Witaj drogi czytelniku
Dzisiaj trochę mniej informatycznie. Uznałem, że muszę poruszyć temat, który dotyczy każdego obywatela naszego kraju. Nawet tego, który sportem szczególnie się nie interesuje. Poruszam tu wątek naszego narodowego święta sportowego, czyli Mistrzostw Świata w siatkówce, które od soboty odbywają się w naszym kraju.
Wydarzenie to jest niewątpiwie wielkim wydarzeniem w naszym kraju. Nie tylko dlatego, że jest organizowane u nas, a przede wszystkim z powodu naszej reprezentacji. W przeciwieństwie do piłki nożnej, w tej dyscyplinie mamy szansę naprawdę coś wygrać. I nie mam tu na myśli tylko wyjścia z grupy. Podium, a nawet wywalczenie złotego medalu jest tu wielce prawdopodobne. Przykre jest więc, że Polsat, który wykupił prawa do transmisji, zakodował mecze, uniemożliwiając większości polaków obejrzenie widowiska.


 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 


Moim, skromnym zdaniem, jest to chora sytuacja. Piłką nożną, w której nasi „kopacze” nie osiągneli nic od wielu, wielu lat jesteśmy katowani na okrągło. Nawet nie można się zalogować do konta bankowego, by nie oglądać twarzy Lewandowskiego. A co z siatkarzami? Ta drużyna od dawna osiąga kolejne sukcesy, a gdy się nadaża sytuacja oglądania naszych zawodników na naszych boiskach to transmisja zostaje wyemitowana w płatnych kanałach.
Rozumiem, że Polsat chce zarobić. Jednak w biznesie też jest ważna etyka. A w tym przypadku jest to zachowanie wyjatkowo nieetyczne i krzywdzące polskich kibiców. Podobnie jak większość moich znajomych, jestem sytuacją wyjątkowo poirytowany. Obecnie, nawet przestałem oglądać wydarzenia (jedyny program jaki do tej pory oglądałem w TV), bo nie mogę słuchać tego jak prowadzący z radością infomują, że mistrzostwa można oglądać na ich płatnych kanałach. Nie zdziwię się jeżeli decyzja Polsatu przyniesie tej stacji jeszcze większe straty. Nie tylko nie zarobią na sprzedaży meczy, ale także stracą dotychczasową widownię.

solorz
Z tego co słyszę to większość ludzi decyduje sie oglądać mecze za pomocą nielegalnych streamingów w internecie. I to nie dlatego, że nie stać ich na abonament Polsatu, ale dlatego, by „pazerna stacja” nie zarobiła na takiej polityce i by się oduczyli na przyszłość…
A na koniec, żeby zmienić trochę nastrój, gratulacje z powodu pięknej wygranej w meczu otwarcia, polskiej drużyny i powodzenia dzisiaj, wieczorem.

Polska – Australia 3:0 😉

 

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X