Robot ASK

Social media w firmie IT

social media w IT

Od jakiegoś czasu Facebook tnie zasięgi postów na potęgę. Masz własny fanpage. Wrzucasz post i denerwujesz się, że tylko 10% Twoich fanów go widziało?

Spokojnie, teraz będzie jeszcze gorzej 😉

Facebook tnie zasięgi

Facebook oficjalnie zapowiedział, że zasięgi zmniejszą się jeszcze bardziej. Od tego momentu wyświetlane będą głównie wpisy od znajomych oraz płatne reklamy. Oczywistym jest więc, że Zuckerberg chce wyciągnąć od nas jeszcze więcej kasy. Choć oczywiście wizja „naprawiania Facebooka” brzmi lepiej.

Nie mam o to pretensji i jak najbardziej rozumiem. Aczkolwiek nie ma co się oszukiwać to mocno zmieni oblicze social mediów, zwłaszcza wśród marek. Zasięg organiczny i nie dopalany reklamami fanpage przestaje mieć sens. Jak podsumował Tomek z naszego zespołu na jednym z naszych ostatnich spotkań firmowych „żarty się skończyły”.


 

Ruszyły zapisy na Kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux".

Otrzymasz ponad 170 lekcji, 15 godzin nagrań video, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy oraz unikatowe bonusy.

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/sec/

 

 

Osobiście, od niedawna staram się dywersyfikować źródło kontaktu w social media. Obserwuję od dłuższego czasu, iż na Facebooku kontakt z odbiorcami jest mocno utrudniony, więc staram się rozwijać inne formy komunikacji. Szczególnie, iż każdy ma własne preferencje co do portali społecznościowych, które używa. Jedna osoba woli prostotę i czysty przekaz na Twitterze, a inna reality show na Instagramie.

Sam od jakiegoś czasu stawiam głównie na te dwa portale, więc teraz słówko o nich…

Instagram w firmie IT

Instagram służy mi głównie do komunikowania o nowych treściach na blogu oraz do informowania na bieżąco o tematach, które mnie dotyczą. Do tego dochodzi profil naszej firmy. Przy okazji zobaczycie jakie mamy pomysły na social media w firmie IT.

Nowe projekty, spotkania biznesowe, a czasami luźne wrzuty.

Jeżeli macie ochotę przyjrzeć się mojej pracy i projektom od zaplecza zapraszam na mój profil prywatny i firmowy. 

Twitter w firmie IT

Twitter jest dla mnie osobistym odkryciem ostatnich miesięcy. Przyznam, iż przez długi czas omijałem szerokim łukiem ten portal.. Uważałem, iż ograniczenie wpisu do 160 znaków (obecnie ten limit zwiększono) jest cofnięciem nas do czasów pierwszych telefonów komórkowych i niezwykle krótkich wiadomości typu SMS. Gdy jednak w końcu postanowiłem przetestować to narzędzie, okazało się, iż jest coś co można było kiedyś znaleźć choćby na Linkedin

Twórcy Twittera nie bawią się algorytmem wyświetlania wpisów tak jak to robi Facebook czy Linkedin. Nie obcinają zasięgów i nie atakują nas ciągle reklamami. W związku z tym widzimy wszystkie wpisy osób, które nas interesują w kolejności chronologicznej. I to jak dla mnie jest świetnym rozwiązaniem. Obserwuję to co chcę i otrzymuję wpisy, które mnie interesują. Dla mnie bomba!

W związku z tym, iż częściej odwiedzam ten portal to również częściej się udzielam. Prywatnego Twittera używam głównie do wymiany informacji o kryptowalutach. Znajdziesz go w tym miejscu:

Jeżeli interesuje Was ten temat i chcecie na bieżąco wiedzieć jakie projekty ze świata blockchain i ICO mam obecnie na radarze to zachęcam do obserwowania mojego profilu prywatnego oraz oczywiście firmowego. Cały czas się rozwijamy więc nasze wykorzystywanie social mediów też będzie ewoluować. Bądźcie tego świadkami.

Chciałbym wspomnieć jeszcze o dwóch portalach które dobrze jest wykorzystywać w swojej firmie i do których cały czas się przekonuję – z różnym skutkiem 😉

social media w IT

Pinterest i Linkedin i firmie

Na Linkedin udzielam się od lat. Jeżeli ktoś chce rozszerzyć swój krąg kontaktów dodając moją skromną osobę to na pewno się nie obrażę. Ikonka z linkiem na dole tego wpisu.

Pinterest jest dosyć mało popularnym w Polsce portalem społecznościowym. Jeszcze… Mimo to, ciągle zyskuje na popularności, a jego zasięg nieustannie rośnie. Nie wykluczone, iż w przyszłości witryna ta będzie tak samo popularna jak na za zachodzie. Dlatego warto wykorzystać jego możliwości już teraz. Na tym portalu regularnie publikuję informację o nowych wpisach, ciekawostki informatyczne oraz stworzone przeze mnie i mój zespół infografiki. Zachęcam do obserwowania. Link również na dole.

Social media w firmie IT

Co do samego Facebooka to oczywiście nie zaprzestaję aktywności na tym portalu. Jako iż jednak publikowanie wpisów na fanpage mija się obecnie z celem to postanowiłem się mocniej otworzyć na czytelników i skupić na osobistym profilu. Szczególnie, że reklamy tworzone z takiego konta są w tym momencie tańsze.

Na FB regularnie wrzucam materiały i linki ze świata IT, biznesu oraz motywacyjne grafiki. Tak, te ostatnie też są czasem w życiu potrzebne! Poza tym, abstrahując od pracy dzielę się również swoim nietypowym gustem muzycznym i filmowym. Jeżeli ktoś chce być na bieżąco z moimi przemyśleniami, poznać mnie oraz moją markę lepiej to również zachęcam do obserwowania mojego profilu na FB.

Bo nasz fanpage już znacie prawda?

Podsumowując tak wykorzystuję social media (nie licząc profilów firmowych):

Instagram Codzienność pracy w IT oraz prowadzenia biznesu na Insta Story
Twitter Moje przemyślenia ze świata kryptowalut oraz finansów
Linkedin Profil zawodowy, komunikacja, kontakty
Pinterest Infografiki, nowości technologiczne
Facebook Materiały i linki ze świata IT, biznesu oraz motywacyjne i humorystyczne grafiki


Dajcie znać jak Wy wykorzystujecie social media w swoich firmach i nie tylko! 

Do zobaczenia w social mediach!

instagram_askomputerpinterest_1475538227_280 social_facebook_box_bluepobrany plikArkadiusz_Siczek_linkedin

 

Ruszyły zapisy na Kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux".

Otrzymasz ponad 170 lekcji, 15 godzin nagrań video, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy oraz unikatowe bonusy.

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/sec/

 
 

Bezpieczeństwo Serwerów Linux dla Początkujących - Szkolenie z certyfikatem

X