Robot ASK

Windows 2012: Podłączenie serwera do domeny

Po ostatnim artykule dotyczącym Sharepointa pojawiła się prośba, by wyjaśnić jak podłaczyć serwer do domeny w Active Directory 2012. Poniżej szybki poradnik jak tego dokonać.

Pakiet 3 kursów w jeszcze promocyjnej  cenie:
Administracja Serwerami Linux, Bezpieczeństwo Serwerów Linux i Homelab

Naucz się praktycznej administracji serwerami Linux, budowy własnego Homelabu, automatyzacji, monitoringu, backupów oraz zabezpieczania systemów. Możesz dołączyć do wybranego szkolenia lub skorzystać z pakietu 3 kursów w promocyjnej cenie.

Zapisy tylko do 18 czerwca, godz. 23:59

Sprawdź szczegóły: https://asdevops.pl/pakiet

 

 

Wchodzimy do konsoli zarządzania serwerem:

capture_010_26072013_194132

Wybieramy opcję „Local Server”, a następnie „Computer Name”:

capture_011_26072013_194141

Klikamy „”Change”:capture_012_26072013_194145

Zmieniamy zaznaczenie z „Workgroup” na „Domain”:

capture_013_26072013_194149

Podajemy nazwę domeny:

capture_014_26072013_194155

Podajemy użytknika domenowego posiadającego uprawnienia do przyłaczania nowych stacji do domeny:

capture_016_26072013_220810
nieruchomości warszawa

Klikamy „OK” i restartujemy komputer:capture_017_26072013_221325

capture_018_26072013_221344

Instalacja Active Directory 2012

Clipboard03
Wdrożenia, administracja i monitoring Windows Server.

WWW.ASKOMPUTER.PL

Pakiet 3 kursów w jeszcze promocyjnej  cenie:
Administracja Serwerami Linux, Bezpieczeństwo Serwerów Linux i Homelab

Naucz się praktycznej administracji serwerami Linux, budowy własnego Homelabu, automatyzacji, monitoringu, backupów oraz zabezpieczania systemów. Możesz dołączyć do wybranego szkolenia lub skorzystać z pakietu 3 kursów w promocyjnej cenie.

Zapisy tylko do 18 czerwca, godz. 23:59

Sprawdź szczegóły: https://asdevops.pl/pakiet

 

 

 

 

Pakiet kursów Linux w promocyjnej cenie - Administracja • Bezpieczeństwo • Homelab

X