Inwestycja w kryptowaluty to nie jest łatwy kawałek chleba. Na giełdzie znowu leje się krew, wszyscy panikują, a ja na spokojnie przyglądam się dalej projektom ICO. Na pocieszenie tych, którzy martwią się obecną sytuacją, zachęcam do przeczytania do końca. Wspomniałem tam dlaczego po dzisiejszym tekście jest duża szansa na odbicie.

Krew się leje na giełdzie kryptowalut. Rynek tonie_

inwestycja w kryptowaluty

 

Poniżej, moja opinia na temat zbiórki, która ekscytuje obecnie wielu fanów kryptoświata oraz projektu, który jest już w fazie postICO. Poza tym, przypominam, że już jutro startuje ICO Arcblock. Pisałem o projekcie dwa tygodnie temu w tym miejscu:

https://blog.askomputer.pl/telco-arcblock/

Kto się zapisał na Whitelist ten ma okazję jutro zainwestować. Aczkolwiek, proszę się mną nie sugerować. Nie jestem doradcą inwestycyjnym i każdy ryzykuje swoje pieniądze na własną odpowiedzialność.

Jak zawsze zachęcam do odwiedzenia:

Wszystko o kryptowalutach

 

Projekt 1 – Metronome

O tym projekcie jest ostatnio niezwykle głośno. Mówiąc krótko, nowa kryptowaluta. Twórcy twierdzą, iż wyciągnęli lekcję z doświadczeń konkurencji i rozwiązanie będzie jeszcze „bardziej zdecentralizowane”. Wszystko dzięki cross-blockchainowemu podejściu do tematu. W teorii, twórcy tokenu MTN, firma Bloq obiecuje, że Metronome będzie można transferować między różnymi blockchainami. Przykładowo z sieci Bitcoina do Ethereum! I to, mi osobiście bardzo się podoba.

inwestycja w kryptowaluty

Zespół

Założycielem grupy jest były programista Bitbay i Red Hat. Poza tym część zespołu to założyciele Bloq. Skład zespołu nie porywa. Działają od 2015 roku i wprost piszą, że Metronome jest produktem Bloq. I to właśnie przekonująco wygląda analiza działania tej firmy. A było już o nich do tej pory głośno w sieci. Pisali o nich m.in. w Forbes, Financial Times czy Bloomberg.

Warsztaty z Wirtualizacji Serwerów

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Niedługo poprowadzę darmowe warsztaty z Proxmox i Wirtualizacji Serwerów.
Chcesz zacząć z wirtualizacją? To wydarzenie jest dla Ciebie.

W czasie warsztatów nauczysz się:
- Podstaw tworzenia wirtualnych serwerów i kontenerów
- Wirtualizacji Linux, Windows, a nawet systemu Mikrotik.
- Optymalizacji zasobów serwera oraz Archiwizacji i Odzyskiwania

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/s7/

warsztaty Proxmox

 

 

Plany

Platformę zamierzają uruchomić w 1 kwartale 2018. I wtedy też ma się wydarzyć najciekawszy test dla Metronome, ponieważ w tym okresie planowane są pierwsze cross-chainowe transakcje.

Przejdźmy teraz do największej wady dla potencjalnego inwestora. Twórcy zamiast standardowego ICO postanowili przeprowadzić  odwrotną aukcję. Polegać to ma na tym, iż podczas wyprzedaży tokenów z każdą minutą ich cena będzie maleć. Ponadto, cena ma maleć również każdego następnego dnia aukcji. Start planowany jest na 5 lutego. Osobiście, nie podoba mi się takie podejście. Może dojść do sytuacji, iż mali inwestorzy zakupią Metronome na początku aukcji po wysokiej cenie, by później grubi gracze weszli z ogromnym kapitałem i kupili resztę tokenów za najniższą cenę. Co najciekawsze, różnice między najwyższą, a najniższą możliwą ceną są szalone. Na początek aukcji jeden token ma kosztować aż 2 ETH! Co przy obecnym kursie oznacza około 2500$. Natomiast najniższa, możliwa cena podczas aukcji to 0,0000033 ETH! Różnica jest szokująca. Chyba, że coś źle zrozumiałem. Jak ktoś to widzi inaczej to prośba o komentarz.

Czy warto?

Inwestycja w kryptowaluty to kwestia, do której zawsze należy podejść na chłodno. Niestety, ze względu na aukcję rozważam dwie opcje:

  1. Przyglądanie się aukcji i spróbowanie późnego wejścia.
  2. Jeżeli pierwsza opcja się nie uda to rozważę wejście po cenie z giełdy. Oczywiście o ile będzie atrakcyjna.

Podsumowując, niezwykle ciekawy projekt. Niestety ze słabo pomyślanym ICO.

Projekt 2 – Pundix

Ci którzy śledzą mój Twitter:

https://twitter.com/arkady86

doskonale zdają sobie sprawę, iż niedawno wszedłem w ICO projektu Pundix. Do tej pory wycena tokenu urosła w przybliżeniu o 200%. Temat jest dosyć ciekawy i osobiście oceniam, iż można spodziewać się jeszcze lepszej ceny. Szczególnie, że obecna przecena dodatkowo zachęca do zakupu.

Twórcy projektu tworzą rozwiązanie do codziennej obsługi kryptowalut w sklepach. Ich produktem jest karta, urządzenie oraz aplikacja mobilna, która pozwala płacić za produkty w sklepie. Ponadto, ich narzędzie ma również oferować możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut w sklepie za pomocą odpowiedniego urządzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=PWESI8–Lcc

W zamian za korzystanie z tego systemu użytkownicy oraz sklepy płacić będą prowizję. Ta natomiast będzie rozliczana w tokenach PXS, które PundiX oferował podczas swojego ICO.

Zespół i plany

W skład zespołu wchodzi Constantin Papadimitriou, który od 18 lat prowadzi swoją firmę działającą na rynku bankowości. Poza tym ekipę wspiera spora grupa doradców, którzy już wcześniej wykazali się w świecie kryptowalut jak choćby David lee Kuo Chuen znany za sprawą ZCash oraz Qtum.

Prototyp jest obecnie testowany w Indonezji. Twórcy chwalą się liczbą 500 działających w sklepach urządzeń. Oficjalnie platforma ma wystartować w pierwszym kwartale 2018 roku. W drugim kwartale 2018 twórcy planują wejść na USA oraz Kanady.

W uproszczeniu jest to taki POS w świecie tokenów. Jednocześnie jest to kolejna próba uproszczenia kupna kryptowalut.

I coś jeszcze….

Tak jak często wspominam inwestycja w kryptowaluty jest obarczona ogromnym ryzykiem. Paradoks moich artykułów jest jednak na tyle ciekawy, iż przeważnie gdy piszę o euforii na rynku to nadchodzą spadki. Tak samo w drugą stronę. Skoro, więc dziś piszę o ogromnej przecenie na rynku to jest nadzieja, iż znów niedługo wszystko wystrzeli do góry. 😉

 

Pamiętaj o warsztatach:

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/s7/

warsztaty Proxmox