Ostatnio potrzebowałem zrobić w Sharepoincie witrynę, której każdy link będzie otwierał się w nowej karcie. Okazało się, że w teorii nie jest to takie proste, bo podobno Sharepoint oficjalnie nie obsługuje takiej funkcjonalności. Świadczyć miały o tym linki:
http://www.cwsharepointdesign.com/blog/Lists/Posts/Post.aspx?ID=10
http://ragavj.blogspot.com/2011/04/open-links-in-new-window-in-sharepoint.html
http://www.redmanta.co.uk/blog/2010/10/28/tutorial-open-sharepoint-links-in-a-new-window/

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Trochę to dziwne, bo okazuje się, że rozwiązanie jest całkiem proste. Wystarczy we właściwościach linka zaznaczyć opcję „otwórz na nowej karcie” znajdującą się we wstążce „Format” i gotowe:

 

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X