„The desktop you are trying to open is currently available only to administrators”.

Taki komunikat pojawił się ostatnio jednemu użytkownikowi przy próbie zalogowania poprzez dalny pulpit na jeden serwer windowsowy. Uprawnienia do logowania oraz połaczenia za pomoca RDP też użytkownik miał. Wydawać by się mogło, że nie powinien on mieć problemów z dostepem. A jednak, coś sprawiło problemy.

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Okazuje się, że problemy sprawiło oprogramowanie Citrix Presentation Server  zainstalowane na tej maszynie oraz ustawienia, które pozwalaja na zalogowanie tylko użytkownikom posiadającym uprawniania administracyjne.

Rozwiązanie problemu jest proste. Należy wejść do Windowsowej przystawki Terminal Services.  Wybrać połączenie RDP, a następnie w zakładce Citrix Settings odznaczyć Non-administrators Only launch Published Applications . Od tego momentu użytkownik będzie mógł się normalnie zalogować z uprawnieniami zwykłego użytkownika.

Clipboard03

Teraz pozostaje kwestia czy jest sens publikowania na tym blogu postów dotyczacych Citrixa. Na pewno jest to trochę odmienna od prezentowanej dotychczas tematyki. Dajcie znać czy chcielibyście więcej materiałów na ten temat. Być może przygotowałbym nawet jakiś poradnik dotyczący wdrożenia Citrix XenApp Server.

 

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X