Czasami w każdym rodzi się geek. W przypadku informatyków jest raczej coś w stylu „drugiego ja”. Moja osobowość geeka przypomniała o sobie ostatnio gdy przegladalem jeden blog o zdrowym odzywianiu. Natrafiłem tam na artykuł na temat aplikacji mobilnej, za pomocą której możemy przeskanować kod kreskowy produktu, a następnie ta wyświetla nam listę składników zawartych w danym produkcie spożywczym.

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 


Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy listę wszystkich komponentów zaczynających się na literę E. Ponadto, aplikacja grupuje te elementy na trzy kategorie:
– zielone
– żółte
– czerwone.

zdr_zak

 

 

 

 

 


Oczywiście te zielone oznaczają, że składnik jest nieszkodliwy dla ludziego organizmu, a ten czerwony oznacza substancję, której absolutnie powinniśmy unikać. Do tego wszystko jest przystępnie opisane oraz wyjaśnione. Mamy bardzo ładnie opisane, co powoduje konkretny komponent oraz jaką reakcję nieporządaną może wywołać.
Aplikacja ta nazywa się „Zdrowe Zakupy” i jest do ściągnięcia za darmo ze sklepu Androida. Wg. mnie aplikacja jest fantastyczna. Od razu dodam, że nikt mi nie płaci za reklamę i nie mam żadnej korzyści z opisywania tego programu. Na moim blogu jedyną reklamą jaką możecie ujrzeć jest logo mojej firmy świadczącej usługi informatyczne i nic poza tym 😉
Dodam również, że istnieje konkurencyjna aplikacja „e-food”. Mi jednak bardziej do gustu przypadła ta pierwsza. Może dlatego, że odkryłem ją wcześniej i lepiej odpowiada mi interfejs. Plus „e-food” jest taki, że czasami szybciej skanuje kod kreskowy.
Wracając do początku wpisu, mój wewnętrzny „geek” dał o sobie znać gdy zainstalowałem „Zdrowe Zakupy”. Od tego czasu chodzę między półkami sklepowymi z telefonem i z zapałem skanuję kolejne produkty, wybierając te, które są najbardziej „zielone”.

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X