Robot ASK

Sharepoint – obsługa plików PDF cz. 3: Automatyczne otwieranie plików PDF

Dzisiaj prezentuję trzecią i ostatnią część poradnika na temat naprawienia kompatybilności w Sharepoint 2010 z plikami w formacie PDF .

Pierwszą część znajdziecie pod tym adresem:

https://blog.askomputer.pl/?p=47

Drugą:

https://blog.askomputer.pl/?p=69

Dzięki sporej użyteczności, Sharepoint 2010 bywa często ciepło przyjęty przez użytkowników. Jest jednak jedna wada, na którą pracownicy firm, w których wdrażałem to narzędzie, często narzekają. Wadą tą jest problematyczne przeglądanie plików PDF.

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Sharepoint jako narzędzie Microsoftu najlepiej działa na przeglądarce Microsoft Explorer. Gdy jednak próbujemy w niej otworzyć plik PDF zamieszczony w bibliotece Sharepointa, okazuje się, że nie mamy możliwości przeglądania go w oknie przeglądarki. Możemy go jedynie otworzyć za pomocą innej przeglądarki lub zapisac plik na dysku i dopiero wtedy odczytać go za pomocą Adobe Reader. Obie opcję są dosyć mocno niewygodne. Pierwsza, zmusza nas do używania innej przeglądarki, a druga do zapisywania ciągłego pliku.

Przyczyną takiego działania jest opcja zastosowana po raz pierwszy w Sharepoint 2010, czyli „Browser File Handling”. Jest to zabezpieczenie mające na celu ochronę stacji klienckiej przed automatycznym uruchamianiem plików z tzw. „aktywnym rozszerzeniem”. Opcję tą możemy znaleźć w „Central Admin”, a nastepnie „General settings” w ustawieniach aplikacji. Plik będzie automatycznie zapisywany jeżeli będzie miał zaznaczoną opcję „Strict”. W momencie gdy zmienimy to ustawienie na „Permissive” pliki z rozszerzeniem PDF będą otwierane automatycznie. Również, pozostałe blokowane rozszerzenia, np. HTML. Opcja powinna zostać zmieniona dla każdej aplikacji.

 

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na newsletter i zgarnij e-booka!

X