Dla wielu osób usługa monitoringu strony www jest sprawą priorytetową. Niestety, nie dla wszystkich. Wiele serwisów internetowych jest pozbawionych tej prostej, a zarazem niezwykle skutecznej formy ochrony. Czym grozi taka ignorancja?

W najlepszym przypadku lekkie przerwy w działaniu strony, które nie są rzadkim zjawiskiem. Administrator strony pozbawionej monitoringu często nie dowiaduję się o tym fakcie, a jeśli już to ze sporym opóźnieniem. Myślę, że otrzymanie powiadomienia o przerwaniu ciągłości transmisji było by wskazane. Prawda?

Szkolenie z Bezpieczeństwa Serwerów Linux

Zanim jednak rozwinę temat dalej, to jedna informacja na początek. Otworzyliśmy zapisy na pełny kurs na temat zabezpieczenia serwerów Linux.
Chcesz zacząć z bezpieczeństwem? To szkolenie jest dla Ciebie.

Tylko teraz:

- Mega promocja na Kurs,
- Maksymalnie, praktyczne podejście
- 10 Tygodni zajęć | Jasno wytłumaczona teoria + Praktyka na codziennych zadaniach administratora
-  Hardening, Audyt, Wdrażanie Poprawek, Automatyzacja, Firewall, SELinux i wiele innych 

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/sec/

 

kurs bezpieczeństwa linux

 

__________________________________________

 

Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu witryny również nie przejdą niezauważone przez np. Zabbix. Natychmiastowa informacja o zdarzeniu będzie jasnym sygnałem do podjęcia konkretnych działań mających na celu usunięcie usterki.

Największym zagrożeniem jest atak hakera. Wspomniany Pan z przyjemnością może zainfekować komputer osoby przeglądającej dodane przez nas treści. Mało tego, przy odrobinie chęci może zmienić zdefiniowane przez nas sformułowania ułatwiające znalezienie strony poprzez wyszukiwarki internetowe, co może skutkować zmniejszeniem oglądalności, a co często za tym idzie – zysków. Tego na pewno byśmy nie chcieli.

Biorąc pod uwagę tych kilka zagrożeń, a zapewniam, iż wymieniliśmy tylko kilka z nich, zachęcam do skorzystania z popularnych metod monitoringu stron www.

Potrzebujesz monitorować swoją stronę WWW? Odezwij się do mnie:


 

Pamiętaj o szkoleniu:

Sprawdź szczegóły:

https://asdevops.pl/sec/

kurs bezpieczeństwa linux

 

 


Otworzyliśmy zapisy na kurs "Bezpieczeństwo Serwerów Linux"

X