Windows Phone jest moim faworytem w kwestii zabezpieczeń. Microsoft naprawdę się postarał. W Windows Store nie znajdziemy szkodliwego oprogramowania, gdyż wszystkie aplikacje są certyfikowane. Każda aktualizacja systemu niesie za sobą ewolucje zabezpieczeń, zwiększając nasz spokój. Mimo to zawsze można coś poprawić, prawda ? Jest na to kilka sposobów.

Zanim przejdziemy do głównego tematu to... mam dla Ciebie prezent.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Ansible". TOTALNIE ZA DARMO

darmowe-szkolenie-ansible

Z darmowego kursu nauczysz się:

1. Tworzenie i wykorzystanie Playbooków oraz Modułów Ansible
2. Automatyzacja instalacji i konfigurowania aplikacji
3. Konfigurowanie serwera i zmiennych środowiskowych
4. Fakty i zmienne
5. Zarządzanie firewallem i usługami
6. Połączenie wszystkich zadań w jeden scenariusz i wdrożenie automatyzacji.

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s4/

PS: Liczba miejsc ograniczona. Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Pierwszym z nich jest prosty, a zarazem skuteczny – ustawienie hasła na ekranie blokady. Osoby trzecie nie będą miały dostępu do twojego urządzenia. Ponadto podłączając smartfona pod PC nie będziemy mieli dostępu do danych zapisanych na pamięci telefonu, chyba że wprowadzimy wcześniej zdefiniowane hasło.

Kolejną funkcją to „gdzie jest mój telefon”. Co prawda sama idea pamięta czasy świetności Symbiana, ale dalej spełnia wzorowo swoje zadanie. Weźmy sytuacje : zgubiliśmy nasze cacko w klubie, dzięki możliwościom jakie daje nam funkcja możemy wyświetlić na ekranie wiadomość np. proszę o oddanie, wymazać dane, a nawet sprawdzić położenie na mapie.

 

Ostatnią pomocną rzeczą może okazać się kopia zapasowa danych w skydrive. Mowa tutaj o aplikacjach, ustawieniach, kontaktach jak i sms. Nie wspomnę tu nawet o zdjęciach, filmach i dokumentach, gdyż to wydaję się oczywiste.

Sam system Windows Phone, szczególnie w jego najnowszej odsłonie przywiązuję bardzo duża wagę do bezpieczeństwa, stad też nie powinniśmy się obawiać o utratę prywatności, jak i plików. Na tym polu zdecydowanie wygrywa z Androidem oraz iOS.

 

I jeszcze przypominam.
Dostęp do mini-kursu "Fundamenty Ansible". TOTALNIE ZA DARMO. Liczba miejsc ograniczona 🙁  Zatem, śpisz się, by nie przegapić!

Zapisy w tym miejscu:

https://asdevops.pl/s4/

darmowe-szkolenie-ansible