„The desktop you are trying to open is currently available only to administrators”.

Taki komunikat pojawił się ostatnio jednemu użytkownikowi przy próbie zalogowania poprzez dalny pulpit na jeden serwer windowsowy. Uprawnienia do logowania oraz połaczenia za pomoca RDP też użytkownik miał. Wydawać by się mogło, że nie powinien on mieć problemów z dostepem. A jednak, coś sprawiło problemy.

Okazuje się, że problemy sprawiło oprogramowanie Citrix Presentation Server  zainstalowane na tej maszynie oraz ustawienia, które pozwalaja na zalogowanie tylko użytkownikom posiadającym uprawniania administracyjne.

Rozwiązanie problemu jest proste. Należy wejść do Windowsowej przystawki Terminal Services.  Wybrać połączenie RDP, a następnie w zakładce Citrix Settings odznaczyć Non-administrators Only launch Published Applications . Od tego momentu użytkownik będzie mógł się normalnie zalogować z uprawnieniami zwykłego użytkownika.

Clipboard03

Teraz pozostaje kwestia czy jest sens publikowania na tym blogu postów dotyczacych Citrixa. Na pewno jest to trochę odmienna od prezentowanej dotychczas tematyki. Dajcie znać czy chcielibyście więcej materiałów na ten temat. Być może przygotowałbym nawet jakiś poradnik dotyczący wdrożenia Citrix XenApp Server.

 

Darmowe Warsztaty z Wirtualizacji

X