Cykl szkoleń
poświęconych systemowi monitoringu Zabbix

Artykuły prowadzone w ramach cyklu „Szkolenie Zabbix”. Wszystkie dotychczasowe części kursu Zabbix znajdziesz w tym miejscu:

Kurs Zabbix

Sekcja „Actions” odpowiada za definiowanie reguł wysyłania ostrzeżeń. Konfigurujemy je w zakładce „Configuration\Actions”. Klikamy przycisk „Create action” znajdujący się po prawej stronie.


 

Zapis na newsletter!

Zanim jednak rozwinę temat dalej to jedna informacja na początek. Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z Zabbixem, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części oraz zaproszeń na nasze darmowe szkolenia to zapraszam do zapisu. Wystarczy pobrać mój poradnik. Monitoring IT – Dobre Praktyki. Wystarczy wejść klikając na obrazek:

__________________________________________

 

Pierwsze dwie zakładki możemy zostawić bez zmian. Polecam jednak przetestowanie poszczególnych opcji.

Actions1

Actions2

Z zakładek wybieramy „Operations” i klikamy „New”.

Actions3

W oknie, które się pojawi dodajemy użytkowników lub grupy, których ta reguła będzie dotyczyła.

Actions4

Wybieramy adresatów i kilkamy „Select”. Zapisujemy ustawienia.

 

Chcesz więcej?

Oczywiście, jeżeli nie chcesz przegapić tego typu materiałów, to zapisz się na mój newsletter i przy okazji odbierz darmowe bonusy, np. e-booka ze zdjęcia poniżej! Prowadzę regularny, cotygodniowy newsletter z poradami związanymi z automatyzacją, monitoringiem oraz dobrymi praktykami w IT.

Zapisy TUTAJ

Zapisz się na Newsletter i odbierz za darmo e-book "Monitoring IT"!

X