Jakie aplikacje przestaną być wspierane w kwietniu?

Nie tylko poczciwy XP przestanie być wspierany w kwietniu przez Microsoft. Kolejną aplikacją do której przestaną się ukazywać aktualizacje jest zestaw narzędzi biurowych Microsoft Office 2003. Przypomnijmy, że Office 2003 zadebiutował 21 października 2003 roku. Microsoft nie oferuje już sprzedaży aplikacji Office 2007 i 2010, więc jesteśmy „zmuszeni” do nabycia wersji 2013. Ewentualnie, polecam rozważenie zainstalowanie darmowych pakietów oprogramowania OpenOffice lub LibreOffice. Jeżeli komuś zależy na chmurze i dodatkowo używa poczty firmowej na platformie Google ( wbrew pozorom, Gmail jest coraz bardziej popularny w firmach), warto rozważyć coraz lepiej działających Google Docs.

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

39613_windows-xp-hanged-till-death

Kolejnym narzędziem, który przestanie być wspierany jest znany system usług pocztowych, Exchange Server 2003. W tym wypadku decyzja migracji do innego narzędzia powinna być powinna być podyktowana względami biznesowymi oraz umiejętności. Państwa dział IT lub administrator powinien sam rozważyć czy posiada odpowiednia wiedzę, by przejść na inna platformę (przykładowo Lotus Notes lub jeden z darmowych pakietów oferowanych dla dystrybucji Linux), a następnie należy rozważyć czy koszt, który zostanie nam zaprezentowany jest dla nas osiągalny.

 

W nastepnej części omówimy sposoby na aktualizację systemu z wersji Xp do wyższej na większej liczbie komputerów.

Cykl artykułów
poświęconych migracji Windows XP do nowszej wersji:

Aktualizacja Windowsa do nowszej wersji
Jakie aplikacje przestaną być wspierane w kwietniu?
Przydatne narzędzia do aktualizacji Windowsa.

 

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X