ICO

Przyszłość ICO na Binance Launchpad

Krótkie info na początek.


Jak zawsze przypominam, że to nie jest porada inwestycyjna, a ja nie jestem doradcą. Musisz zrobić swoją analizę. 

Na dole dla zainteresowanych jest również wersja audio i video tego materiału. Do wyboru do koloru! Na dole również znajdziesz checklistę, która pomoże Ci w wyborze najlepszych kryptowalut.

Startujemy

Pamiętacie Celer Network? Pisałem o tym ICO w tym miejscu:https://blog.askomputer.pl/ico-celer-network/ Token pojawił się już na giełdzie i automatycznie jego cena urosła czterokrotnie.

Znowu bardzo dobry wynik!

Niestety, ponownie pojawiły się problemy podczas startu ICO. Do wzięcia udziału w zbiórce była tak duża liczba chętnych, że najzwyczajniej serwery w czasie startu umarły uniemożliwiając większości chętnych zainwestowanie w projekt Celer.

Moje zdanie na temat tego projektu znacie. Przedstawiłem je w poprzednim materiale. Teraz zapewne nastąpi ostry dump tokenów. Aczkolwiek, jak zawsze przypominam, że nie jestem doradcą inwestycyjnym, a to nie jest porada finansowa.

Binance

Ostatnio słuchałem wywiadu z CEO Binanace. Po tym jak po raz kolejny serwery giełdy stanęły dęba podczas ICO, obiecał, ze wprowadzą odpowiednie poprawki. I wprowadzili. I szczerze? To nie takich poprawek się spodziewałem.

Otóż, Binanace wymyślił coś takiego:

https://www.binance.com/en/blog/316491046311071744/Update-to-the-Binance-Launchpad-Token-Sale-Format

Loteria…. Polegać to będzie w tym momencie na tym, że każdy chętny do wzięcia udziału w ICO będzie musiał przejść przez losowanie. Maksymalnie będziesz mógł posiadać 5 losów. Jak je uzyskać? Hodlując BNB Coin. Każde 100 coinów to 1 los. Analogicznie, jak będziesz mieć 500 BNB to trzymasz 5 losów. Maksymalna liczba posiadanych przez jedną osobę losów to 5.

Swoje coiny musisz trzymać w portfelu do 20 dni przed zbiórką ICO. Naturalnie, im więcej losów tym więcej szans na przysłowiową wygraną. Nie chcę w tym momencie dokładnie tłumaczyć procesu. Szczegóły znajdziesz w linku. Generalnie, nie podoba mi się to podejście. Loteria to nie jest wg. mnie sposób na rozwiązywanie tego typu kwestii. Praktyka trochę rodem jak z 2017 roku. Wszak, nie po to mamy blockchain i smart contracty, by bawić się w loterię. Co by jednak nie mówić to dla biznesu tej giełdy, takie podejście pociągnie spore wzrosty.

Z drugiej strony, jest to jakiś sposób na zabezpieczenie przed botami, które w kilka sekund wykupywały ICO zanim zdążył to zrobić zwykły śmiertelnik.

Płatności za pomocą kryptowalut

Ostatnio słuchałem wywiadu tzw. Traderem 21, który jest uważany za duży autorytet w świecie tradingu i inwestycji. W wywiadzie tym stwierdził, ze przeznaczył 5% swoich środków inwestycyjnych na kupno Ethereum. Dodał, ze 5% swojego portfela to maksimum za jakie jest w stanie zainwestować w kryptowaluty. Czemu tylko 5%? Jak za argumentował jest to dla niego zbyt ryzykowne aktywo, by wkładać i głównym minusem kryptowalut jest to, ze nie można nimi płacić.

I tu chciałbym dodać od siebie, iż nie jest to prawda. Szanuję Tradera 21 i chętnie słucham i czytam jego publikacji, jednak od dawna można już płacić za pomocą krypto. Przykładem jest choćby travala.com. Portal pośredniczący w wynajmie hoteli i hosteli. W ostatnim czasie dodali natywną płatność za pomocą kryptowaluty Tron:

Binance Launchpad

Warto dodać, że już od jakiegoś czasu portal ten wspiera płatności za pomocą Ripple i Litecin.

I takich przypadków jest zdecydowanie więcej.

Przy okazji, postanowiłem sprawdzić czy posiadam więcej ulokowanych środków w kryptowaluty niż Trader 21. Wyszło, że 3,5%. Mało, dużo…. Nie mi oceniać. Faktem jest jednak, iż obecnie mocno obserwuje rynek i co jakiś czas dokupuje. Również, myślę by jeszcze zwiększyć swój udział w kryptowalutach. Póki co, jednak nie zdecydowałem jeszcze w co wejść…

Zapewne więcej jak tylko coś ciekawego znajdę to standardowo podzielę się z Wami na łamach swojego bloga i vloga. Bądźcie więc na bieżąco!

Przy okazji, jeżlei nie chcecie przegapić kolejnych materiałów to zachęcam do subskrybcji lub zapisania się na mój newsletter. Przy okazji otrzymasz niespodziankę. Checklistę, która poprowadzi Cię krok po kroku po tym jak kwestie należy sprawdzić zanim zainwestujesz w kryptowaluty:

Checklista

Ponadto, jeżeli interesujesz się kryptowalutami to zachęcam do lektury mojego poradnika:

Wersja Video:

Materiał, który za chwilę obejrzysz pochodzi z mojego kanału Youtube. Jeżeli wideo Ci się spodoba to wystarczy, że klikniesz poniższy przycisk subskrybcji, a nie umkną Ci kolejne tego typu materiały:

Wersja Audio:

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek

 

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter i zgarnij e-booka!

X