Dzisiejszy artykuł to coś w stylu raportu lub bilansu działań mojej nowej firmy związanej z Kursami IT. Ale podane w przystępnej i przyjaznej formie.

Bez nudnych, bilansów księgowych 😉 Poprzednią część znajdziesz tu.

Uznałem jednak, że charakter prowadzenia mojego biznesu zmienia się trochę na bardziej publiczny to pewne informacje warto przestawić. Szczególnie, że dzięki temu obecni i przyszli kursanci oraz kursanci będą wiedzieli czego mogą się spodziewać po dołączeniu do naszego programu…

A już niedługo, programów.

Znajomi go znienawidzili…

Tak można nazwać ten wpis. Czemu? Zdaję sobie sprawę, że Ci co mnie obserwują mogli mieć już do mnie lekkie pretensje o sporą dawkę promocji Kursu Zabbix mojego autorstwa. Uspakajam. Zamknęliśmy zapisy 11 września i przez jakiś czas to się nie powtórzy 🙂

Najlepszy produkt sam się nie sprzeda i jednak jak chcemy dotrzeć do klienta to konieczne jest, by wykorzystywać wszelkie możliwe sposoby.

I tak właśnie robiliśmy w ostatnim czasie. Pora zatem zdradzić wyniki kampanii.

Wzloty i upadki

Razem z Grupa ADM wykorzystywaliśmy wszelkie możliwe sposoby, by poinformować o starcie kursu:

– social media

– newsletter

– reklamy FB

– webinar (to poszło najgorzej – wspominałem o tym w social media

Rezultat jest taki, że na kurs zapisało się 37 uczestników. Liczyliśmy, że łącznie z edycją wiosenną uda się przekroczyć próg 100 osób, ale 95 osób, które nam do tej pory zaufały to też bardzo dobry wynik.

Zatem, dziękuję uczestnikom kursu za zaufanie i obserwującym za cierpliwość.

A ja już wracam do kolejnych zadań, czyli:

✅Pomoc nowym kursantom w nauce Zabbixa

✅Przesprzedaż Kursu Administratora Linux (już niedługo na moim newsletterze – jeżeli chcesz być na bieżąco to zapraszam w to miejsce – https://asdevops.pl/dobre-praktyki/ )

✅Bardzo ważny cel życiowy, czyli… ślub. To już w maju. Będzie ciekawie, ale to nie temat na ten blog 😉

Ale to jeszcze nie wszystko…

Ukończyliśmy pierwszy sezon Kursu Zabbix

58 studentów w pierwszej edycji ukończyło 11-modułowy program, który uczy jak od 0 stać się Administratorem i Architektem Zabbixa.

Pojawiły się pierwsze opinie od użytkowników https://blog.askomputer.pl/wp-content/uploads/2019/10/Opinie-Kurs-Zabbix.pdf

Jest bardzo dobrze! Widząc zadowolenie kursantów jeszcze bardziej jestem zmotywowany do tworzenia kolejnych materiałów.

Zmiany w programie

I tak się właśnie dzieje. Jako, że podczas pierwszej edycji część osób miała problemy z SQLem podczas instalacji Zabbixa to postanowiłem zaktualizować i roszerzyć lekcje, które tego dotyczyły.

Tym razem, zgodnie z sugestiami kursantów wszystko omawiam wolniej i trochę w inny sposób.

Poza tym, lada chwila pojawią się kolejne, bonusowe materiały. Jak choćby omówienie ustawień PHP pod Zabbixa, który pozwala lepiej zoptymalizować oprogramowanie czy monitoring Dockera.

Co poza tym?

Kurs Administratora Linux

Szykujemy stronę i platformę pod kurs Administracji Linuxem. Dużo osób pytało i prosiło o taki kurs, więc działamy.

Przedsprzedaż uruchomimy do 10 października i tylko dla nielicznej grupy osób. Warto zatem śledzić newsletter. Link =>> https://asdevops.pl/dobre-praktyki/

Darmowy ebook z Ansible

Tworzę darmowy ebook o Ansible. I to nie byle jaki ebook. Nacisk będzie na ćwiczenia. Zatem będzie to taki workbook pod Ansible przygotowany przeze mnie. Naturalnie, również poinformuję o nim na newsletterze.

Już w tym momencie podręcznik to 53 strony unikatowej i praktycznej wiedzy. A jeszcze sporo zagadnień mi zostało do opisania!

ansible ebook

Naturalnie, gdy ebook się pojawi to natychmiast poinformuję o nim w ramach newslettera i…

Grupy na Facebooku

Właśnie. Mamy też od niedawna grupę na Facebooku. https://www.facebook.com/groups/devopspl Warto dołączyć. Dobry sposób na networking z liczą grupą administratorów i devopsiarzy.

Tam również w ramach ankiet, uczestnicy decydują o tematach kolejnych webinarów. A te… już niedługo.

MEGA-zniżka na 3 kursy IT!

X