kupno Bitcoin

Kupno Bitcoin za grosze?

Czy możliwe jest kupno Bitcoin za grosze? Bitcoin w przeszłości osiągał różne ceny. W pewnym momencie doszedł do ceny powyżej 20000$. Wiele osób zainteresowanych wtedy kupnem kryptowaluty zastanawiało się „Czy muszę wydać aż 20000$ by stać się jej posiadaczem?”. Pomijając już fakt tego czy rozważnym było wtedy kupowanie Bitcoina to warto odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie musisz wydawać tylko ile wynosi kurs BTC?

Odpowiedź jest bardzo prosta: Nie.

Wersja Video:

Istnieje coś takiego jak „Satoshi”. Tak się zwykło nazywać te cyferki po przecinku. W Bitcoinie po przecinku jest zawsze osiem dodatkowych cyfr i jak masz ochotę to równie dobrze możesz kupić jedną stumilionową część Bitcoina.

Kupno Bitcoin – nic prostszego

A jak to zrobić? Przejdźmy sobie do panelu jednego z kantorów/giełd, czyli w tym przypadku Coinroom. Gdybyś więc chciał kupić „kawałek” Bitcoina to standardowo wchodzisz w opcję kupna. Więcej na temat znajdziesz w cyklu „Jak zdobyć Bitcoiny„? Dziś skupimy się na tym ile najmniej musimy wydać na kupno Bitcoina.

W momencie, w którym wykonuję tą prezentację, Bitcoin kosztuje powyżej 24 tysięcy złoty.

kupno Bitcoin

I tak na dobrą sprawę wystarczy, że wpiszesz jakąkolwiek część Bitcoina po przecinku, a zostanie przeliczona odpowiednia wartość w złotówkach. Przykładowo tu 0,003 BTC kosztuje powyżej 73 PLN.

kupno Bitcoin

70 zł na kupno Bitcoina?

Jak wiec widzisz, wystarczy tylko trochę powyżej 70 złotych na kupno Bitcoin, by stać się posiadaczem tej kryptowaluty.

Oczywiście, możesz też wybrać mniejszą część. Analogicznie tu system nam wycenił kupno 0,00000008 BTC za 2  grosze. Dokładnie tak. Możesz nawet wejść w inwestycję w Bitcoina z 2 groszami. Oczywiście, to jaki jest sens tego typu transakcji i ile możesz zyskać to już inna kwestia.

Mimo wszystko, na tym prostym przykładzie widzisz, że możesz tak naprawdę na inwestycję w kryptowaluty przeznaczyć taką kwotę jaką sobie wymyślisz. Na pewno jest to dobra metoda na przetestowanie działania samego systemu kupna i poznania mechanizmu kryptowalut. Jeżeli dopiero wchodzisz w ten świat i chciałbyś po raz pierwszy przetestować kupno to takie rozwiązanie, iż kupisz sobie token za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych będzie idealnym rozwiązaniem.

Oczywiście, tego typu dzielenie i kupowanie tylko części kryptowalut możesz wykonać niemal z każdym istniejącym tokenem. Aczkolwiek, czasami wygląda to inaczej. Wszystko zależy od tego jak twórcy danego tokenu go zaprogramowali. Jedni zaszyli w systemie możliwość podziału kryptowaluty do ósmej części po przecinku, a inni wcale. Zachęcam Cię do zajrzenia do miejsca gdzie omówiłem tworzenie kryptowalut. Tam ten aspekt jest dokładnie omówiony.

Chcesz więcej takich materiałów? Zapisz się na newsletter, by nic Ci nie umknęło. Przy okazji odbierz prezenty, które pomogą Ci zarabiać na kryptowalutach: LINK do Newslettera

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

 

 

 

 

 


Ruszyły zapisy na Kurs "Architekt Zabbix - Monitorowanie Sieci i Serwerów"

X