Zapewne wielu waszych rodziców/dziadków co 24 miesiące stoi przed wyborem kolejnego telefonu w związku z przedłużeniem umowy na usługi telekomunikacyjne . Nie było by w tym nic kłopotliwego gdyby nie fakt, że u operatorów „zwykłych telefonów” po prostu brakuje, a jeśli nawet coś znajdziemy to możemy być pewni że producent nie przyłożył się do jakości ich wykonania. Zapytacie dlaczego ? Odpowiedzią są statystyki : Tylko niecałe 50% seniorów używa komórek, a młodsi wybierają nowinki w świecie komunikacji. Co zrobić w sytuacji kiedy już musimy doradzić starszemu członkowi rodziny ? Przede wszystkim przeanalizować jego potrzeby, nawyki oraz zasobność portfela, a ten może się bardzo szybko uszczuplić pod wpływem dźwięcznego głosu miłej pani dzwoniącej z oferta, zazwyczaj mało korzystną. Postaram się przedstawić zalety i wady 3 największych systemów operacyjnych pod których kontrolą pracują dzisiejsze smartfony, co ułatwi decyzje o wyborze konkretnego sprzętu.

 

 

 

 

 

Zacznijmy od najpopularniejszego obecnie ANDROIDA. System giganta z Mountain View zgarnia znaczną część rynku, gdyż można go dostosować do prawie każdego urządzenia. Tak, otwartość to coś za co polubiliśmy androida. Jednak czy starszej osobie potrzebna otwartość i podatność na modyfikacje ? Myślę że nie. A co jest potrzebne ? Stabilność i płynność, której dziecko google jest pozbawione. Tylko mnie nie atakujcie, swoją opinie wyrażam jako były właściciel galaxy nexusa. Nawet na tym sprzęcie daleko mu było do ideału.

A komu jest bliżej ? Z pewnością iOS czyli popularne i drogie IPHONE’y. Systemu używa się miodnie, możemy być pewni że się nie zawiesi. Jest ograniczony, to prawda. Ale co z tego, skoro dostajemy fantastyczny produkt ? Cena, pomyślcie czy emerytów stać na taki wydatek. Albo nie, nie musicie myśleć. Ja wam powiem : Nie stać ich. W takim razie co zrobić ?

Znaleźć złoty środek, którym okazują się słuchawki z windows phone. Są stabilne, są płynne. Prostota obsługi może tylko ucieszyć twojego dziadka który okulary zdejmuję co najwyżej na noc, a i wtedy nie zawsze. Duże widoczne kafelki na których widać podstawowe informacje. W tym wypadku nie musimy się martwić o cenę, jeśli nie zależy nam na topowych modelach.

Wybór według mnie jest oczywisty Windows Phone, szczególnie jego ostatnia odsłona z nr 8. A jaki byłby wasz wybór ? Zachęcam do dyskusji.

 

Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek