Gdy taksówkarz zaczyna z Tobą rozmowę na temat tego w co warto zainwestować na giełdzie to podobno jest to najlepszy sygnał, by zacząć sprzedawać akcje. Według mądrych głów świadczy to o końcówce hossy. Ewidentnie wtedy siedzimy na górce i teraz czekają nas tylko spadki.
Jak w takim razie odnieść się do słów „Jak tam bitcoin stoi”, które dziś otrzymałem z rana na messengerze? Czy to wpasowuje się w nurt gorączki złota, w którą wszyscy wpadli? Niekonieczne. Akurat w tym przypadku była to wiadomość od osoby, z którą ostatnio rozmawiałem o kryptowalutach. Faktem jednak jest, iż o blockchain mówi się ostatnio coraz więcej i coraz częściej swoje pieniądze w wirtualny pieniądz wkładają ludzie, którzy do tej pory nie mieli nic wspólnego ani z inwestowaniem, ani z nowoczesnymi technologiami.Wrzesień w Warszawie...(1)

Mimo wszystko, wydaje mi się, że w tym momencie pojawia się zbyt wiele pozytywnych informacji dotyczących krytpowalut, by móc spać spokojnie i przestać zamartwiać się naszym wirtualnym portfelem.

Przykładowo, wczoraj na Ukrainie kupiono pierwszą na świecie nieruchomość poprzez system blockchain. I należy z pełną świadomością przyznać, iż jest to niewątpliwie ogromny krok dla kryptowalut. Wygląda na to, że jesteśmy świadkami nowej, interesującej ery. Pamiętacie Propy? Pisałem o nich w tym miejscu:
https://blog.askomputer.pl/finas-4-jak-zarobic-700-na-nowych-technologiach/

Klaster HA (Proxmox + Ceph)

Zanim jednak przejdę do konkretów, to mam zapraszam Ciebie do wzięcia udziału w jednodniowym szkoleniu z obsługi klastra HA z certyfikatem do CV.  I to wszystko za niespotykanie, przystępną cenę.

Główne zagadnienia kursu:

- podstawy działania klastrów i HA
- uruchomienie klastera High Availability w Proxmox
- działanie CEPH (monitor, OSD, Pool)
- konfiguracja klastra z użyciem Ceph w Promox
- obsługa na systemie Debian
- migracja serwerów wirtualnych w obrębie klastra
- LIVE migration (zachowanie ciągłości działania)
- Zaawansowana obsługa
- Rozwiązywanie problemów
- Kopie bezpieczeństwa

Zapraszam:
https://asdevops.pl/ha/

__________________________________________

W momencie gdy wspomniałem o nich wcześniej, firma była w trakcie zbierania funduszy na własną działalność. Zbiórka zakończyła się 15 września, a kwota jaką zebrano to 15 milionów dolarów! Wczoraj na swoich kanałach społecznościowych drużyna Propy ogłosiła, iż przeprowadzili pierwszą transakcję kupna nieruchomości. Można się spodziewać, że dziś będzie o tym głośniej. Co najciekawsze, obecnie trwa zbiórka funduszy bliźniaczo podobnej firmy. O hiszpańskim Real pisałem więcej w tym miejscu:
https://blog.askomputer.pl/nowe-sposoby-inwestowania-dzieki-kryptowalutom-finas-5/
Do tej pory zebrali niecałe 10,5 miliona dolarów. Oczywiście, niezależnie od tego jak duże fundusze uda im się zebrać, dalsza działalność będzie mocno zależeć o wsparcia rządów poszczególnych krajów. Bez takiej akceptacji jaka wystąpiła na Ukrainie się nie obejdzie.

Banki i kryptowaluty

Niestety, można się spodziewać, że w kraju Unii Europejskiej nie będzie już tak łatwo. Szczególnie, że coraz częściej mówi się o konieczności regulacji płatności związanych z kryptowalutami. Ponadto, ostatnio coraz głośniej o tym, że UE pracuje nad ustawą, delikatnie mówiąc, niezbyt przychylną dla zwykłych obywateli. Przepis ten miałby pozwolić bankom w przypadku kryzysu, zablokować Ci pieniądze na koncie na kilka miesięcy. Przepis ten ma uchronić banki przed nagłym wycofywaniem pieniędzy z banków przez obywateli. Jak choćby miało to miejsce w Grecji czy na Cyprze. Powstrzymam się przed doradzaniem jak się uchronić przed takim pomysłem. W temacie banków i oszczędności są lepsi ode mnie. Choćby świetny Tomek Jaroszek z bloga doradca.tv

Wiem jednak jedno. Jeżeli takie przepisy wejdą w życie kryptowaluty wystrzelą w kosmos. Można się spodziewać, że wiele osób zdecyduje się wtedy przenieść swoje oszczędności w inne miejsce. Dlatego, w tym momencie nie boję się, iż jesteśmy na górce hossy Bitcoina. Zalecam jednak rozważne podejście do tematu. Nie jestem doradcą finansowym i sam lokuję w kryptowalutach takie pieniądze jakich strata nie zabolałaby mnie gdybym je nagle stracił. Tobie, Drogi Czytelniku również zalecam taką taktykę.

O autorze
Jak zawsze, zachęcam do kontaktu:

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:

pinterest_1475538227_280social_facebook_box_blueinstagram_askomputerpobrany plik

Klaster HA (Proxmox + Ceph)

I na koniec przypominam raz jeszcze o szkoleniu. Szczegóły znajdziesz w linku poniżej!
https://asdevops.pl/ha/

__________________________________________

Poradnik "Dobre Praktyki Zabbix"

X