Robot ASK

Zdrowe jedzenie w telefonie

Czasami w każdym rodzi się geek. W przypadku informatyków jest raczej coś w stylu „drugiego ja”. Moja osobowość geeka przypomniała o sobie ostatnio gdy przegladalem jeden blog o zdrowym odzywianiu. Natrafiłem tam na artykuł na temat aplikacji mobilnej, za pomocą której możemy przeskanować kod kreskowy produktu, a następnie ta wyświetla nam listę składników zawartych w danym produkcie spożywczym.

 

Dołącz do Wyzwania "Opanuj Kontenery"!

Do 30 czerwca możesz dołączyć do wyzwania "Opanuj Kontenery". Możesz wziąć udział w pojedynczych kursach, bądź skorzystać z pakietów "Razem taniej". Do odebrania dodatkowo dwa kursy za darmo z kodem "Opanujkontenery2024"!

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/kontenery

 

 


Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy listę wszystkich komponentów zaczynających się na literę E. Ponadto, aplikacja grupuje te elementy na trzy kategorie:
– zielone
– żółte
– czerwone.

zdr_zak

 

 

 

 

 


Oczywiście te zielone oznaczają, że składnik jest nieszkodliwy dla ludziego organizmu, a ten czerwony oznacza substancję, której absolutnie powinniśmy unikać. Do tego wszystko jest przystępnie opisane oraz wyjaśnione. Mamy bardzo ładnie opisane, co powoduje konkretny komponent oraz jaką reakcję nieporządaną może wywołać.
Aplikacja ta nazywa się „Zdrowe Zakupy” i jest do ściągnięcia za darmo ze sklepu Androida. Wg. mnie aplikacja jest fantastyczna. Od razu dodam, że nikt mi nie płaci za reklamę i nie mam żadnej korzyści z opisywania tego programu. Na moim blogu jedyną reklamą jaką możecie ujrzeć jest logo mojej firmy świadczącej usługi informatyczne i nic poza tym 😉
Dodam również, że istnieje konkurencyjna aplikacja „e-food”. Mi jednak bardziej do gustu przypadła ta pierwsza. Może dlatego, że odkryłem ją wcześniej i lepiej odpowiada mi interfejs. Plus „e-food” jest taki, że czasami szybciej skanuje kod kreskowy.
Wracając do początku wpisu, mój wewnętrzny „geek” dał o sobie znać gdy zainstalowałem „Zdrowe Zakupy”. Od tego czasu chodzę między półkami sklepowymi z telefonem i z zapałem skanuję kolejne produkty, wybierając te, które są najbardziej „zielone”.

Dołącz Do Wyzwania "Opanuj Kontenery"!

Do 30 czerwca możesz dołączyć do wyzwania "Opanuj Kontenery". Możesz wziąć udział w pojedynczych kursach, bądź skorzystać z pakietów "Razem taniej". Do odebrania dodatkowo dwa kursy za darmo z kodem "Opanujkontenery2024"!

Chcesz dołączyć do szkolenia! Zapisy na stronie: https://asdevops.pl/kontenery

 
 

Dołącz do wakacyjnego wyzwania "Opanuj Kontenery"!

X