Jakie aplikacje przestaną być wspierane w kwietniu?

Nie tylko poczciwy XP przestanie być wspierany w kwietniu przez Microsoft. Kolejną aplikacją do której przestaną się ukazywać aktualizacje jest zestaw narzędzi biurowych Microsoft Office 2003. Przypomnijmy, że Office 2003 zadebiutował 21 października 2003 roku. Microsoft nie oferuje już sprzedaży aplikacji Office 2007 i 2010, więc jesteśmy „zmuszeni” do nabycia wersji 2013. Ewentualnie, polecam rozważenie zainstalowanie darmowych pakietów oprogramowania OpenOffice lub LibreOffice. Jeżeli komuś zależy na chmurze i dodatkowo używa poczty firmowej na platformie Google ( wbrew pozorom, Gmail jest coraz bardziej popularny w firmach), warto rozważyć coraz lepiej działających Google Docs.

 

Darmowe warsztaty z bezpieczeństwa Linux!

Zanim jednak rozwinę temat dalej, to jedna informacja na początek. Już w najbliższy czwartek poprowadzę darmowe warsztaty, na których opowiem o 35 krokach do zabezpieczenia Linuxa. Oprócz tego poznasz dobre praktyki bezpieczeństwa i omówię protokoły sieciowe, dostęp do danych czy zabezpieczenie kernela.

Zapisz się i zarezerwuj miejsce!

https://asdevops.pl/s18/ 

__________________________________________

 

39613_windows-xp-hanged-till-death

Kolejnym narzędziem, który przestanie być wspierany jest znany system usług pocztowych, Exchange Server 2003. W tym wypadku decyzja migracji do innego narzędzia powinna być powinna być podyktowana względami biznesowymi oraz umiejętności. Państwa dział IT lub administrator powinien sam rozważyć czy posiada odpowiednia wiedzę, by przejść na inna platformę (przykładowo Lotus Notes lub jeden z darmowych pakietów oferowanych dla dystrybucji Linux), a następnie należy rozważyć czy koszt, który zostanie nam zaprezentowany jest dla nas osiągalny.

 

W nastepnej części omówimy sposoby na aktualizację systemu z wersji Xp do wyższej na większej liczbie komputerów.

Cykl artykułów
poświęconych migracji Windows XP do nowszej wersji:

Aktualizacja Windowsa do nowszej wersji
Jakie aplikacje przestaną być wspierane w kwietniu?
Przydatne narzędzia do aktualizacji Windowsa.

 

Nie zapomnij o warsztatach!

A na koniec przypominajka o darmowych warsztatach z bezpieczeństwa serwerów Linux.

Zapisy TUTAJ

Darmowe warsztaty "35 kroków do zabezpieczenia Linuxa" już 23 marca!

X