Robot ASK

Telco i Arcblock, czyli szczęśliwy odcinek FINAS #13

superheroesJako, iż w ostatnim czasie obrodziło ciekawymi projektami ICO to nie przedłużając przejdę do sedna.

A czemu trzynasty – szczęśliwy odcinek? O tym poniżej.

Jak zawsze zachęcam do odwiedzenia wcześniejszych artykułów poświęconych blockchain:

Wszystko o kryptowalutach

 

Dołącz do Wyzwania "Opanuj Kontenery"!

Do 30 czerwca możesz dołączyć do wyzwania "Opanuj Kontenery". Możesz wziąć udział w pojedynczych kursach, bądź skorzystać z pakietów "Razem taniej". Do odebrania dodatkowo dwa kursy za darmo z kodem "Opanujkontenery2024"!

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/kontenery

 

 

Projekt 1 – Arcblock

W ostatnim czasie coraz głośniej robi się o modnym trendzie zwanym „Blockchain 3.0”. Pod tym dumnym pojęciem znajdziemy kolejną platformę rodzaju Ethereum bądź Lisk, które zaoferują swój blockchain do wykorzystania developerów.  Więcej o LISK znajdziecie w tym miejscu:

Czym jest Lisk? / Zima w świecie krypto / / Finas #8

Poniżej film, który w sumie nie prezentuje nic nadzwyczajnego.

Głównym celem twórców jest poprawienie wydajności oraz obniżenie cen korzystania z  blockchain. Jak niedawno mogliśmy zaobserwować Ethereum oraz Bitcoin mocno obrywają w ostatnim czasie za ociężałe działanie oraz wysokie prowizje.

Zespół

Zespół tworzą osoby mające około dekady doświadczenia w IT na wysokich stanowiskach. Przeglądając profile Linkedin Roberta Mao, który jest CEO projektu oraz Flaviena Charlon można dostrzec, iż Panowie zapewne poznali się pracując przy technologiach chmurowych Microsoftu. Jako, iż Arcblock w głównej mierze bazuje na Cloud to można uznać taką informację za niewątpliwie rokującą. Również wśród doradców można znaleźć spore grono ciekawych ludzi z bogatym doświadczeniem z technologiach blockchain oraz IT

Cele i wyniki

Prototyp rozwijany jest od drugiej połowy 2017 roku. Na jego podstawie mają zostać zbudowane pierwsze zdecentralizowane aplikacje w drugim kwartale 2018 roku. I jest to dosyć ambitne. Dla przypomnienia dodam, iż pierwsza aplikacja wykorzystująca blockchain NEO pojawiła się dopiero pod koniec zeszłego roku, czyli ponad rok po debiucie firmy na giełdzie kryptowalut.

Wycena

W ramach ICO twórcy zamierzają sprzedać 186 milionów tokenów ABT po cenie około 57 centów. Piszę „około”, ponieważ tokeny zostały wycenione w odniesieniu do Ethereum. W związku z tym w zależności od tego jak wyceniany będzie kurs ETH w dniu ICO twórcy zamierzają zebrać od 12 do 45 milionów dolarów. Osobiście, spodziewam się tej górnej granicy.

Ocena

Market cap wydaje się być interesujący. Szczególnie jeżeli porównamy do wspomnianego wcześniej NEO, które obecnie jest wyceniane na 8,5 miliarda dolarów. Nawet porównując do wyceny z Hard Cap mówimy tu aż o 212 razy mniejszej wycenie. Jeżeli więc zespół zrealizuje swoje obietnice to możemy być świadkami nie tylko niezwykle ciekawego projektu, lecz także ogromnego wzrostu ceny na giełdach.

Projekt 2 – Telco

Przejdźmy teraz do tego czemu numer 13 w tym przypadku jest szczęśliwy. Wszystko za sprawą Telco, w którego ICO wszedłem pod koniec roku 2017 i do tej pory dało już zwrot 1000%. Ci, którzy obserwują mój Twitter doskonale o tym wiedzą. Natomiast tych, którzy przegapili zachęcam do obserwowania:

https://twitter.com/arkady86

Na bieżąco tam informuję o moich inwestycjach w świecie blockchain. Tylko pamiętajcie, nie naśladujcie mnie. Przeprowadźcie swoje własne analizy zanim w coś włożycie pieniądze.  Zgodnie z tym co pisałem w poniższym artykule, kryptowaluty to bardzo ryzykowny temat i nie zalecam wkładania takiej sumy pieniędzy jakiej nie jesteście w stanie stracić:

https://blog.askomputer.pl/ile-zainwestowac-w-kryptowaluty/

Projekt

Telco to nowa kryptowaluta oparta o blockchain Ethereum. Twórcy chcą przenieść bankowość elektroniczną do telefonów. Oczywiście, wszystko z wykorzystaniem blockchain i ich własnego tokenu. O sukcesie stanowić ma zespół ludzi, którzy pracują już po kilkanaście lat w branży telekomunikacyjnej.

Wycena

Twórcy sprzedawali swoje tokeny TEL po cenie 0,001 USD, a kwotę jakiej poszukiwali to 25 milionów dolarów. Cel zrealizowali bez problemu. Kurs tokenów po debiucie na giełdzie Blockchain poszybował do 0,0112USD. Obecnie po korekcie i spadkach większości kryptowalut możemy dostać tokeny za 0,0078$. W sieci można zauważyć, iż jest obecnie spory Hype na tą kryptowalutę i osobiście liczę na jeszcze większą wycenę. Aczkolwiek, osobiście sprzedałem 16% swoich tokenów zakupionych w ICO na poczet innych projektów jak choćby Arcblock. Z tym, że pamiętajcie. Ja jestem tylko prostym informatykiem i nikomu, nic nie sugeruję 😉

Dołącz Do Wyzwania "Opanuj Kontenery"!

Do 30 czerwca możesz dołączyć do wyzwania "Opanuj Kontenery". Możesz wziąć udział w pojedynczych kursach, bądź skorzystać z pakietów "Razem taniej". Do odebrania dodatkowo dwa kursy za darmo z kodem "Opanujkontenery2024"!

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/kontenery

 
 

Dołącz do wakacyjnego wyzwania "Opanuj Kontenery"!

X