Blog Informatyczny

Witaj na blogu Askomputer.

Nazywam się Arkadiusz Siczek.

W IT pracuję od 2006 roku. Swoją wiedzą oraz opinią ze świata nowoczesnych technologiach dzielę się na moim blogu. Robię to regularnie od 2012 roku. Zaczęło się od porad związanych z systemem Zabbix. Dzisiaj piszę głównie o zarządzaniu serwerami, automatyzacji, monitoringu oraz bezpieczeństwie. Również o RODO i biznesie w IT.

Prowadzę również kanał na Youtube oraz podcast.

Zapraszam do Cię do mojego świata!

Nie ma co ukrywać, iż jest to w głównej mierze blog informatyczny. Z tą branżą jestem związany od lat. Znajdziesz tu zarówno czysto techniczne artykuły wyjaśniające jak wykonać konkretną czynność jak i porady związane z zarządzaniem usługami oraz ludźmi pracującymi w IT.

Więcej

Materiały Video
Kanał Youtube

Od jakiegoś czasu regularnie udzielam się także na kanale Youtube. Znajdziesz tam zarówno filmy ze świata informatyki jak i blockchain. Obok poradników dotyczących konkretnych narzędzi IT oraz analiz kryptowalut, publikuję również luźniejsze vlogi pokazujące moją codzienność około biznesową oraz twórczą.

Chcesz wiedzieć jak przygotować tekst na bloga? Skonfigurować backup? A może po prostu ciekawi Cię jak zarządzam swoim natłokiem zadań oraz firmą?

Zapraszam na mojego Vloga.

Więcej

Nie tylko IT
Jestem autorem dwóch książek. „Poradnik Administratora Systemu Monitoringu Sieci Zabbix” oraz „Sukces w IT„. W pierwszej dzielę się swoim doświadczeniem związanym z systemem Zabbix. Druga to poradnik dotyczący kariery i biznesu w IT. Swego czasu udało mi się awansować na pozycję człowieka zarządzającego 30-osobowym zespołem specjalistów IT. I co najciekawsze, po części dzięki umiejętności administracji Zabbixa. Zajrzyj, pobierz darmowy fragment, a jak Ci się spodoba to zachęcam do zakupu.

Więcej

Ochrona danych osobowych nabrała znaczenia wraz z wejściem tzw. ustawy „RODO„. Na swoim blogu regularnie publikuj poradniki opisujące to zagadnienie. Zachęcam również do skorzystania z usług mojej firmy WBT-ODO. W ramach jej działalności wykonaliśmy kilkadziesiąt projektów wdrożeniowych, a także zapewniamy usługę Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcam do lektury:

Więcej

Duża część bloga to cyberbezpieczeńśtwo IT. Kopie zapasowe, monitoring, RODO, zabezpieczenia sieci oraz serwerów oraz zagrożenia związane z Ransomware. To tylko część zagrożeń jakie wpływają na działalność biznesu. Poniżej znajdziesz wszystkie artykuły, które traktują wymienioną tematykę.

Więcej

Materiały Video
Kanał Youtube

Nie będę ukrywał, że lubię pisać. Przy kawie. W ogródku. Na balkonie. Lub nawet na przystanku. Czasami tworzę do szuflady, a innym razem na bloga. W tym drugim przypadku staram się skupiać na treściach, które najbardziej interesują moich czytelników, czyli informatyka, rozwój zawodowy i praca.

Więcej

Pierwszy raz kryptowalutami zetknąłem się w 2014 roku. Dokładnie wtedy uruchomiliśmy WBT-IT i do naszego zespołu dołączył człowiek, który wieczorami zajmował się uruchamianiem i konfigurowaniem tzw. „koparek Bitcoina”.

Początkowo słuchając o tym, byłem niezwykle sceptyczny. Z czasem jednak zacząłem coraz bardziej wsiąkać w świat wirtualnego pieniądza. Widząc niesamowity potencjał jaki niesie w sobie technologia Blockchain, postanowiłem zainwestować. Najpierw ostrożnie w samego Bitcoina. Z czasem w kolejne kryptowaluty, by w kolejnym etapie postawić na ICO. Dzisiaj  śmiało mogę się nazywać inwestorem z mocno zdywersyfikowanym portfelem, który regularnie dzieli się swoją wiedzą na łamach tego bloga oraz kanału Youtube.

Więcej

blog informatyczny

Darmowy Webinar - "NMAP - Skanowanie Urządzeń i Portów w Sieci"

X