Dla wielu osób usługa monitoringu strony www jest sprawą priorytetową. Niestety, nie dla wszystkich. Wiele serwisów internetowych jest pozbawionych tej prostej, a zarazem niezwykle skutecznej formy ochrony. Czym grozi taka ignorancja?

W najlepszym przypadku lekkie przerwy w działaniu strony, które nie są rzadkim zjawiskiem. Administrator strony pozbawionej monitoringu często nie dowiaduję się o tym fakcie, a jeśli już to ze sporym opóźnieniem. Myślę, że otrzymanie powiadomienia o przerwaniu ciągłości transmisji było by wskazane. Prawda?

 

 

 

 

 

Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu witryny również nie przejdą niezauważone przez np. Zabbix. Natychmiastowa informacja o zdarzeniu będzie jasnym sygnałem do podjęcia konkretnych działań mających na celu usunięcie usterki.

Największym zagrożeniem jest atak hakera. Wspomniany Pan z przyjemnością może zainfekować komputer osoby przeglądającej dodane przez nas treści. Mało tego, przy odrobinie chęci może zmienić zdefiniowane przez nas sformułowania ułatwiające znalezienie strony poprzez wyszukiwarki internetowe, co może skutkować zmniejszeniem oglądalności, a co często za tym idzie – zysków. Tego na pewno byśmy nie chcieli.

Biorąc pod uwagę tych kilka zagrożeń, a zapewniam, iż wymieniliśmy tylko kilka z nich, zachęcam do skorzystania z popularnych metod monitoringu stron www.

Potrzebujesz monitorować swoją stronę WWW? Odezwij się do mnie:


Zachęcam do odwiedzenia moich profili w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco:


instagram_askomputer


instagram_askomputer pinterest_1475538227_280 social_facebook_box_blue pobrany plik Arkadiusz_Siczek_linkedin Arkadiusz Siczek