Tytuł jak z artykułu Superexpress, jednak dzisiejsze wieści ze świata kryptowalut są co najmniej… interesujące.

blockchain


Aktualności ze świata kryptowalut

propy, ciąg dalszy…

Wczoraj pisałem o tym na blogu, a dziś dostaliśmy oficjalne potwierdzenie. Na Ukrainie kupiono pierwszą na świecie nieruchomość za pomocą kryptowalut i smart contract. Wszystko za pośrednictwem platformy Propy, o której wspominałem wcześniej w tym miejscu:

https://blog.askomputer.pl/finas-4-jak-zarobic-700-na-nowych-technologiach/

Robi się coraz bardziej interesująco w świecie blockchain. Wieczorem, napisał o tym Wall Street Journal:

https://www.wsj.com/amp/articles/an-entire-real-estate-deal-takes-place-online-using-cryptocurrency-technology-1506462545

 

 

 

 

 

Nabywcą apartamentu był Michael Arrington. Znany twórca portalu z technologicznymi wiadomościami, TechCrunch oraz doradca Propy. Za pomocą platformy zapłacił równowartość 60 000 dolarów za mieszkanie położone niedaleko rzeki Dniepr. Oczywiście przelew został wykonany za pomocą Ethereum, czyli jednej z najpopularniejszych na świecie kryptowalut. Więcej przeczytać możecie w wymienionym wyżej artykule. Faktem jest, iż od czasu publikacji wiadomości, kurs spółki Propy znacząco urósł na blockchainowym odpowiedniku giełdy papierów wartościowych.

kurs_propy

W dalszym ciągu podtrzymuję swoją opinię na temat inicjatywy, jednak tym razem z szacunkiem dla Twórców, mocny kciuk w górę.

thumbupAventus

Kolejny ciekawy projekt wykorzystujący możliwości kryptowalut. Platforma do sprzedaży biletów na wszelkiego rodzaju wydarzenia i koncerty. Twórcy obiecują bezpieczny system, który dodatkowo ma obniżyć koszty prowizji i uniemożliwić hurtowego kupna biletów za pomocą specjalnych aplikacji. W ten sposób bilety są później odsprzedawane fanom po wyższych cenach.

Prezentacja:

Ocena:

Zawsze będę popierał wszelkie inicjatywy, które na celu mają ograniczenie internetowych oszustw. Problemem w tym konkretnym projekcie jest ogromna na rynku konkurencja. Do tego twórcy uruchomili ICO, w którym zebrali 15 milionów dolarów. Nie wiem jak Wam, ale mi się wydaje, ze kwota jest zdecydowanie przesadzona. Gorączka internetowego złota trwa! Życzę powodzenia twórcom, jednak nie liczę w tym momencie na nic spektakularnego. Zmienię zdanie gdy twórcy podpiszą kontrakt z dużym graczem na rynku wydarzeń muzycznych.

bumpsandcoin

Aby nie było, że temat ICO i kryptowalut to kraina mlekiem i miodem płynąca to na koniec coś co w tym momencie wydaje się być dla mnie totalną abstrakcją. Sandcoin, czyli kryptowaluta oparta na inwestycji w piach.

Więcej o projekcie:

https://en.sandcoin.io

Jest nawet film, w którym twórcy opisują problem związany z piachem oraz możliwości jakie stoją dzięki temu przed inwestorami.

Ocena:

Jedno należy przyznać. Blockchain nie przestaje zaskakiwać. Twórcy są świeżo po zbiórce funduszy. Z ciekawością będę się przyglądać jak  będzie wyglądać dalszy kurs spółki.

Mimo wszystko, nie kupuję tego. Pracowałem długi czas w korporacji, której głównym źródłem były kruszywa, zasoby oraz budownictwo i najzwyczajniej nie trafia do mnie idea twórców Sandcoin. Dla mnie jest to zwykła spekulacja. Zresztą, wystarczy spojrzeć na stronę internetową. Wydaje mi się, że ktoś tu odpalił szybko ICO, by zarobić na panującej w kryptowalutach gorączce złota.

thumbs-down

Być może, mam mylne wrażenie. Jeżeli ktoś to widzi inaczej to zachęcam do podzielenia się swoją opinią w komentarzach. Dla mnie, łapka w dół.

O autorze
Jak zawsze, zachęcam do kontaktu:

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:

pinterest_1475538227_280social_facebook_box_blueinstagram_askomputerpobrany plik