Kryptowaluta DigiByte. Ostatnio widz Krzysztof C w komentarzu pod moim filmem na Youtube zasugerował, że chętnie by usłyszał co nieco o tym coinie. Uznałem, że o projekcie jest na tyle głośno, iż faktycznie warto się mu  przyjrzeć. Film, o którym wspominam znajdziesz w tym miejscu. Jeżeli również uważasz, że jakiejś kryptowalucie warto się przyjrzeć to daj znać w komentarzu pod tym materiałem.

Kryptowaluta DigiByte – analiza

Wolisz wersję Video? Zachęcam do obejrzenia i za subskrybowania mojego kanału Youtube:

Kurs kryptowaluty wygląda następująco:

Kryptowaluta Digibyte

Proszę się nie sugerować datą na wykresie. Nie będę się w tym momencie zajmował analizą techniczną. Skupię się na fundamentach oraz perspektywie długoterminowej. Mimo wszystko, warto jednak wspomnieć o dwóch widocznych na wykresie wystrzałach w górę. Pierwszy z początku czerwca 2017 roku gdy kurs wzrósł aż o 33 razy! I drugi podobny z początku stycznia. Wtedy mieliśmy wzrost o “zaledwie” 11 razy.

Obecnie kryptowaluta DigiByte z kapitalizacją o wartości ponad 400 milionów dolarów jest notowana w okolicy 30 miejsca rankingu Coinmarketcap.

Czym jest Kryptowaluta DigiByte?

Kryptowaluta DigiByte posiada swój własny blockchain, a także portfele na niemal każdy dostępny system operacyjny. Zarówno mobilny jak i desktopowy. Możesz więc przechowywać coiny DigiByte na komputerze jak i smartphonie.

Oczywiście, wszelkie informacje, głównie marketingowe znajdziesz na stronie głównej twórców:

https://www.digibyte.io/

Tam też można poczytać o tym, iż posiadają rozwiązanie bezpieczne, mocno skalowalne i szybkie. A jak jest w rzeczywistości?

W przypadku DigiByte mamy do czynienia z ciekawym przypadkiem kodu. Otóż programiści zaprojektowali rozwiązanie, które sprawi iż co dwa lata zwiększy się rozmiar każdego bloku dwukrotnie. A to oznacza, że prędkość wykonania transakcji przyśpieszy dwukrotnie. Obecnie jest to 560 transakcji na sekundę. Za rok ma być to 1120 na sekundę. Dla porównania Bitcoin wykonuje 7, a Ethereum 20 transakcji na sekundę.

Kryptowaluta Digibyte

Źródło: https://howmuch.net/articles/crypto-transaction-speeds-compared

Plany na przyszłość

Przyznam, że poszukiwanie roadmap w przypadku tego zespołu jest mocno utrudnione. Twórcy zdjęli go nawet ze swojej strony. W sieci można zleźć opisy ich zamierzeń, które publikowali w poprzednim roku. Ci co mnie śledzą, zdają sobie już zapewne sprawę, iż zawsze staram się widzieć coś podejrzanego w projektach związanych z blockchain. Nie inaczej jest i teraz! Osobiście uważam, iż jest to dosyć dziwne, ze twórcy usunęli ze strony publikowany wcześniej Roadmap. Czyżby ich wcześniejsze plany przestały być realne i aktualne?

Mimo wszystko, pewne plany na przyszłość możemy znaleźć. Przede wszystkim, zamierzają zmienić algorytm do kopania. Obecnie ich blockchain używa 5 różnych wersji. Twórcy zamierzają ten proces usprawnić w taki sposób, by był jak najbardziej zdecentralizowany.

Kolejna sprawa i według mnie zdecydowanie bardziej znacząca to uruchomienie Core 4.1.3 W przypadku tej implementacji pojawią się między innymi obsługa smart contractów. Tzw. “sprytne kontrakty” mogą znacząco wpłynąć na popularność, a także cenę tej kryptowaluty.

Społeczność

Wbrew pozorom ważne cyferki. To ile osób śledzi dany projekt, świadczy o zainteresowaniu i ewentualnym dalszym potencjale do wzrostów. Wszak, im więcej osób śledzi dany projekt, tym łatwiej jest później sprzedać tokeny.

Twitter – Prawie 146 tysięcy osób.

Facebook – 20 000 osób

Reddit 19 000 osób

Oznacza to, iż na Twitterze projekt ten cieszy się większą popularnością niż choćby Litcoin. A to już sporo znaczy.

Zespół

Kryptowaluta Digibyte tworzona jest od 2013 roku. Wtedy też Jared Tate uruchomił cały projekt. Niestety, nie znajdziemy żadnej informacji o pracownikach na stronie twórców. A to również jest nieco podejrzane. Na szczęście mamy Linkedin. A tam już można znaleźć trochę informacji o pracownikach:

https://www.linkedin.com/search/results/people/?facetCurrentCompany=%5B”4873314″%5D&keywords=digibyte&origin=GLOBAL_SEARCH_HEADER

I na chwilę obecną jest ciężko powiedzieć o zespole cokolwiek więcej niż to, że są. Przeglądając profile na Linkedin nie znajdziemy osób z jakimiś nadzwyczajnymi osiągnięciami, ani z doświadczeniem w dużych firmach o wysokiej pozycji na świecie. W zamian za to można zauważyć, iż drużynę Digibyte tworzą osoby, które przez lata potrafią pracować w jednej firmie. Nie mamy tu do czynienia ze skakaniem z kwiatka na kwiatek. Nie ma tu takiej sytuacji jak z niedawno omawianym Ankr.

Podsumowanie

Generalnie, szukając informacji o tym jak prezentuje się kryptowaluta Digibyte, można odnieść wrażenie, iż jest to coin ze zdecydowanie ciekawszymi parametrami niż np. Bitcoin i również ze sporym potencjałem. Osobiście, będę się dalej przyglądał jej poczynaniom i przybliżał się do zakupu. Raczej to nie będzie teraz, ponieważ w tym momencie wycena przypomina górkę lokalnego szczytu. Przynajmniej w odniesieniu do ostatniego półrocza:

Kryptowaluta Digibyte

Poczekam licząc, iż pojawi się przecena w okolicy 2 centów. Jeżeli tak się stanie to wtedy zdecyduję o ewentualnym wejściu. Oczywiście, wszystko w oparciu o najświeższe wiadomości. Wszak, konieczne będzie zrewidowanie czynnika, który spowoduje taki spadek. Również sami wykonajcie swoją analizę. Powyższy artykuł nie jest żadną poradą inwestycyjną i jak zawsze powtarzam, nie ma nic gorszego niż decydowanie o inwestycji w oparciu o czyjąś opinię w internecie.

Dajcie znać w komentarzach na jakie kryptowaluty obecnie polujecie. Do następnego!

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek Usługi informatyczne