Hasło w Playbooku Ansible

Krótki materiał, ale niezwykle istotny. Tydzień temu na Instagramie zapytałem o to jaki temat chcielibyście widzieć. Były dwie propozycje: – asynchroniczne wykonanie zadań – pytanie o hasło w Ansible Wygrało to drugie.

 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Zatem dziś powraca temat bezpieczeństwa Ansible. Zrobimy tak, by Ansible podczas uruchamiania Playbooka pytał nas o hasło. A wszystko w ramach automatycznego tworzenia wirtualek na Proxmoxie.

Rozkład jazdy:

  • Wstęp
  • Twój wpływ na ten kanał
  • Darmowy Podręcznik Ansible
  • Pytanie o Hasło
  • Kurs Ansible

Jeżeli chcesz mieć wpływ na kolejne materiały to obserwuj mojego instagrama: Link

Podręcznik Ansible + Ćwiczenia: https://asdevops.pl/ogarnij-ansible/

Link do video:

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na newsletter i zgarnij e-booka!

X