Wbrew tytułowi, kryptowaluta Litecoin to nie jedyny dzisiejszy temat. W dzisiejszym rozkładzie dnia:

  • Kryptowaluta Litecoin
  • Obecny status Bitcoina
  • Polskie emerytury gorsze niż w Meksyku

Kryptowaluta Litecoin

Jak zawsze zachęcam do zapoznania się z wcześniejszymi artykułami poświęconymi kryptowalutom:

Wszystko o kryptowalutach

Istny Meksyk

Odbyłem dziś krótką rozmowę ze znajomą, która stwierdziła, że ktoś jej naopowiadał, iż kryptowaluty to jedna wielka ściema i oszustwo. Mimo iż prowadzę blog, który w ostatnim czasie jest mocno nastawiony na tematy kryptowalut i blockchain to jednak nie wchodziłem w głębszą polemikę. Odpowiedziałem, że osobiście, wierzę mocno w potencjał blockchain. Jednocześnie nie polecam inwestowanie w krypto, ponieważ to bardzo ryzykowny temat. Jasna jest, iż istnieje cała masa tokenów i projektów ICO, które są jedynie oszustwem i wyciąganiem pieniędzy. Jeżeli ktoś jednak już się decyduje, by wejść w ten temat to warto inwestować delikatnie i ciągle zwiększać swoją wiedzę.

A co do tematu tego czy kryptowaluty to oszustwo to pozwolę sobie podrzucić poniższy artykuł:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/prognozy-emerytur-polakow-wg-oecd-sa-porazajace/e7d8t99.amp?utm_source=tw&utm_medium=social&utm_campaign=tw_bi&__twitter_impression=true

Kryptowaluta Litecoin

Nawet Business Insider, który często publikuje mocno negatywne artykułu w kwestii kryptowalut udowadnia takim artykułem, iż warto próbować i ryzykować. Fakt, kryptowaluty są niezwykle ryzykowne. Jednak czy w teorii „bezpieczne” odkładanie na emeryturę nie jest ryzykowne? Szczególnie w kraju, który przegrywa pod tym względem z Meksykiem? Nie wiem jak Wy, ale ja zdecydowanie wolę próbować innych rozwiązań i w jakiś sposób dywersyfikować swoje inwestycje.

Zanim przejdziemy do głównego tematu to... mam dla Ciebie prezent.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Zabbix". TOTALNIE ZA DARMO

Z darmowego kursu nauczysz się:

- Instalacja i Wdrożenie Serwera Zabbix
- Monitoring Dockera
- Monitorowanie serwerowni (iCMP,UPC, klimatyzacja , szafa rakowa)
- Monitorowanie Serwerów Na Praktycznych Przykładach
- Discovery (automatyczne wykrywanie zasobów w sieci)
- Dobre Praktyki Monitoringu

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s3/

PS: Liczba miejsc ograniczona. Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

BITCOIN

A jak obecnie wygląda sytuacja na giełdach? Cóż, w przypadku najbardziej popularnego Bitcoina wydaje się, że dotarliśmy do punktu gdzie jesteśmy o krok od decyzji czy rynki pójdą w kierunku nowych szczytów czy może jednak polecimy w okolice 4000$. Zdaję sobie sprawę, iż przy obecnej cenie poniżej 10000 $ ciężko jest liczyć na nowe szczyty, jednak prawda jest taka, że linia wsparcia, którą w zeszłym tygodniu rozrysowałem jest w dalszym ciągu w grze. Niestety, również linia oporu nie została przebita. A była całkiem blisko. Pisałem o tym tu:

https://blog.askomputer.pl/inwestowanie-w-kryptowaluty-2/

Obecnie wygląda to tak:

Kryptowaluta Litecoin1

Wyrzuciłem dwie linie, które już się zdezaktualizowały i dodałem hurraoptymistyczną wersję – H2. Raczej zerowe szanse na realizację. Osobiście wyczekuję ceny w okolicy 7500$. Wydaje mi się, że wtedy rynki zdecydują w którą stronę pójdziemy. I zdaję sobie sprawę, że moje podejście może się wydawać lekko masochistyczne, jednak chętnie widziałbym cenę 6000$. Byłaby to doskonała okazja, by dokupić i trochę po spekulować.

Kryptowaluta Litecoin

To o czym ostatnio jest głośno to kryptowaluta Litecoin. Szczególnie, że jej cena lubi w ostatnim czasie mocno wyskoczyć do góry. Okazale prezentują się świece w okolicy połowy grudnia oraz połowy lutego.

Kryptowaluta Litecoin

Dużo osób liczy na dalsze powtórki scenariusza. Inna kwestia to popularność tego tokenu w przypadku spadków na giełdach. Litecoin jest znany ze swojej stabilności. Gdy nieraz lała się krew w świecie kryptowalut to LTC często zachowywał się mocno stabilnie.

Czym się właściwie charakteryzuje ta kryptowaluta?

Przede wszystkim,  od zawsze twórcy stawiali sobie za cel stworzenie kryptowaluty, która będzie zdecydowanie szybsza od standardowego Bitcoina. Litecoin jest w pełni kompatybilny z API Bitcoina. A to oznacza, iż łatwo można go zintegrować z aplikacjami, które obsługują BTC.

Na stronie twórców:

https://litecoin.com/

można znaleźć całą masę wtyczek pozwalających wdrożyć płatność LTC na własnej stronie internetowej.

To co może się podobać to spore zaangażowanie społeczności. Na samym Twitterze profil Litecoin obserwuje prawie 28 tysięcy osób! Na Reddit to aż 193 139 subskrybentów.

A co powoduje ostatnie ożywienie tematem tej kryptowaluty? W głównej mierze można się doszukiwać oficjalnego startu sieci LitePay, której data jest przewidziana na dziś (26 luty):

https://www.litepay.us/

Czym jest Litepay? Jest to system do sprzedaży detalicznej, e-commerce oraz fakturowania przy pomocy kryptowaluty Litecoin. I jeżeli wszystko dobrze pójdzie to długodystansowo można liczyć na dalsze wzrosty tokenu. W tym momencie jednak wydaje mi się, że standardowym porzekadłem „Kupuj plotki, sprzedawać fakty” należy przeczekać najbliższy okres, bo duża część inwestorów może teraz realizować zyski. Aczkolwiek, jak zawsze dodaję, nie jestem ekonomistą i ten artykuł to nie jest porada inwestycyjna.

I jeszcze przypominam.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Zabbix". TOTALNIE ZA DARMO. Liczba miejsc ograniczona 🙁  Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s3/