Dziś będzie ponownie o monitoringu, jednak o trochę innym. Jedną ze świadczonych przez nas usług jest instalacja monitoringu wizyjnego. Z tego względu, że w ostatnim czasie mamy coraz częściej powtarzające się zapytania od klientów o tego typu usługi to postanowiłem opisać rozwiązania dosyć często powtarzających się problemów z obsługą kamer.

Do rzeczy.

 

Darmowe warsztaty z bezpieczeństwa Linux!

Zanim jednak rozwinę temat dalej, to jedna informacja na początek. Już w najbliższy czwartek poprowadzę darmowe warsztaty, na których opowiem o 35 krokach do zabezpieczenia Linuxa. Oprócz tego poznasz dobre praktyki bezpieczeństwa i omówię protokoły sieciowe, dostęp do danych czy zabezpieczenie kernela.

Zapisz się i zarezerwuj miejsce!

https://asdevops.pl/s18/ 

__________________________________________

 

Jednym z częstych problemów przy podglądaniu monitoringu wizyjnego jest problem z opóźnieniem obrazu oraz „rwącym” dźwiękiem. Problem jest związany z przepustowością oraz szybkością łącza internetowego lub sieci lokalnej. Rozwiązanie jest proste. Wystarczy zmienić jakość odtwarzanego obrazu oraz dźwięku. Logujemy się do naszego systemu monitoringu z dowolnego komputera za pomocą oprogramowania Smart PSS.
W panelu głównym z zakładki „Ustawienia” klikamy na „Parametry”.

kamery1

Zaznaczamy konkretną kamerę oraz klikamy „Kodowanie”.

kamery2

W oknie, które się pojawi zmniejszamy ustawienia obrazu oraz dźwięku. Musicie się pobawić poniższymi ustawieniami i dostosować najlepsze. Przykładowo u jednego klienta najlepiej spisały się takie parametry:

kamery3

TO wszystko na dzisiaj. Zachęcam do odwiedzenia i polubienia naszej strony na Facebooku, by Wam nie uciekło nic interesującego.

 

Nie zapomnij o warsztatach!

A na koniec przypominajka o darmowych warsztatach z bezpieczeństwa serwerów Linux.

Zapisy TUTAJ

Darmowe warsztaty "35 kroków do zabezpieczenia Linuxa" już 23 marca!

X