kryptowaluta bitcoin

Kryptowaluty: Bitcoin w dalszym ciągu rośnie – Czego się nauczyliśmy?

Cześć
Z tej strony Arek. Zazwyczaj znajdziesz mnie na kanale Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCujdll6QIfS6Y96WDYFi3PA

Dzisiaj porozmawiamy o obecnej sytuacji na rynku kryptowalut oraz postaram się ocenić co przeszłość tego rynku uczy nas o obecnych wzrostach.

Jak zawsze przypominam, że to nie jest porada inwestycyjna, a ja nie jestem doradcą. Musisz zrobić swoją analizę. Pomoże Ci w tym moja checklista analizy kryptowalut. Znajdziesz ją tu:
Checklista

Ostra jazda na Bitcoinie

W ostatnim czasie na rynku kryptowalut mamy szaleństwo niczym w roku 2017. Szczególnie cena Bitcoina rośnie w zawrotnym tempie. W przeszłości najwięcej publikowałem materiałów gdy kryptowaluty taniały. Starałem się szukać konkretnych powodów i rozjaśniać co jest przyczyną tego, że spadamy.

Tym razem jednak postanowiłem się przyjrzeć ostatnim wzrostom. Nie będę owijał w bawełnę. Mimo iż spodziewałem się, że prędzej czy później wyceny kryptowalut znów zaczną rosnąć to jednak nie spodziewałem się, ze nastąpi to w tak szybkim tempie. Co by nie mówić o obecnej sytuacji, warto wziąć pod uwagę to, iż niecałe dwa miesiące temu Bitcoin był wyceniany powyżej 3000$.  Dzisiaj wycena atakuje 8000$.

kryptowaluty bitcoin

Warto w tym momencie przypomnieć sobie sytuację z roku 2017. Gdy w sierpniu tamtego roku Bitcoin był wyceniany powyżej 3000$ to dojście do ceny 8000$ zajęło mu również niecałe 2 miesiące. Warto przypomnieć, że już w grudniu 2017 roku ujrzeliśmy 20089 $. Czy tym razem będzie podobnie? Nikt tego nie wie. Jednak istnieje taka możliwość.

Warto jednak pamiętać o tym co się wydarzyło dwa lata temu i wyciągnąć z odpowiednią lekcję. Wtedy na łamach tego bloga ostrzegałem z jakim ryzykiem wiąże się inwestowanie w kryptowaluty przy takich wzrostach. Wydaje mi się, że wielu ówczesnych inwestorów pamięta jak szybko po wzrostach zobaczyliśmy spadki i tym razem sytuacja będzie zdecydowanie odmienna.

Osobiście, nie jestem traderem i zdecydowanie bardziej wolę obserwować spokojne wzrosty z sensownymi korektami po drodze niż taki huraoptymizm. Bo prędzej czy później kończy się to zawsze tak samo, czyli równie dużymi… spadkami. W tym momencie jednak spokojnie sobie czekam mając nadzieję, ze podobnie jak w przypadku Binance tak i na Bitcoin ujrzymy nowe ATH. O rekordowej wycenie Binance wspominałem w poniższym materiale.

Click:

https://youtu.be/ayaM6U73ZVg

Dominacja Kryptowaluty Bitcoin

To co jednak w tym momencie jest dla mnie najbardziej istotne to dominacja Bitcoina w kapitalizacji całego rynku kryptowalut. Obecnie jest to 59% i od początku roku ciągle rośnie.

Czego nas w takim razie uczą poprzednie lata? Przede wszystkim tego, że w momencie gdy dominacja Bitcoina rosła to w dalszej kolejności następował rajd wzrostowy altcoinów. W tym przypadku można się spodziewać, iż będzie podobnie, a wyceny kolejnych kryptowalut zaczną rosnąć w podobnym tempie jak obecnie Bitcoin.

Zresztą, już ostatnie 24 godziny mocno rokują w tym temacie:

Jeżeli sytuacja się powtórzy i w dalszej kolejności zaczną rozsunąć pozostałe kryptowaluty to spokojnie będzie można powtórzyć taktykę z roku 2017 i początku 2018 gdy „skakanie” pomiędzy różnymi projektami pozwoliło zarobić nawet 1300% w ciągu kilku dni.

O tej taktyce wspominałem we wcześniejszych artykułach, wiec zachęcam do zajrzenia:

Natomiast, dokładny opis metody, która pozwalała mi zarabiać gdy kryptowaluty mocno traciły opisałem w swoim podręczniku:

Co dalej?

W 100% tego nie wie nikt. W dalszym ciągu będę postępował według swojej taktyki. Niezależnie od tego czy jesteśmy w bull czy bear market to nieodmiennie warto inwestować w dobre projekty. Osobiście, obecnie przyglądam się Enigmie, która w nowym roadmap ogłosiła start mainnet na 30 czerwca i właśnie ten projekt jest według mnie obecnie najbardziej interesujący. Dajcie znać w komentarzu co o tym myślicie? Jeżeli będzie większa liczba chętnych to przygotuję odpowiednia analizę projektu.

Tyle na dzisiaj.

Zachęcam do odwiedzin i subskrypcji mojego kanału na Youtube. Już niedługo, cała masa nowych treści.

Pozdrawiam

Arek

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

Zapisz się na newsletter i zgarnij e-booka!

X