Książki IT… i nie tylko

Książki IT … i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z wszystkimi materiałami jakie przez ostatnie miesiące zostały udostępnione na blogu Askomputer. Lista będzie stale aktualizowana, więc zachęcam do odświeżania.

Od startu bloga w 2012 roku udało się przygotować sporą liczbę materiałów ze świata technologii oraz IT.  Możecie tu również znaleźć sporą liczbę ebooków przygotowanych przeze mnie. W celu skatalogowania i ułatwienia Wam poruszania się po tych materiałach, przygotowałem spis wszystkich artykułów, które omawiają książki IT oraz ebooki, które do tej pory przygotowałem. Na dole znajdziecie również link do artykułu o książkach biznesowych, które kiedyś polecałem oraz o inwentaryzacji IT. Poza konkretną dawką wiedzy znajduje się tam również darmowy szablon do pobrania. Zachęcam!

Szkolenie z Bezpieczeństwa Serwerów Linux

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Otworzyliśmy zapisy na pełny kurs na temat zabezpieczenia serwerów Linux.
Chcesz zacząć z bezpieczeństwem? To szkolenie jest dla Ciebie.

Tylko teraz:

- Mega promocja na Kurs -58%
- Maksymalnie, praktyczne podejście
- 10 Tygodni zajęć | Jasno wytłumaczona teoria + Praktyka na codziennych zadaniach administratora
-  Hardening, Audyt, Wdrażanie Poprawek, Automatyzacja, Firewall, SELinux i wiele innych 

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/sec/

 

kurs bezpieczeństwa linux

 

 

 

Książki IT… i nie tylko.


Książka Zabbix Monitoring Informatyczny

Książka Zabbix 4 Poradnik Administratora

Monitoring infrastruktury informatycznej stał się standardem każdego działu informatycznego. Na szczęście dla Ciebie, na rynku pracy brakuje specjalistów od tego typu narzędzi. Ponadto, niemal w każdym ogłoszeniu o pracę znajduje się już dopisek „Dodatkowym plusem będzie znajomość Zabbixa”.

Czego nauczy Cię podręcznik?

  • Podstaw skutecznego monitorowania infrastruktury informatycznej.
  • Praktycznego wykorzystania systemu.
  • Integracji Zabbixa z innymi systemami.
  • Analizowanie zasobów oraz projektowanie monitoringu informatycznego w firmie.

Książka Zabbix Monitoring Informatyczny


 


Książka o pracy w informatyce

Książka o pracy w informatyce

LINK

Stoisz przed początkiem swojej ścieżki zawodowej? Może pracujesz w branży od dłuższego czasu i chciałbyś awansować? Zdaję sobie sprawę, iż droga ta jest wyboista i często usłana ciężką pracą oraz wieloma błędami, które należy popełnić. Jak wiadomo, lepiej uczyć się na czyichś błędach. Postaram się więc Ci w tym pomóc.

Czemu ja miałbym akurat doradzać w tym temacie? Cóż, 12 lat pracy w IT robi swoje. Przeszedłem przez niemal wszystkie szczeble kariery. Książka o pracy w informatyce zatytułowana „Sukces w IT” to aż 138 stron praktycznej wiedzy.


PROMOCJA NA KSIĄŻKI INFORMATYCZNE – ZABBIX I „SUKCES W IT”

Czemu Zainteresowały Cię oba wymienione wyżej tytuły? Jeżeli tak to mam doskonałą wiadomość. Przy zakupie obu oferuję zniżkę o 16%.  Szczegóły promocji znajdziesz w tym miejscu:

LINK

Książki Informatyczne


Poradnik Linkedin

Książki IT

LINK

Linkedin to obecnie nieocenione źródło pozyskiwania nowych kontaktów, nawiązywania relacja biznesowych oraz poszukiwania nowego miejsca pracy. Gorąco polecam pochylić się na tym tematem, bo wszystko wskazuje, że to jeden z tych portali, który będzie tylko zyskiwać na popularności…

Poradnik o Linkedin dostępny jest za darmo. A w nim sporo praktycznych rad jak dopracować i doszlifować swój profil.


Zawód przyszłości – 10 specjalizacji IT

Książki IT

LINK

Jakie specjalizacje mają przyszłość w informatyce?

Jakie są obecne trendy i prognozy w IT? W tym krótkim i całkowicie dostępnym do darmowego pobrania poradniku odpowiadam na wymienione kwestie.


Książki o biznesie i przedsiębiorczości

Książki biznesowe

LINK

Książki IT to nie jedyna tematyka, która kręci informatyków. Powyżej kilka tytułów z kategorii biznesowej, które uważam za warte przeczytania. Z czasem będę dodawał kolejne warte uwagi tytuły. Również poświęconych innym tematom. Zachęcam do zaglądania ba blog oraz odświeżania powyższego wpisu.


Inwentaryzacja w firmie + darmowy szablon do pobrania

Inwentaryzacja w Firmie

 

LINK

Na koniec coś co w rzeczywistości nie można nazwać książką, jednak gotowy materiał jakim jest darmowy szablon do wykorzystania przy inwentaryzacji IT w Waszej firmie może się komuś mocno przydać, więc warto go tu wymienić.

Zarządzanie wynajmem krótkoterminowym

 

Pamiętaj o szkoleniu:

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/sec/

kurs bezpieczeństwa linux

 

 

Zapisz się na kurs Bezpieczeństwo Serwerów Linux!

X