kryptowaluta Ripple

Kryptowaluta Ripple, Bitcoin i Ethereum /Finas #28/

W dzisiejszym rozkładzie dnia, głównym bohaterem jest kryptowaluta Ripple. Zerkniemy również szybko na obecną sytuację Bitcoin i Ethereum. Dodam również, iż w ostatnim czasie coraz częściej udzielam się na Steemit oraz Youtubie. Jeżeli nie chcesz przegabić innych materiałów związanych z kryptowalutami to zachęcam Cię do obserwowania:

https://steemit.com/@askomputer

https://www.youtube.com/channel/UCujdll6QIfS6Y96WDYFi3PA?

Natomiast w tym miejscu znajdziesz wszystkie moje wcześniejsze publikacje ze świata kryptowalut:

Wszystko o kryptowalutach.

Poniżej znajdziesz wersję Video:

https://www.youtube.com/watch?v=xpJYCpuImi0

Kryptowaluta Ripple

W ostatnich dniach hitem okazała się kryptowaluta Ripple. Token, który rzekomo miał wylądować na giełdzie Coinbase na początku tego roku, kilka dni temu rozpoczął swój rajd w górę. Jeszcze 18 września, cena tej kryptowaluty wynosiła 27 centów. 21 września były to już 69 centów. Oznacza to wzrost aż o 2,5 razy.

kryptowaluta Ripple

Nie jest to jednak ATH Ripple. Najdrożej ten token był wyceniany w styczniu, a jego cena doleciała aż do 3,53 dolarów. Mimo wszystko, przy takim marazmie jaki obserwujemy przez ostatnie miesiące w świecie kryptowalut to taki wzrost jest naprawdę imponujący.

Przejdźmy zatem do tematu, czemu kryptowaluta Ripple podrożała tak mocno?

Przede wszystkim dużo się mówi o tym, iż jest duża szansa, że usługa xRapid zadebiutuje już w ciągu najbliższego miesiąca. Co daje wdrożenie xRapid? Usługa ta ma pozwalać na natychmiastowe rozliczenia międzynarodowe. W praktyce to oznacza ostrą konkurencję dla standardowego systemu Swift, który obecnie pośredniczy we wszelkich przelewach miedzy bankami.

Druga kwestia to już 26 września startuje Blockchain Live London. I to właśnie z tą konferencją wiąże się spore nadzieje, jakoby Ripple miał ogłosić w Londynie coś bardzo ważnego. Nie wykluczone, ze właśnie xRapid.

Co się może teraz dziać? Nie ma się co oszukiwać. Gdy jakakolwiek kryptowaluta zaliczy tak nagły i spektakularny wzrost to można się spodziewać, iż równie szybko część tej ceny zgubi. I na chwilę obecną faktycznie wygląda to tak jakby ta cena miała przejść błyskawiczną korektę:

kryptowaluta Ripple

Cena już spadła do 52 centów. Co się faktycznie wydarzy? Tego nie wie nikt. Aczkolwiek, grając pod podobne historycznie sytuacje to można się spodziewać teraz korekty. Tylko pamiętajcie, ja nie jestem zawodowym analitykiem, ani doradcą inwestycyjnym. Musicie wykonać swoją analizę.

Bitcoin

Natomiast co do tego, iż od dłuższego czasu można inwestować w kryptowaluty wg. archiwalnych wykresów potwierdza Bitcoin. Jeżeli ktoś naprawdę uważa, że w ostatnim czasie jakiekolwiek newsy mają wpływ na kurs Bitcoina to niech spojrzy na ten wykres:

kryptowaluta Ripple

Od dłuższego czasu rządzi tu prosta analiza techniczna. Poruszamy się w kanale trendów spadkowego i wzrostowego i tak non stop odbijamy się od dwóch linii oporu. W tym wypadku spadek był naturalny i raczej nic się nie zmieni do połowy października. Plus jest taki, że te zakresy ruchów już są coraz węższe i krótsze.

Zapisz się na newsletter i odbierz prezenty, które pomogą Ci zarabiać na kryptowalutach:
LINK

Ethereum

Przejdźmy jeszcze do mocno przecenianego w ostatnich tygodniach Ethereum. Duzo o nim mówiłem choćby w tych materiałach:

https://www.youtube.com/watch?v=FgsW-TILZTk&t

https://www.youtube.com/watch?v=EfWSwQBJ-Y8&t

Wtedy też Ethereum kosztowało trochę poniżej 200$, a ja wspominałem o tym, iż jest to dobry moment na wejście. Dzisiaj cena wynosi 232$, więc wygląda na to, iż znów się nie pomyliłem. W tym momencie kurs wygląda następująco:

kryptowaluta Ripple

I tak na dobrą sprawę ciężko jest w tym momencie cokolwiek wywnioskować. Zapewne można się spodziewać teraz korekty. Grunt, by jednak kurs nie wyleciał ponownie poniżej 200$, bo wtedy można już się spodziewać ostrego Armagedonu.

Niektórzy też twierdzą, iż kryptowaluta Ripple wyprzedzi w kapitalizacji Ethereum. Zresztą tak się też stało w ostatnich dniach, gdy na krótką chwilę doszło do roszady między tymi kryptowalutami. Kto wie, może ta sytuacja nastąpi ponownie i to na dłuższy okres?

 

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

 

 

 

 

 

MEGA-zniżka na 3 kursy IT!

X