Dzisiaj prezentuję trzecią i ostatnią część poradnika na temat naprawienia kompatybilności w Sharepoint 2010 z plikami w formacie PDF .

Pierwszą część znajdziecie pod tym adresem:

https://blog.askomputer.pl/?p=47

Drugą:

https://blog.askomputer.pl/?p=69

Dzięki sporej użyteczności, Sharepoint 2010 bywa często ciepło przyjęty przez użytkowników. Jest jednak jedna wada, na którą pracownicy firm, w których wdrażałem to narzędzie, często narzekają. Wadą tą jest problematyczne przeglądanie plików PDF.

Zanim przejdziemy do głównego tematu to... mam dla Ciebie prezent.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Ansible". TOTALNIE ZA DARMO

darmowe-szkolenie-ansible

Z darmowego kursu nauczysz się:

1. Tworzenie i wykorzystanie Playbooków oraz Modułów Ansible
2. Automatyzacja instalacji i konfigurowania aplikacji
3. Konfigurowanie serwera i zmiennych środowiskowych
4. Fakty i zmienne
5. Zarządzanie firewallem i usługami
6. Połączenie wszystkich zadań w jeden scenariusz i wdrożenie automatyzacji.

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s4/

PS: Liczba miejsc ograniczona. Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Sharepoint jako narzędzie Microsoftu najlepiej działa na przeglądarce Microsoft Explorer. Gdy jednak próbujemy w niej otworzyć plik PDF zamieszczony w bibliotece Sharepointa, okazuje się, że nie mamy możliwości przeglądania go w oknie przeglądarki. Możemy go jedynie otworzyć za pomocą innej przeglądarki lub zapisac plik na dysku i dopiero wtedy odczytać go za pomocą Adobe Reader. Obie opcję są dosyć mocno niewygodne. Pierwsza, zmusza nas do używania innej przeglądarki, a druga do zapisywania ciągłego pliku.

Przyczyną takiego działania jest opcja zastosowana po raz pierwszy w Sharepoint 2010, czyli „Browser File Handling”. Jest to zabezpieczenie mające na celu ochronę stacji klienckiej przed automatycznym uruchamianiem plików z tzw. „aktywnym rozszerzeniem”. Opcję tą możemy znaleźć w „Central Admin”, a nastepnie „General settings” w ustawieniach aplikacji. Plik będzie automatycznie zapisywany jeżeli będzie miał zaznaczoną opcję „Strict”. W momencie gdy zmienimy to ustawienie na „Permissive” pliki z rozszerzeniem PDF będą otwierane automatycznie. Również, pozostałe blokowane rozszerzenia, np. HTML. Opcja powinna zostać zmieniona dla każdej aplikacji.

 

I jeszcze przypominam.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Ansible". TOTALNIE ZA DARMO. Liczba miejsc ograniczona 🙁  Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s4/

darmowe-szkolenie-ansible