Robot ASK

Urządzenia sieciowe dla firmy do 5000 zł – Switche

Urządzenia sieciowe dla firm

W ostatnim czasie otrzymaliśmy zapytanie o wybór 48-portowych switchy do firmy w cenie do 5000 zł.

Przyznam, iż lubię gdy klient określi z góry budżet. Dzięki temu można szybko dobrać najbardziej rozsądne rozwiązanie w ramach konkretnego przedziału cenowego. A mówiąc rozsądne, mam na myśli urządzenia wydajne, bezpieczne i jak najbardziej zaawansowane technicznie.

 

 

Zapisy na kurs Ansible, Automatyzacja IT i AI

Mega promocja na Kurs Ansible i Automatyzacji Serwerów -55%

13 Tygodni zajęć i ponad 170 lekcji

Wdrożenie, Administracja, Tworzenie skryptów automatyzacji, Optymalizacja i również wiele innych

Zapisy trwają tylko do środy 31 maja do godziny 21:00.

Szczegóły w linku >> Kurs Ansible

Ze względu na sporą awaryjność sieci w tej firmie mieliśmy zaproponować rozwiązanie które pozwolą największym stopniu uchronić przed awaryjnością. Do tego w grę wchodziła refundatność sieci. Upraszczając, w przypadku awarii jednego switcha, wszystkie urządzenia miały być automatycznie przełączane na drugi. Dzięki temu użytkownicy mieli mieć nieustanne połączenie z siecią. Z dodatkowych funkcjonalności, potrzebowaliśmy głównie zaawansowanej obsługi VLANów ze względu na dosyć duży ruch telefonów VOIP.

Ponadto, ze względu na telefonię IP, mile widziany był również switch z opcją PoE. Dla wyjaśnienia, taka funkcjonalność pozwala nam pominąć podłączanie telefonów do gniazdek z prądem. Zasilane są bezpośrednio poprzez kabel sieciowy podłączony do switcha. Pobór mocy przez te telefony to maksymalnie 2,3W w czasie rozmowy i 1,5W w spoczynku.

Urządzenia sieciowe – co wybrać?

HP Aruba 2530 48G

Po przeanalizowaniu wszelkich, możliwych opcji zdecydowaliśmy się na HP Aruba 2530 48G. A przejrzeliśmy rozwiązania takich producentów jak:

Dell

D-Link

Zyxel

Netgear

Switch Aruba w wersji PoE kosztuje niecałe 5000 zł. Bez tej opcji to już tylko jakieś 3200 zł. W pełni zarządzalne, gigabitowe przełączniki zapewniają bezpieczeństwo oraz wysoką niezawodność. Sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych organizacjach. Nie ukrywam również, iż wzięliśmy pod uwagę bezawaryjność u innych, naszych klientów oraz opinię na rynku.

Ponadto, gdybyście potrzebowali switch z rozwiązaniem  DHCP i routingiem to polecam Aruba 2540 48G PoE+ 4SFP. Proszę jednak brać pod uwagę, iż zaproponowane rozwiązania są według nas polecane w tym momencie. Nie wiemy jakie urządzenia i rozwiązania będą dostępne za kilka miesięcy. Dlatego warto zerknąć na datę artykułu i na bieżąco śledzić zmiany. A jeżeli chcesz, by ktoś tą pracę wykonał za Ciebie to zachęcam do kontaktu poniżej 😉

O autorze

Oraz do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, by być na bieżąco:
instagram_askomputerpinterest_1475538227_280social_facebook_box_bluepobrany plikArkadiusz_Siczek_linkedin

 

Zapisy tylko do środy 21:00!

Zapisz się na kurs "Ansible, Automatyzacja i AI"!

X