4. Ponadto jest to projekt pochodzący z Chin. A jak wiadomo, prawo w odniesieniu do ICO jest tam mocno niestabilne.

I te cztery punkty powodują, iż zdecydowanie odpuszczam ICO Blockcloud. Nie przedłużając, przejdźmy do głównego kąska tego odcinka Finas, czyli:

Kantor kryptowalut

Kantor kryptowalut Eterbase

Kantor wymiany kryptowalut. Jak twierdzą twórcy jest to pierwsza tego typu działalność, która spełnia wszystkie prawne wymogi Unii Europejskiej. Prezentację możecie zobaczyć w tym miejscu:

Czyżby szykowała się konkurencja dla Coinbase? Dziś to zweryfikuję. Kantor ma oferować sporą liczbę opcji, które obecnie stają się standardem. Czym jest kantor kryptowalut to chyba nie trzeba tłumaczyć. Za pomocą standardowego pieniądza fiducjarnego  możesz nabywać kryptowaluty. Następnie za pomocą panelu Eterbase masz możliwość wymieniać tokeny,  obserwować bilans swojego konta czy także podglądać innych handlujących i kopiować ich posunięcia. A to oznacza, iż również na platformie zostanie uruchomiony ranking „graczy”.

 

 

 

 

 

Zespół

Zespół na chwilę obecną nie jest duży. Zaledwie 3 członków i 4 doradców. Projekt został uruchomiony przez 3 założycieli ze Słowacji. Mamy tu  taka osobę jak Martin Smutny, który przez 8 lat pracował jako dyrektor w Słowackim Asseco. Jest również Robert Auxt, który od wielu lat zdobywa doświadczenie pracując dla banków. Choćby Citigroup. Jest również Kenneth Kumor, który wydaje się być najmniej ciekawą osobą w tym gronie. Działał jednak jako doradca Bethereum, platformy do obstawiania meczów, która zatrudnia obecnie około 30 osób. Wydaje się więc, że ekipa założycieli rokuje.

Plany na przyszłość

Roadmap znajdziemy w whitepaper:

https://www.eterbase.com/whitepaper

Z ciekawszych wydarzeń na Q4 planowane jest uruchomienie krypto-krypto giełdy. Oznacza to, iż na platformie możliwa będzie wymiana tokenami i handlowanie nimi za pomocą innych tokenów. Znając życie, będą to zapewne standardowe pary typu BTC – X i ETH-X. Byc może twórcy pokuszą się o dodanie handlu za pomocą swojego, nowo utworzonego tokenu. Tak jak jest to w przypadku Binance. Dosyć niepokojące jest to, iż wymiany kryptowalut na FIAT planują dopiero w drugiej połowie roku 2019. A wydawać by się mogło, iż po zebraniu funduszy powinien być to jeden z priorytetów.

Metryki

W kwestii mediów społecznościowych wygląda to następująco:

Facebook – około 1000 osób

Telegram – 14 297

Twitter – 4,018

I ważniejsza kwestia, czyli finanse:

LP tokenów 1 000 000 000,00
LP tokenów na sprzedaż 300 000 000,00
ICO Hard Cap 6 780 000,00 USD
Ico Price 0,00005 ETH
% tokenów dla public 30,00%
Nazwa tokenów XBASE / EXT

Podsumowanie

Handel kryptowalutami to niewątpliwie przyszłościowy rynek i raczej pewne jest, iż obroty giełd i kantorów będą się nieustannie zwiększać. Zapisy na ICO zaczynają się 1 sierpnia. To już jutro. Cena wydaje się być ciekawa. Obecnie hardcap wynosi trochę poniżej 7 mil $. Problemem jest jednak, iż token został wyceniony w ETH. Nie jest to wielki minus, jednak gdyby przykładowo pojawiły się nagłe wzrosty to również hardcap wzrośnie. Dla przypomnienia, kilka miesięcy temu ETH kosztował nawet 1000$, czyli ponad dwukrotnie więcej niż teraz. Gdyby w nagłych i niewyjaśnionych okolicznościach token ten wróciłby do ceny z zimy to również kwota hardcap niebotycznie by wrosła.

KYC startuje jutro, a ICO ma potrwać od 8 sierpnia do 8 października. Osobiście jednak spodziewam się, iż zbiórka zakończy się znacznie szybciej. Standardowo, nie wyrokuję tego tematu już w tym momencie i jak zawsze przypominam, iż nie jestem doradcą inwestycyjnym, a każdy bierze odpowiedzialność za swoje decyzje inwestycyjne. Prawdopodobnie jednak wezmę udział w zbiórce. Chcesz być na bieżąco informowany o takich wydarzeniach oraz dowidzieć się czy kupię token? Obserwuj mojego Twittera. Tam na bieżąco informuję o zmianach w moim portfelu i zakupach kryptowalut:

https://twitter.com/arkady86

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

 

 

Bezpieczeństwo Serwerów Linux dla Początkujących - Szkolenie z certyfikatem

X